Autor Wątek: Festiwal w Jarocinie  (Przeczytany 6007 razy)

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Festiwal w Jarocinie
« dnia: 2012.07.20, 21:57:21 »
Dzisiaj rozpoczął się kolejny już Jarocin Festiwal rockowy :D
Słyszę muzykę za oknem a mieszkam na drugiej stronie miasta , aktualnie występuje Nosowska :)
Zapraszam zainteresowanych

http://www.jarocinfestiwal.pl/

Czy ktoś z was kiedyś był na tym festiwalu lub w ogóle w Jarocinie?
« Ostatnia zmiana: 2012.07.20, 22:06:10 wysłana przez martin381 »
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4538
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Festiwal w Jarocinie
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.07.20, 22:05:39 »
Niestety, nie miałem okazji być. Jakbym mógł tam być to głównie na koncertach Kultu oraz KSU.

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Festiwal w Jarocinie
« Odpowiedź #2 dnia: 2012.07.20, 22:09:39 »
KSU gra dzisiejszej nocy po północy :)
A KULT ma trzydziestolecie w niedzielną noc po północy ;)
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: Festiwal w Jarocinie
« Odpowiedź #3 dnia: 2012.07.21, 00:22:09 »
Załapałem się na ostatni w miarę wolny od komerchy Jarocin, bodajże 91. Ehhh... stare dzieje.
Pierwszy mandat w życiu zaliczyłem właśnie w Jarocinie, za przejście poza pasami:P (człowiek wysiadł z pociągu, w którym miał szczęście spać w trzeciej warstwie, a nie na ziemi, a tu proszę... milicja czuwa, milicja kocha;P)
« Ostatnia zmiana: 2012.07.21, 00:25:29 wysłana przez faustxxx »
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Festiwal w Jarocinie
« Odpowiedź #4 dnia: 2012.07.21, 12:44:50 »
...bodajże 91.

... milicja czuwa, milicja kocha...

Zdecyduj się - albo '91 albo milicja ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Milicja_Obywatelska

Mnie jakoś nigdy nie ciągnęło w te klimaty - ja zawsze byłem bardziej disco ;)

Sabe^OLB

  • **
  • Wiadomości: 53
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Festiwal w Jarocinie
« Odpowiedź #5 dnia: 2012.07.21, 13:22:59 »
a mnie owszem, ale na "prawdziwe" Jarociny byłem za mały :)
Mamy Tygrys bardzo podobny gust, choć pewnie z tegorocznego festiwalu wyłowiłbym jeszcze kilka kapel, których chciałbym posłuchać

faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: Festiwal w Jarocinie
« Odpowiedź #6 dnia: 2012.07.21, 19:03:15 »
...bodajże 91.

... milicja czuwa, milicja kocha...

Oj tam, oj tam... niebieskie było, czepiało się i bazgroliło w notesie:P Kolokwialnie rzecz ujmując... jeden pies;P
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Festiwal w Jarocinie
« Odpowiedź #7 dnia: 2012.07.22, 14:04:21 »
z tegorocznego festiwalu wyłowiłbym jeszcze kilka kapel, których chciałbym posłuchać

Within Temtation - oj bardzo chętnie bym pojechał... Nawet miałem taką myśl, tylko najpierw spojrzałem do portfela, a potem padła myśl co z dziećmi zrobić? :D
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Festiwal w Jarocinie
« Odpowiedź #8 dnia: 2012.07.22, 16:27:06 »
Pamiętam to od początku 1980 Wielkopolskie Rytmy Młodych , Muzyka Młodej Generacji , Festiwal Muzyków Rockowych kilka ładnych lat potem pod koniec lat 80-dziesiątych zaczęła zjadać to komercja. Nie tylko Jarocin , ale Pop  Session w Sopocie chyba , Rock na Wyspie (Wrocław ) , Rockowisko w Łodzi , Rock Jambore w Warszawie , koncerty Rock Arena w Poznaniu , coś tam w Brodnicy i wiele innych.

To był dobry czas , czas buntu i nadziei  na lepszą rzeczywistość bo przedtem była szarość.

Pamiętam Ogród Wyobrażni(1980) , TSA (1981 wtedy jeszcze instrumentalnie , tego roku położyli wszystkich na kolana, nikt tak jeszcze nie grał potem razem z Piekarczykiem na vocalu), Exodus , Zjednoczone Siły Natury MECH i wiele innych z innych festiwali czy koncertów.

Wiele by pisać i opowiadać.

Teraz nadal słucham takiej muzyki(rocka) ale już dawno nie żyję tym tak jak wtedy.Starość nie radość


z tegorocznego festiwalu wyłowiłbym jeszcze kilka kapel, których chciałbym posłuchać

Within Temtation - oj bardzo chętnie bym pojechał... Nawet miałem taką myśl, tylko najpierw spojrzałem do portfela, a potem padła myśl co z dziećmi zrobić? :D

Dzieci można ze sobą zabrać , a obejrzeć koncert za płotem na telebimie , muzę słychać w całym mieście to nie to samo co w środku ale bilety kosztują to fakt(jednodniowy 85 zł) .
Within Temtation dali dobry koncert , oglądałem zza płota , widzę mamy podobny gust ,
a co sądzisz o Nightwish ale z Tarią , oj gdyby tu wystąpili to był bym w środku kolego

Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Festiwal w Jarocinie
« Odpowiedź #9 dnia: 2012.07.22, 22:08:50 »
Jak ktos lubi stare czasy to polecam Luxtorpede - Litza jest niezawodny w tym co robi.
Kult to jakos kojarzy mi sie z ZX Spectrum - moze dlatego ze i jeden i drugi wystepowali w Stodole  :D

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Festiwal w Jarocinie
« Odpowiedź #10 dnia: 2012.07.22, 22:29:14 »
Nightwish owszem owszem, choć nie jest tak melodyjna jak WT, no i głos Sharon bardziej mi odpowiada.

Swoją drogą... Festiwal do Jarocina został ponoć przeniesiony (jak niektórzy uważają) z mojego miasta Lubania. U nas odbywał się pod nazwą Muzyczny Camping. Powodem było oczywiście narzekanie mieszkańców na hałas (poza koncertowy), dziwnych przyjezdnych o różnym podejściu do higieny (długie włosy, dziwne ubrania, zajarani, kąpiele w fontannach etc.) i grabieże na działkach w pobliżu których odbywały się koncerty (ginęły całe uprawy warzywne oraz często drób tam chowany).

Cyt.
Cytuj
Muzyka Młodej Generacji: jazzu, rocka, bluesa, punku, reggae nie powstała w Jarocinie, jak się dzisiaj uważa. Narodziła się właśnie Lubaniu podczas warsztatów, które odbywały się na Rynku, czy na "dnie wulkanu" na Kamiennej Górze.
Aż dziw bierze, że nikt nie zrobił z tego dokumentu.

Za to są zdjęcia z tamtego okresu:
http://schabowski.luban24.pl/1,18,4,kategoria.html

Odbyły się chyba raptem tylko dwie takie imprezy w 1979 i 1980 roku.

A druga ciekawostka, tym razem z Wikipedii:
Cytuj
O zespole Maanam - "Zespół oficjalnie zadebiutował na Muzycznym Campingu w Lubaniu".

Taka promocja miasta, hehe... No ja wtedy miałem 4/5 lat, więc nic nie pamiętam (chyba mnie rodzice przed tym chowali).
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

mac

  • *
  • Wiadomości: 8
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
    • RetroGames.pl
Odp: Festiwal w Jarocinie
« Odpowiedź #11 dnia: 2012.08.20, 22:23:31 »
Czy ktoś z was kiedyś był na tym festiwalu lub w ogóle w Jarocinie?

Oj Jarocin... jeszcze jako dziecko w połowie lat 80. bywałem z rodzicami w Jarocinie podczas festiwalu (pochodzę spod Jarocina), i wtedy robiło to na mnie duże wrażenie, choć muzyki i jej znaczenia jeszcze nie rozumiałem, wystarczał mi widok ludzi na rynku ;-)

Za to w Jarocinie kilka lat później kupiłem mnóstwo pirackich gier na PCta, moje pierwsze gry na PCta, był taki dziwny sklep RTV AGD na rynku gdzie sprzedawali je z kartonu chowanego pod ladą, choć to jeszcze przed wejściem ustawy, ale chyba czuli że robili coś niewłaściwego.