ZX Spectrum > HARDWARE

Nowe ficzery w nowym Divide Plus

<< < (2/5) > >>

matofesi:
@Pyza Większość tego, co napisałeś powinno się dać - jak pisze Duddi - zrobić software'owo na istniejącym DivIDE plus. Nie jestem przekonany, czy cokolwiek w tej kwestii wymaga zmian sprzętowych.

To czego mi brakuje to fanaberia - możliwość zakładania sprzętowych haków na konkretny adres/warunek (choć sam adres powinien wystarczyć), czyli sprzętowy break point.

No i oczywiście jakaś dokumentacja, bo to, co dostałem z moim do sensownego programowania się nie nadaje - nadaje się co najwyżej jako quick start dla normalego usera.

Pyza^Illusion:

--- Cytat: matofesi w 2011.12.11, 02:31:01 ---To czego mi brakuje to fanaberia - możliwość zakładania sprzętowych haków na konkretny adres/warunek (choć sam adres powinien wystarczyć), czyli sprzętowy break point.
--- Koniec cytatu ---

Czyli wspomniany NMI z wbudowanym monitorem/debugerem w pamięci zewnętrznej (poza ZX). Nie wiem, czy miałeś styczność z takim MacFace2, ale tam właśnie to było. Przyciskiem zatrzymywało się program, wyskakiwał monitor, wszystkie rejestry itp. Pod konkretnym adresem można było wstawić pułapkę i wrócić do programu, a on po napotkaniu pułapki lądował z powrotem w monitorze. Rzecz okrutnie przydatna przy programowaniu.
Tak jak wspomniałem wcześniej - nic więcej nie potrzeba: Kemp mouse/joy, AY, NMI z własną pamięcią (w MacFace było to 16kB podpinanych w miejsce ROM - ciekawe, czy można jakoś podpiąć tam więcej i upchać więcej oprogramowania).

Duddie:
Pyza, masz jakąś dokumentację do tego Macface 2? Ja z tym się nigdy nie zetknąłem. Można na pewno zrobić coś takiego. jesteś w stanie otworzyć i zrobić fotkę środka? Interesuje mnie jakie układy tam siedzą.

Pyza^Illusion:
W sumie, to mamy tu na forum autora :D Dawniej AMST - tu na forum - thom (Artur Muszyński)
Strona autora, gdzie jest zdjęcie i nawet odręczny schemat MacFace2 :)
http://www.union.com.pl/artur/index.php
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt poprzez email :)
Oczywiście foty mogę walnąć jak mimo wszystko będą konieczne (muszę przeszperać szafę).
Wszelkie inne tech-info również najlepiej uzyskać u autora. Myślę, że coś tam jeszcze pamięta...

Dodatkowo przypomniałem sobie, że u Yarka sporo tego jest:
http://8bit.yarek.pl/interface/zx.macface/index.html

Duddie:
Schemat słabo czytelny, ale da się coś z tym zrobić. Niestety, ze strony Yarka nie można pobrać zawartości ROM - niezbędnej do jego stworzenia. Tam też widzę, że było to przeniesione do Eagle'a i te pliki byłyby najbardziej przydatne. Ale popracuję nad tym.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej