Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

Nietypowe Meritum

<< < (3/3)

apk:
Ciekawe jak to działało. Kiedyś połączyłem dwa Juniory w Junet i dało się przesyłać wiadomości. To może i to ma szanse działać :)

damik:
Można tu przesyłać siecią kilka rzeczy:
-wiadomości tekstowe
-obrazy ekranu
-zawartość pamięci operacyjnej
-wydruki
-pliki z/do komputera "master" ze stacji dyskietek pod kontrolą odpowiedniej wersji systemu CP/M

Był też przygotowany przez producenta specjalny program testowy (którego nie posiadam) do sprawdzania połączeń sieciowych pomiędzy komputerami oraz analizy błędów transmisji ramek w sieci.

mkamzierczak:

--- Cytat: JLS w 2020.06.24, 09:02:03 ---
--- Cytat: damik w 2020.06.23, 23:14:32 ---... poleceniem PRINT PEEK(16412) by się upewnić czy jest on na sztywno zapisany w Firmware ;)

--- Koniec cytatu ---

To powyższe polecenie u mnie zwraca  wartość:  1

--- Koniec cytatu ---

Potrzebuję zawartość epromów z tego Meritum, niestety u mnie są ugrzane. Zeskanuję w zamian dokumentację techniczną sieci. Damik widzę ma instrukcję użytkowania, a ja mam dokumentację techniczną. Razem złożymy to w całość. Panowie. Czas operacyjny do końca tego tygodnia. Inaczej jak nie ustalimy terminu :D to będzie wieczność. Co wy na to?

damik:
Nie wiem jak inni, ale ja się na razie wstrzymam z działaniem do czasu zakańczania naszego poprzedniego wspólnego tematu.  ;D
Wiem też już coś niecoś a propos wieczności :D

W zasadzie to prawdopodobnie jestem w stanie już uruchomić działającą sieć na podstawie tego co mam przerabiając inny mój komputer Meritum na wersję sieciową, a do pełnej funkcjonalności brakuje mi jedynie odpowiedniego oprogramowania CP/M wraz z dodatkowymi programami dla komputera "Master" ze stacją dyskietek by móc przesyłać z niej pliki.

mkamzierczak:
Hehe, no to może potrwać w takim razie. Ja mam za dużo tematów do garnnięcia. Niestety tempo i ilość mnie zaskakuje czasami. Nawet po 4 latach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej