Autor Wątek: Powitanie od Emu  (Przeczytany 5270 razy)

Emu

  • *
  • Wiadomości: 27
Powitanie od Emu
« dnia: 2016.02.06, 20:50:13 »
Witam wszystkich serdecznie,

Pora się przywitać, bo choć już trochę czasu jestem zarejestrowany to zwyczajnie obowiązki nie pozwoliły mi na bliższą prezentację.

Ze Spectrum zetknąłem się chyba w 86-87 roku, na jakiejś szkolnej prezentacji C64 i właśnie ‚gumiaka”. Później było to co chyba u każdego - Bajtki, listingi na papierze, miałem nawet kartonowe, własnoręcznie wykonane modele Spectrum+ - żeby poznać klawiaturę :) No a później był kolega z podstawówki, którego rodzice przemycali z pracy ZX+ i chowali ten wymyślny sprzęt przed synkiem. Ponieważ synek znalazł sposób na otworzenie barku - tak, komputer był trzymany w barku, w ręczniku - to i pograło się potajemnie w Tir Na Nog, Three Weeks in Paradise, Jumpig Jack-a i mnóstwo innych, fajnych tytułów. Później był jeszcze kolega z Timex-em 2048 i ogrywanie Ikari Warriors, a później... własne Atari 65XE, z drugiej ręki zresztą. I bolączka, bo takich tytułów, jak na Spectrum, nie było wtedy.

Później nadeszła era PC, trwająca bardzo długo, później przejście z PC na Mac-a no a jeszcze później era zachłanności - czyli kolekcjonowania retro maszynek. W momencie, gdy doszedłem do ok. 60-70 sztuk i w międzyczasie dokonałem tzw. wyboru życiowego (żeniąc się) - kolekcja, jako nieużywana, poszła na sprzedaż. Trochę udzielałem się w światku Amigi, trochę Atari a mimo to „coś” za mną chodziło.

No i właśnie tym czymś była chęć używania ZX-a dla frajdy, zbadanie tego, co nie było dla mnie dostępne kiedyś, mając „tylko” Atari. I nie zawiodłem się.

Kolekcja poszła w proch, ale dla siebie zostawiłem szaraka +2, „toster” i nowy nabytek ZX Vega. Do tego jakieś joye, divMMC i spalony (tak, mam talent) divIDE od Lotharka.

Cieszę się Waszym forum, mnóstwem informacji - a i ja pewnie znajdę sporo pytań do Was.

Pozdrawiam cieplutko,
Emu
ZX Spectrum+/128K/+2/+2A/+3/Vega/Vega+ i ZX Spectrum Next - zamówione

junos2

  • *
  • Wiadomości: 10
  • Miejsce pobytu:
    Raszyn
Odp: Powitanie od Emu
« Odpowiedź #1 dnia: 2016.02.06, 21:40:19 »
Witam kolegę.
O widzę, że tak jak ja posiadasz również Vegę.

Emu

  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Powitanie od Emu
« Odpowiedź #2 dnia: 2016.02.07, 09:03:56 »
Tak, Vega też jest - wrześniowy "second run"  :D
ZX Spectrum+/128K/+2/+2A/+3/Vega/Vega+ i ZX Spectrum Next - zamówione

canga

  • Gość
Odp: Powitanie od Emu
« Odpowiedź #3 dnia: 2016.02.09, 20:34:57 »
Witaj
Co do DivIDE Lotharka to ja również swój "upaliłem" (?) w niewiadomy dla mnie sposób - podłączając do Timex i włączając komputer.
Możliwe, że któreś piny nie stykały dobrze i tak się skończyło.
Przemek jednak wymienił mi bezproblemowo sprzęcik i jak na tą chwilę działa cały czas.
Pozdrawiam

Emu

  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Powitanie od Emu
« Odpowiedź #4 dnia: 2016.02.10, 07:39:56 »
Hej,

Właśnie to samo mnie się przytrafiło z tym divIDE, tyle, że u mnie samo za pierwszym podłączeniem zadziałało. Drugie podłączenie to było w kombinacji z interfejsem joya Alien, wtyczka zasilania do komputera i... zobaczyłem chmurkę. Dobrze, że komputer przeżył. Zmusiło mnie to do zakupu divMMC, który zresztą chwalę sobie, choć nie wszystko chce działać ::)
ZX Spectrum+/128K/+2/+2A/+3/Vega/Vega+ i ZX Spectrum Next - zamówione