Autor Wątek: Bill Gilbert  (Przeczytany 46814 razy)

Bill Gilbert

  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #75 dnia: 2012.08.16, 21:05:07 »
Uważam jednak że nie musisz udowadniać na siłę że Ty to Ty, (...)
No niby racja, ale wkurzają mnie tacy niedowiarkowie. Piszesz mu, a on swoje. To po co się w ogóle pyta? :D Paranoja :D

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #76 dnia: 2012.08.16, 21:11:39 »
Miałem ochotę odpowiedzieć Ci cytatem biblijnym, ale prościej jest napisać, że ludźmi kieruje niezdrowa ciekawość. I w ogóle pieprzyć to wszystko ;-)

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #77 dnia: 2012.08.17, 13:41:56 »
Tylko 26 z waszych wydawnictw znaleziono.  :( Chcę więcej!  ;D
Ja bym się może nawet tym zajął. Kaset nie mam, ale mam ze 100 dyskietek 5.25". Tylko kompletnie nie mam czasu  :(
Chyba że macie tam w Moskwie maszinu wriemieni...  ;)

SoftLight

  • *
  • Wiadomości: 27
  • Miejsce pobytu:
    Moskwa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #78 dnia: 2012.08.17, 15:23:47 »
Nie mamy maszinu wriemieni, ale pracujemy nad tym problemem.  ;D Na naszym forum zx.pk.ru opublikował dziesiątki kolekcji. Niektóre kolekcje składają się z ponad 500 tr-dos dyskietek. Wiele osób pomogło katalogi kompilacji i innych miejsc zrobić z gier. Na naszym forum, będziemy działać razem, aby zapisać speccy-oprogramowanie. Nie ma potrzeby się spieszyć - po prostu myśleć o swojej kolekcji powinny być bardzo interesujące i cenne dla każdego.

mooh

  • *
  • Wiadomości: 24
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #79 dnia: 2012.08.17, 19:21:55 »
@ SoftLight
Jeszcze jedna gra z wkładem Phonexa - Krakout II (With megatrainer by Phonex 1988).
http://spectrum4ever.org/download.php?t=fulltape&id=433

@ Bill Gilbert
FCS http://spectrum4ever.org/fulltape.php?go=releases&id=41&by=cracker
BILL 1989 http://spectrum4ever.org/fulltape.php?go=releases&id=192&by=cracker

to jest twój marki ?
« Ostatnia zmiana: 2012.08.19, 00:30:29 wysłana przez mooh »

HackerChris

  • *
  • Wiadomości: 26
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #80 dnia: 2012.08.19, 22:46:22 »
Bill to Bill - dzięki za spotkanie! Naprawdę miło było po 20 latach Cię zobaczyć!

Bill Gilbert

  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #81 dnia: 2012.08.19, 22:50:45 »
Bill to Bill - dzięki za spotkanie! Naprawdę miło było po 20 latach Cię zobaczyć!

I wzajemnie oczywiście. :)

SoftLight

  • *
  • Wiadomości: 27
  • Miejsce pobytu:
    Moskwa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #82 dnia: 2012.08.20, 11:40:28 »
Bill, szczerze przepraszam, jeśli moje pytanie obraziłem. Nie mam powodu, by wątpić, że jesteś sobą. I nie mam zamiaru tu nikogo obrażać więc nie jest prowokacja. Bardzo często, automatyczne tłumaczenie z języka rosyjskiego jest bardzo zła i nie wiem, polski. Szkoda, że to forum jest zabronione w języku angielskim.

Twoja tożsamość jest bardzo tajemnicza. Jestem także zainteresowany w tej kwestii. W swoich pracach, napisałeś: 'cracked by...', imported by...', 'presented by...' i nawet 'disked by...'. Ale te wersje gry 'disked by' przychodzą do nas na kasecie. Te gry zostały hacked i tweaked diskvoda i ponownie zapisywane na taśmie?

Czy możesz powiedzieć trochę o tym, jak gra się dostaje do ciebie i jak się złamał (cracked)? Użył multiface? Jest to bardzo ciekawy temat.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #83 dnia: 2012.08.20, 11:44:38 »

Nic o tym nie wiem, jakoby na tym forum nie można było pisać po angielsku. Oczywiście że można.

SoftLight

  • *
  • Wiadomości: 27
  • Miejsce pobytu:
    Moskwa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #84 dnia: 2012.08.20, 12:56:08 »
Nic o tym nie wiem, jakoby na tym forum nie można było pisać po angielsku. Oczywiście że można.
Bill powiedział 'nie znam angielskiego'. Także wiele osób w tym wątku, że pisanie w języku polskim.

Bill Gilbert

  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #85 dnia: 2012.08.20, 14:33:42 »
@SoftLight. Już Ci pisałem, że sprawa ZX Spectrum jest dla mnie zamknięta na zawsze i nie będę o tym pisać.

SoftLight

  • *
  • Wiadomości: 27
  • Miejsce pobytu:
    Moskwa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #86 dnia: 2012.08.20, 15:34:31 »
ok!

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #87 dnia: 2012.08.21, 16:34:27 »
Wersje dyskowe były wyłącznie po to, żeby był szybszy dostęp. Nikt nie potrzebował wersji dyskowych!
A ponieważ kopier dysk->taśma który napisałem (Phantom) usuwał z loadera rozszerzenia dyskowe komend LOAD przy zgrywaniu na taśmę, więc potem w zasadzie były to wersje taśmowe  ;D
A że podpisane "Disked by..."? Wymagały trochę wiedzy i trochę pracy, więc chciałoby się, żeby ktoś docenił  8)

RCL

  • *
  • Wiadomości: 49
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
    • RCL/RS/VVG
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #88 dnia: 2012.10.08, 03:13:55 »
ok!

[PL] Porównaj ze stosunkiem Sendeckiego do swojej działalności na Spectrumie. Dokładnie to samo.
[RU] Сравни с отношением Сендетского к своему спектрумовскому прошлому. Точка в точку.