ZX Spectrum > HARDWARE

Szary 128+2 i fałszujący dźwięk AY

<< < (5/5)

Tygrys:
proponuję z dyskusja o divide przenieść się tutaj: http://www.speccy.pl/forum/index.php/topic,27.0.html

DDX:

--- Cytat: Factor6 w 2011.11.07, 22:41:37 ---Dobra wiadomość: Noby (z Czech) rozważa, żeby zaczyć produkować kopie interfejsów Melodik (to Czeski AY interfejs od firmy Didaktik) i ponadto byłby z Kempston interfejsiem... ale teraz to tylko w fazji rozumowania.
--- Koniec cytatu ---

Jesli Noby zdecyduje sie produkowac ten "KempMelodik";), to niech nie zapomni zrobic jakiegos jumperka lub jakis inny sposob latwego dezaktywowania Kempstona z tego interfejsu. Po co? Po to, zeby dalo sie bez problemu uzywac ten interfejs z komputerami, ktore maja juz wbudowany interfejs standardu Kempston, badz inne uklady kolidujace na tych adresach, bez potrzeby ingerencji i przerobek wewnatrz tych komputerow. Chodzi tu przykladowo o TC2048, Didaktik Gama i chyba tez Kompakt (Didaktik M juz nie, bo tam akurat sprytnie rozwiazano sprawe wlaczania/wylaczania Kempstona, chociaz kosztem niestandardowego zlacza joysticka).   

Jean 1:
Natchnięty ów forum udało mi się postawić do życia moją Szarą 128 + 2 ... jak się okazuje ona ma też problem z dzwiękiem :-( Przerobiłem układ wyjściowy AY-greka na ACB Stereo i kicha ... Gra normalnie ale strasznie cicho ... dla porównania AY w 48 ryczy ! a ten kilka razy ciszej gra, mimo iż wyjście zrobione jest identycznie ... czyżby to był problem układu ?? z tego co wiem duże AY od małego różniły się ilością portów , o innych poziomach sygnału wyjściowego nic mi nie wiadomo ... Bez dodatkowego preamplifierka nie obejdzie sie jak widzę ...

Abrimaal:

--- Cytat: YERZMYEY/HOOY-PROGRAM w 2011.11.07, 13:10:20 ---Piesiu: to może być niestety cecha standardowa, bo podobnie jest w 128+, tzn. dźwięk AY jest znacznie cichszy, niż beeper.
Można kupić przeróbkę na sieci, ale trzeba sobie samemu zamontować.
Pozdrrrr.

--- Koniec cytatu ---
Czy w tym modelu beeper jest podłączony do tego samego wyjścia co AY?
Być może wystarczy jeden rezystor od beepera do wyjścia.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:

--- Cytat: Abrimaal w 2011.11.23, 00:39:30 ---Czy w tym modelu beeper jest podłączony do tego samego wyjścia co AY?

--- Koniec cytatu ---

Tak - w każdym modelu 128K beeper jest podpięty do tego wyjścia, co AY.
No chyba, że kupisz TS lub TSFM - podpina się do portu AY na płycie, ale wyście dźwiękowe ma osobne (czyli masz już jak na 48K+AY: osobne wyjścia na AY i na beeper - ale masz 2 AY. :) ).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej