Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
RÓŻNOŚCI / Odp: Prośba o identyfikację sprzętu cd.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomi dnia Dzisiaj o 00:17:07 »
Zapytałem AI i ...  ??? raczej nie wiedzą  ::) :P Choć coś tam dzwoni  ;D

Copilot:

Whiz Kids to amerykański serial science fiction, który pierwotnie był emitowany na kanale CBS od 5 października 1983 roku do 2 czerwca 1984 roku. Twórcą serialu był Philip DeGuere, który wcześniej stworzył również popularny serial detektywistyczny Simon & Simon dla CBS w 1981 rokuWhiz Kids opowiada o grupie uczniów szkoły średniej, którzy wplątują się w różne związane z technologią sytuacje i rozwiązują skomplikowane zagadki, korzystając ze swoich zaufanych komputerów osobistych i umiejętności hakowania1[1]22.

Oto kilka szczegółów na temat poszczególnych oznaczeń:

WHIZ KID: To tytuł serialu, który odnosi się do młodych bohaterów, utalentowanych w dziedzinie technologii.
VIDEO BINGO: To prawdopodobnie jeden z odcinków lub wątków fabularnych w serialu. Niestety, nie mam dokładnych informacji na ten temat.
WHIZ KID MICRO APPLICATIONS: Może to być fikcyjna firma lub projekt związany z technologią, który pojawia się w serialu.
18 GRANGE DRIVE MELTON MOWBRAY: To adres, który również może być związany z fabułą serialu. Wydaje się być miejscem akcji lub ważnym punktem w historii.


ChatGPT:
Wygląda na to, że opisujesz starą kasetę do gier komputerowych. "WHIZ KID" i "VIDEO BINGO" to prawdopodobnie tytuły gier, a "WHIZ KID MICRO APPLICATIONS" może być nazwą firmy lub serii gier. "18 GRANGE DRIVE MELTON MOWBRAY" wydaje się być adresem firmy lub wydawcy kaset.

2
RÓŻNOŚCI / Odp: Prośba o identyfikację sprzętu cd.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maryjan dnia Wczoraj o 22:30:33 »
Automat do gry w Bingo ?
3
RÓŻNOŚCI / Odp: Prośba o identyfikację sprzętu cd.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez trojacek dnia Wczoraj o 19:32:54 »
Zgaduję, że ktoś wyjął ROM, by go odczytać, i już nie włożył...
4
RÓŻNOŚCI / Odp: Prośba o identyfikację sprzętu cd.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Boyo dnia Wczoraj o 19:22:22 »
Może ktoś z Was będzie wiedział co to za urządzenie na zdjęciach poniżej?
Szukałem po internetach, ale nic sensownego nie mogłem znaleźć.
Po podłączeniu do komputera i naciśnięciu czerwonego pstryczka zapala się czerwona dioda gdy tenże się przytrzyma, ale żeby coś więcej się działo, to nie zauwazyłem. Zakładam, że jest zepsute, albo niekompletne.
5
HARDWARE / Odp: UVY do RGB Converter (ZX Spectrum 48)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Waldek dnia 2024.04.24, 10:38:09 »
@Damik, dziękuję.

Następnym działaniem będzie płyta adaptera dla ULA. Jako gniazda 2x8 pin w rozstawie 1mm w zupełności wystarczą. Gotowe kable z pasującymi wtyczkami są dostępne na ebayu.
To czasami sprawia, że majsterkowanie jest jeszcze przyjemniejsze ;D
6
HARDWARE / Odp: UVY do RGB Converter (ZX Spectrum 48)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia 2024.04.23, 15:49:29 »
Gratuluję wytrwałości w uruchamianiu tego wynalazku.  :D
7
HARDWARE / Odp: UVY do RGB Converter (ZX Spectrum 48)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Waldek dnia 2024.04.23, 12:55:20 »
Raport końcowy ;D

Czekanie i wysiłek się opłaciły, mam teraz fantastyczny obraz w formacie VGA. Przetestowałem go również na różnych monitorach, na wszystkich obraz był wyśrodkowany i bez żadnych problemów z synchronizacją.
Problem z pojawiającymi się pikselami wynikał z typu lub producenta pamięci SRAM i zniknął po jej wymianie.
Mogę gorąco polecić wszystkim ten układ, w moim przypadku była to wersja dla Spectrum z 6C001E-ULA.
Poniżej krótki filmik :
https://www.dropbox.com/scl/fi/opt72pbx85binr184e1zk/IMG_Suc2.mp4?rlkey=3vbwxhwuw5yd4abavhj7ra1qs&st=oq1ict7y&dl=0
Dzięki za wszystkie rady i opinie.
8
TIMEX / Odp: M-397 Multiface, czyli stacja dysków, joystick i dźwięk w jednym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Johnny Red dnia 2024.04.22, 19:34:16 »
The way I see:

With 2068: Kempson ON / the external AY could be used on 128K ports
With 2048: Kempson OFF / the AY could be selectable between 128K and 2068 ports
With 48K: Kempson ON / the AY could be selectable between 128K and 2068 ports
With 128K: Kempson ON / the AY could be used on 2068 ports
9
TIMEX / Odp: M-397 Multiface, czyli stacja dysków, joystick i dźwięk w jednym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia 2024.04.22, 16:39:52 »
Raczej nikt nie będzie tego używał z 2068 bo: potrzebny jest inny firmware, potrzebne jest inaczej zrobione złącze krawędziowe, no i tak Kempstona oraz AY będzie musiał wyłączyć.

Hmm inne złącze krawędziowe (wariant tego z ZX81) jest w amerykańskim TS2068, bo w portugalskim TC2068 pokrywa się ono z tym z TC2048. Z każdym 2068 (TS i TC) Kempston działa normalnie i nie trzeba go wyłączać. Zewnętrzne PSG też działają OK o ile nie używa się portów MMU i wewnętrznego PSG.
10
TIMEX / Odp: M-397 Multiface, czyli stacja dysków, joystick i dźwięk w jednym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez paroos dnia 2024.04.22, 13:09:21 »
Jak dla mnie bomba :)
Strony: [1] 2 3 ... 10