Autor Wątek: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows  (Przeczytany 3513 razy)

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 834
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« dnia: 2017.11.08, 13:05:35 »
Szukam ciekawej wersji Tetrisa pod Windows. Może być klasyczna albo z przeróżnymi urozmaiceniami. Może to też być gra tetrisopodobna.
Co polecacie?
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c


popocop

  • *****
  • Wiadomości: 834
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.11.08, 14:09:47 »
Napisałem "Co polecacie?", więc rozumiem, że we wszystkie wyszukane przez Google'a tytuły grałeś i gwarantujesz, że są dobre?
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

LordFarfocel

  • ***
  • Wiadomości: 119
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.11.08, 14:42:27 »
Popocop. Przypomniałeś mi moją ulubioną wersję tetrisa na PC. Block Out czyli tetris w 3d. Dzisiaj wieczorem sobie może przy tym przysiąde  :D

PS. faktycznie linki toolouda kierują po prostu do wyszukiwarki googla z hasłem windows tetris...

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3189
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #4 dnia: 2017.11.08, 15:07:31 »
Do większości tych gier jest gameplay na YT etc. poświęć chwilę czasu a nie czekaj, aż ktoś to zrobi za Ciebie. To tylko spadające klocki, reszta to ficzery i estetyka, którą masz swoją własną.
dużo sprzętu mało czasu.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #5 dnia: 2017.11.08, 15:33:31 »
Ja pamietam cos takiego:
https://archive.org/details/Tetra_Blocks

z retro muzyczka i brakiem mozliwosci wylaczenia drugiego ekranu  >:(

Fajne Tetrisy byly na konsole - NS, PS - w sumie pod emulatorem to tez Windows  :D

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #6 dnia: 2017.11.08, 15:42:41 »
Cytuj
PS. faktycznie linki toolouda kierują po prostu do wyszukiwarki googla z hasłem windows tetris...

A i owszem. Osobiście uważam wręcz że dawanie komuś linka do Google'a, ewentualnie jeszcze z jakąś animacją "let me google that for you" jest wręcz niekulturalne bo sugeruje odbiorcy że jest przygłupem niepotrafiącym zrobić tego sam. No chyba że taki był cel.

Ja pamiętam że grałem kiedyś w coś co się nazywało Bananoid:

http://www.dosgamesarchive.com/download/bananoid/

Jak na starą grę ma to całkiem niezłą grafikę i z tego co pamiętam sterowanie jest wyłącznie myszą. To może być zaleta lub wada, co kto lubi.

EDIT: To jest pod DOS a nie Windows czyli chyba się też nie popisałem ;)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #7 dnia: 2017.11.08, 15:49:39 »
...ewentualnie jeszcze z jakąś animacją "let me google that for you" jest wręcz niekulturalne bo sugeruje odbiorcy że jest przygłupem niepotrafiącym zrobić tego sam. No chyba że taki był cel.

<off-topic>
Oczywiście, że taki jest cel serwisów takich jak http://lmgtfy.com/ ;)

Choć akurat tutaj to trochę bez sensu... Ale pewnie można by tego uniknąć jakby popocop od razu wyjaśnił, że nie tylko "szuka", ale liczy na podrzucenie konkretnych tytułów. Samo "co polecacie" na koniec okazało się być za mało precyzyjne :)
</off-topic>

Adix

  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #8 dnia: 2017.11.08, 16:02:22 »
Było jeszcze coś takiego jak sextris  :).

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #9 dnia: 2017.11.08, 16:10:48 »
Przy okazji Sextrisa przypomniał mi się Xrock:

https://www.myabandonware.com/game/x-rock-129

Stara ale ciekawa i oryginalna wariacja na temat Tetrisa. Nagrodą za ukończenie kolejnych poziomów są obrazki niekompletnie ubranych pań ;)

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3189
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #10 dnia: 2017.11.08, 16:19:45 »
jest wręcz niekulturalne bo sugeruje odbiorcy że jest przygłupem niepotrafiącym zrobić tego sam. No chyba że taki był cel.

to jeszcze raz.

Cytuj
Szukam ciekawej wersji Tetrisa pod Windows. Może być klasyczna albo z przeróżnymi urozmaiceniami. Może to też być gra tetrisopodobna.
Co polecacie?

jakakolwiek gra z wyników Google spełnia wszystkie te warunki. Polecam ją. Po prawdzie są to dwie kwestie - zadania pytania w tej formie i tego, że  tak na serio nie rozumiem wypełniania forum poświęconego retro takimi rzeczami. Tylko tyle.

Ale pewnie można by tego uniknąć jakby popocop od razu wyjaśnił, że nie tylko "szuka", ale liczy na podrzucenie konkretnych tytułów. Samo "co polecacie" na koniec okazało się być za mało precyzyjne :)

dokładnie.
« Ostatnia zmiana: 2017.11.08, 16:32:44 wysłana przez tooloudtoowide »
dużo sprzętu mało czasu.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #11 dnia: 2017.11.08, 17:29:21 »
Cytuj
jakakolwiek gra z wyników Google spełnia wszystkie te warunki. Polecam ją.
Ale pewnie można by tego uniknąć jakby popocop od razu wyjaśnił, że nie tylko "szuka", ale liczy na podrzucenie konkretnych tytułów

Teraz to sam udajesz głupiego Tooloud. Pytanie jest oczywiste że chodzi o zarekomendowanie konkretnych tytułów. Czy jak ktoś powie "Szukam fajnych butów na zimę. Co polecasz?" to odpowiesz mu "Idź do sklepu z butami i zapytaj się sprzedawcy"?

Ze swojej strony zawsze będę tępił "bystrzaków" którzy odsyłają do Google i do manuala. Tylko tyle masz do powiedzenia to nie mów nic. Nic w ten sposób nie pomagasz człowiekowi a autentycznie możesz kogoś urazić. Ponadto zabijasz dyskusję oraz ewentualne przyszłe dyskusje bo ludzie zniechęceni takimi odpowiedziami nie będą zakładać podobnych wątków. A forum jest właśnie po to by rozmawiać i wymieniać osobiste doświadczenia.

A co do takiego tematu na forum retro to był zadany w dziale Różności czyli jak najbardziej odpowiednim. Na każdym forum jest taki dział, nazywa się różnie: Chit-chat, Offtopic, Misc itp. Tak jak rozumiem można tu rozmawiać o wszystkim, czy wolisz kobiety z małą dupą czy dużą też.

nietoperz

  • ****
  • Wiadomości: 400
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #12 dnia: 2017.11.08, 17:31:13 »
A ja polecam oryginalnego radzieckiego Tetrisa odpalonego pod emulatorem PDP11 (SimH), obrazy dyskietek są do sciągniecia. Jako emulator terminala trzeba użyć HyperTerminala bo poprawnie obsługuje VT52 (w opisach na sieci korzystają też z MESS-a).

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3189
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #13 dnia: 2017.11.08, 19:07:18 »
RafalM, pytanie jest tak ogólne, że wieje mi leniem, że się ugryję w język nad innymi określeniami.

Gdybym przeczytał jakiekolwiek informacje o preferencjach, tym w co kolega popocop już „tetrisował” etc. to przyznałbym Ci rację. A tak - przyjmijmy, że ja próbuję tępić leni komunikacji a Ty cwaniaków. I obu nam nie wychodzi.

PS. jeden z pierwszych linków jaki mi się wyświetlił po kliknięciu do Google to:

http://windowsreport.com/windows-8-tetris/

w skrócie Top Windows 8, Windows 10 Tetris apps. Patrząc po ilości tego co sam poleciłeś... to skończyłbym na Twoim miejscu wywody nt. co kto powinien mówić.

a serio:

Cytuj
ludzie zniechęceni takimi odpowiedziami nie będą zakładać podobnych wątków

tak, mam taką nadzieję jako użytkownik tego retro forum. Dosłownie mam nadzieję, że ludzie szukający wersji Tetris na Windows będą o to pytać, gdzie indziej. Każdy z nas ma widać inne marzenia.

3426 wątków na forum, ile jest takich jak ten?
« Ostatnia zmiana: 2017.11.08, 19:18:19 wysłana przez tooloudtoowide »
dużo sprzętu mało czasu.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Tetris (lub klon Tetrisa) pod Windows
« Odpowiedź #14 dnia: 2017.11.08, 20:13:14 »
Jakby ktos pytal mnie o opinie  ;D to podpisuje sie "recami i nogami" pod wypowiedzia Rafala.