Autor Wątek: Polska scena Spectrum  (Przeczytany 124598 razy)

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #90 dnia: 2012.06.29, 13:37:17 »
Gdybyś chciał obejrzeć swoją własną twórczość w sieci to tutaj jest chyba wszystko co dostępne w Internecie :)
Na pewno nie ma AY 3-8910 DEMO part 1 oraz Hewson Demo, ale nie pamiętam czy jeszcze czegoś nie zrobiłem :)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #91 dnia: 2012.06.29, 13:37:30 »
Dalthon (John ;) ) -

> na pewno mam praktycznie wszystkie demka ze sceny trójmiejskiej - tak jak pisałem, części nigdzie na sieci nie spotkałem
--------------
No to byłoby doskonale mieć to w wersji TAP, zwłaszcza, że z tych właśnie plików aktualnie korzysta realny hardware.

> bo to moje demka :) (w sumie chyba z 6 ich było - muszę sprawdzić) po przejściu na scene amigową pozbyłem się imienia :D
-----------------
No co Ty. No to tym bardziej miło jest nam powitać kolejną legendę (to by dawało dwie takie osoby w tym tygodniu. ;) Niezłe żniwa, hahahahahaha ;) ).

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #92 dnia: 2012.06.29, 13:53:31 »
Na pewno nie ma AY 3-8910 DEMO part 1 oraz Hewson Demo, ale nie pamiętam czy jeszcze czegoś nie zrobiłem :)
a jednak nie zrobiłem więcej - amigowe (własne) demko prawdę ci powie :)



No to byłoby doskonale mieć to w wersji TAP, zwłaszcza, że z tych właśnie plików aktualnie korzysta realny hardware.
na pewno nie będą w takiej wersji - zrzucałem je na amidzę do formatu .zx, taśmy z nimi jeśli bym wygrzebał z piwnicy raczej trzymam tylko z sentymentu, gdyż nośnik made in PRL po tych ponad 20 latach zapewnie się rozmagnesował. chociaż jak sprzedawałem swojego timex'a z FDD3k to razem z całą kolekcją dem... muszę dorwać gościa któremu to sprzedałem - może jeszcze ma dyskietki :)

No co Ty. No to tym bardziej miło jest nam powitać kolejną legendę
raczej kogoś kto miał przyjemnośc coś robić wiecej na zx niż tylko grać ;)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #93 dnia: 2012.06.29, 13:57:40 »
Cytuj
taśmy z nimi jeśli bym wygrzebał z piwnicy raczej trzymam tylko z sentymentu, gdyż nośnik made in PRL po tych ponad 20 latach zapewnie się rozmagnesował.

Jeżeli je odnajdziesz to mogę je spróbować odczytać.

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #94 dnia: 2012.06.29, 14:02:36 »
Jeżeli je odnajdziesz to mogę je spróbować odczytać.
dam Ci znać je je wykopie/znajdę w piwnicy :)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

gorzyga

  • ***
  • Wiadomości: 171
  • Miejsce pobytu:
    Giełda na Grzybowskiej
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #95 dnia: 2012.06.29, 14:35:24 »
Ja ostatnio odkopałem na prawdę starą i zniszczoną taśmę z programami - po zgraniu jej do WAV i wysłaniu, Tygrys wszystko z niej odzyskał. Więc nadzieja jest  8)
* ZX Spectrum +2 / Divide+ / ZX Spectrum 48k
* A1200T / Blizzard PPC 68060-50MHz & 603-200MHz / 192MB Fast / BVision PPC / Fast ATA MK3 / Delfina DSP
* Minimig (samoróba) / 2MB chip + 1,5 MB slow / ARM Controller
* 2*C64C + 1541 Ultimate II
* Atari 65XE / 1MB / 2xPokey / Covox Stereo / SIO2SD

CaT (-Man)

  • **
  • Wiadomości: 75
  • Miejsce pobytu:
    Bo'ness / Szkocja
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #96 dnia: 2012.06.29, 19:39:08 »
Ja tez chetnie podzielibym sie z Wami tym co sie ostalo u mnie.
Dyskietki i kasety. Nie wiem co dokladnie tam jest, ale dem masa + pewnie jakies moje niewykorzystane grafiki i songi :)
Do tego dzialajacy (no 10 lat temu jeszcze dzialal) sprzet (ZX48+AY+FDD).
Jesli jest na forum ktos z Lodzi kto by to w calosci przejal to moglibysmy sie zgadac.

Sprawdze tez swoje stare twardziele, bo tam tez cos bylo (na pewno jakies niedokonczone projekty od DC Pak'a) - jak znajde cokolwiek to moge komus na maila puscic.

Sorrki za brak polskich fontow ale pisze z pracy.

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #97 dnia: 2012.06.30, 00:58:35 »
Do tego dzialajacy (no 10 lat temu jeszcze dzialal) sprzet (ZX48+AY+FDD).
Jesli jest na forum ktos z Lodzi kto by to w calosci przejal to moglibysmy sie zgadac.
normalnie osobiście bym sie wybrał po taki sprzęt :) napisz kiedy, gdzie i za ile ;)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #98 dnia: 2012.06.30, 01:52:03 »
Cytat: CaT (-Man)
Do tego dzialajacy (no 10 lat temu jeszcze dzialal) sprzet (ZX48+AY+FDD).
Jesli jest na forum ktos z Lodzi kto by to w calosci przejal to moglibysmy sie zgadac
Tez bym chetnie przygarnal taki  sprzet. Do rozwoju portalu przydaly sie idealnie :) do lodzi mam blizej :}

CaT (-Man)

  • **
  • Wiadomości: 75
  • Miejsce pobytu:
    Bo'ness / Szkocja
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #99 dnia: 2012.06.30, 12:04:32 »
@ Tygrys - OK, to zrobimy tak. Ja będę w Łodzi od 9 do 23 sierpnia i musimy dokonać przekazania w tym okresie.
Jeżeli podasz mi numer na komórkę do siebie to jak będę już w Polsce się jakoś dokładniej ustawimy, oczywiście jeśli termin Ci odpowiada.
Spróbuję wszystko szybko odszukać, sprawdzę czy działa i jak całość będzie "ready to go" to zadzwonię.
Może być?

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #100 dnia: 2012.06.30, 16:36:17 »
No co Ty. No to tym bardziej miło jest nam powitać kolejną legendę
raczej kogoś kto miał przyjemnośc coś robić wiecej na zx niż tylko grać ;)


Dobra dobra, pozostanę przy swoim zdaniu. ;)

OK, literówkę poprawiłem (forgiwmi), ale teraz takie pytanie:
aktualizuję mój portal Spectrum48 i skoro już mam okazję, to chciałbym się upewnić, czy "Deutsch Demo" http://zxspectrum48.i-demo.pl/zxdemos_pliki/classic/DeutschDemo.tzx faktycznie jest z roku 1990, jeśli byś pamiętał może.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #101 dnia: 2012.06.30, 18:53:36 »
Skąd można ściągnąć to demo na Amigę?
AY Music, ULA plus.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #102 dnia: 2012.06.30, 19:35:52 »
@Cat-Man: ok, szczegóły już na PM.

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #103 dnia: 2012.06.30, 23:31:39 »
Sprawdze tez swoje stare twardziele, bo tam tez cos bylo (na pewno jakies niedokonczone projekty od DC Pak'a) - jak znajde cokolwiek to moge komus na maila puscic.

Ja się nigdy nie mogłem doczekać 4U, a kawałkami widziałem to u DC Paka. Perełka na miarę "Exception" Omegi (dyskietka z gotowcem padła na jakimś party i jedyne co się zachowało - z tego co wiem - to nagranie z kamery).
Tu można pobrać video (AVI) - http://zxvideos.speccy.cz/exception.avi
A tutaj obejrzeć na YT - http://www.youtube.com/watch?v=aDk3S8oCWZA
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Polska scena Spectrum
« Odpowiedź #104 dnia: 2012.07.01, 01:35:00 »
Dobra dobra, pozostanę przy swoim zdaniu. ;)
nie mam na to wpływu ;)

aktualizuję mój portal Spectrum48 i skoro już mam okazję, to chciałbym się upewnić, czy "Deutsch Demo" http://zxspectrum48.i-demo.pl/zxdemos_pliki/classic/DeutschDemo.tzx faktycznie jest z roku 1990, jeśli byś pamiętał może.
na bank nie jest to 1990 rok - raczej 1989 jak nie 1988. Jeśli dobrze pamiętam to zrobiłem je w tym czasie co Hewson demo.
najprawdopodbniej obie części AY powstały w 1988 roku a Hewson i Deutsch rok później.

Skąd można ściągnąć to demo na Amigę?
http://pouet.net/prod.php?which=24875
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200