Autor Wątek: Nawigacja GPS  (Przeczytany 14194 razy)

Technomancer

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    SF Bay Area
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #15 dnia: 2012.06.25, 21:17:45 »
@Technomancer Ale próbowałeś jeździć na nawigacji z Google Maps po Polsce? ;)

No nie probowalem, fakt. A poza zasiegiem nawigacja dziala jak sie ma preloadowane kawalki mapy. Ale nie ma szukania drogi na telefonie, do tego musi do serwera wyslac zapytanie.
Do nawigacji off-line kupilem sobie CoPilota ale raczej nedzna mape ma, np mojej ulicy na nim nie bylo mimo ze moj dom byl wybudowany w 2005.
Z Garminami podobny problem, jak sie map nie uaktualnia to po roku czy dwoch zaczyna sie robic wkurzajace.
Dlatego do tej pory najlepsza nawigacja jaka znalazlem to Google Maps. Poza tem ma tez nawigacje na piechote co sie tez przydaje, i sciezki rowerowe tylko ze juz nie jezdze na rowerze ;(
A i Street View jest zajebisty, jak jedziesz w jakies miejsce w ktorym nigdy nie byles mozesz sobie w Street View zobaczyc jak okolica wyglada.
Jak kupowalem dom to tez uzywalem Street View do wizualnej oceny sasiedztwa, Wystarczy pojezdzic sobie w Street View po okolicy i od razu widac czy ghetto czy nie i czy warto isc ogladac dom bez ryzyka ze sie kulke dostanie ;-)
--
Dominik
Lista starych gratow: Timex 2048 z divIDE+, ZX Evo, Atari 130XE z SIO2SD, Amiga 1200+BlizzardPPC 64MB 68040/25 PPC/166

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #16 dnia: 2012.06.25, 21:31:50 »
Ja ostatnio swoja zgubilem  :'(, jak znajdziesz bedziesz za darmo.
Jak jezdzi sie po Polsce najlepsza jest aktualnie Automapa i wtedy trzeba wybrac kompatybilne, sprawdzone urzadzenie, np. freeway mx.
Wersja na androida jest w fazie testow beta, ale jak ma sie taki telefon, to jest do rozwazenia, po co placic za dodatkowy ekran ?
Ewentualnie żona i dobry atlas, masz wtedy komunikaty - "Skrec w lewo na skrzyzowaniu, ktore przejechales".  :D

stryker

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #17 dnia: 2012.06.25, 23:17:38 »
Urządzenia używam Mio P550 z oprogramowaniem Automapa XL.
Mam identyczny model :) już od 8 lat .... mogę polecić.
Działa bardzo fajnie z Automapą :) no i filmy można też jeszcze na tym oglądać, przeglądać net. Z patchem czyta karty SDHC.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #18 dnia: 2012.06.26, 12:42:15 »
Dziękuję za wszystkie konkretne odpowiedzi.
Widzę że wciąż wiele urządzeń ma 64MB RAM, choć te nowsze już są wyposażone w 128MB.
Jak mocno to 64MB wpływają na komfort używania nawigacji?

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #19 dnia: 2012.06.26, 15:11:31 »
Jak mocno to 64MB wpływają na komfort używania nawigacji?
W AM trzeba sobie podzielić pamięć pomiędzy mapę i dane trasy (im dłuższa trasa tym więcej na trasę, a mapa od czasu do czasu musi się dociągnąć z karty SD).
Po czym poznać, że jest dobrze ? Jak się przed dojazdem na miejsce nie wywali, to znaczy że jest dość miejsca na dane trasy :)

Nie mam w tej chwili nawigacji przy sobie, ale mogę sprawdzić jeśli potrzeba swoje ustawienia oparte na 5 latach doświadczeń :) Najczęściej trasy jakie pokonuję są rzędu 100-200 km, ale na aktualnych ustawieniach poprawnie działa mniej więcej do 500km (jeśli nie ma zbyt wielu objazdów).
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #20 dnia: 2012.06.26, 16:14:52 »

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #21 dnia: 2012.06.26, 18:59:49 »
Ma Windows CE 6.0  i sporo pamięci.. W dodatku cena naprawdę OK

Ja bym brał.
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF

zoon

  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Miejsce pobytu:
    Lublin
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #22 dnia: 2012.06.26, 21:15:46 »
Podobnie jak poprzednicy - polecam AM na jakimś otwartym Windows - to chyba standard w polskich warunkach. Testowałem inne i chyba tylko iGO w niektórych miejscach Europy miało lepsze mapy. Mapy Google potrafią być koszmarnie nieaktualnie - w Lublinie ulica Obrońców Pokoju nadal prowadzi przez wybudowaną bodajże 5 lat temu Plazę, co ładnie widać gdy się nałoży siatkę ulic na widok satelitarny. MioMap kiedy ją kupiłem parę lat temu też nie nadążała z aktualizacjami. TT miałem w ręku ale wydawał mi się strasznie "drewniany" - spory ekran z małą rozdzielczością. Garmin z rok temu miał problemy z dostępnością swojego oprogramowania w Polsce. Co do tego sprzętu z Allegro - wygląda na to, że ma wszystko co trzeba a nawet więcej (BT i transmiter FM).
Suma inteligencji na planecie jest stała. Populacja rośnie.

radxcell

  • *
  • Wiadomości: 41
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • wieśniak w BMW
    • Strona RadXcella
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #23 dnia: 2012.06.26, 22:02:12 »
Ja osobiście używam AM, byłem zresztą jednym z betatesterów, który otrzymał licencję na koniec programu testowania. Wg mnie najlepsza. O ile oczywiście jeździmy po Polsce.

Jednak nie zgodzę się z opiniami co do Garmina. Kupiłem tacie z jakiejś tam okazji Nuvi z opcją lifetime i aktualizacje map są najrzadziej co kwartał.

Za granicę wahałbym się nad Garminem - choć w grudniu do Włoch testowałem obie side-by-side i generalnie AM była rozsądniejsza, pomimo, że Garmin miał TMC. Za to w Hiszpanii AM pięknie omijała bramki autostrady, by na prostej drodze się powiesić z "błędem spójności danych".

pzdrs, rdx
« Ostatnia zmiana: 2012.06.26, 22:05:03 wysłana przez radxcell »

zoon

  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Miejsce pobytu:
    Lublin
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #24 dnia: 2012.06.26, 23:12:17 »
Jednak nie zgodzę się z opiniami co do Garmina. Kupiłem tacie z jakiejś tam okazji Nuvi z opcją lifetime i aktualizacje map są najrzadziej co kwartał.
Problemy były kiedy skończyła się dystrybucja GPMapy a City Navigator nie za bardzo nadawał się do użytku. Może teraz już jest OK ale opinię sobie popsuli.
Suma inteligencji na planecie jest stała. Populacja rośnie.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #25 dnia: 2012.06.27, 01:22:48 »
Ja radzilbym dolozyc do modecoma freeway hd, albo blow. Goclever musi gdzies oszczedzac, np. na wyswietlaczu. W praktyce moze to byc bardziej uciazliwe niz wylozenia stowki wiecej.
Kupilem kiedys taniego laptopa i ostatecznie skonczylem z dwoma, teraz o tym zawsze pamietam.

Technomancer

  • **
  • Wiadomości: 77
  • Miejsce pobytu:
    SF Bay Area
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #26 dnia: 2012.06.27, 21:11:00 »
Dzisiaj wyszlo Goofle Maps 6.9 z nawigacja offline. Mozna sobie obszary z mapy ladowac uzywajac opcji w menu "Make available offline". Wyglada na to ze wieksze kawalki niz wczesniej (bylo 10x10 mil teraz dowolnej wielkosci gdzies z 50x50 mil.
« Ostatnia zmiana: 2012.06.27, 21:13:20 wysłana przez Technomancer »
--
Dominik
Lista starych gratow: Timex 2048 z divIDE+, ZX Evo, Atari 130XE z SIO2SD, Amiga 1200+BlizzardPPC 64MB 68040/25 PPC/166

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #27 dnia: 2012.06.27, 21:41:56 »
Tia... może i można... Toruń, PL - Offline maps are not available in this area.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #28 dnia: 2012.06.28, 08:30:51 »
Już kupiłem. Dziękuję wszystkim za rady. Przetestuję i dam znać czy tanie nawigacje dają radę.

Oczywiście przychylam się do zdania Gryzora o tym że tanie jest drogie, aczkolwiek nie chce płacić dużo za urządzenie, które będzie używane kilka razy do roku.


Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nawigacja GPS
« Odpowiedź #29 dnia: 2012.06.28, 22:37:05 »
To napisz co kupiles, bo ja na razie kupilem zwykly atlas  :D
A i dobra rada - nie kladzcie nawigacji na dachu - niby lepszy sygnal, ale tylko przez chwile   :D