ZX Spectrum > HARDWARE

Szary 128+2 i fałszujący dźwięk AY

<< < (2/5) > >>

Duddie:
To też nie jest tragedia. Damy radę  ;D

Damianx:
Z tego co widzę na schemacie to dźwięk z AY ,kanały ABC łączą się w jeden i idą bezpośrednio do wyjścia audio mono z tyłu kompa.

Po drodze mija tylko C38 1 uf i R67 47k oraz R10 10k ,więc skoro pada Ci tylko jeden kanał to odpowiedź jest prosta ...AY do wymiany.

Mając nowy układ robota dość prosta ,i masz okazję żeby podstawkę precyzyjną wstawić.Jak jesteś z Wawy lub okolic służę pomocą w lutowaniu.

Jest jeszcze szansa że to tylko zimny lut na którymś z kanałów i po rozgrzaniu się kompa daje znać o sobie.

Piesiu:
Hejka, witam wszystkich miłośników gumiaka, ja tez mam problem z dźwiękiem w szarej plus dwójce, więc pozwolę się podłączyć do tematu. Mój problem to bardzo cichy dźwięk puszczany z gniazda słuchawkowego, niezależnie czy podepnę pod nie TV (RGB+dźwięk z gn.słuchawkowego), czy słuchawki, czy wzmacniacz, za to z modulatora dźwięk jest bez zarzutu, głośny i wyraźny. Na mój chłopski rozum AY powinien być OK, skoro z modulatora dźwięk jest w porządku, chyba musiało się coś posypać pomiędzy AY, a gniazdem słuchawkowym. Acha, o ile dobrze pamiętam to beeper słychać poprawnie tak z modulatora jak i z gniazda słuchawkowego.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
Piesiu: to może być niestety cecha standardowa, bo podobnie jest w 128+, tzn. dźwięk AY jest znacznie cichszy, niż beeper.
Można kupić przeróbkę na sieci, ale trzeba sobie samemu zamontować.
Pozdrrrr.

Damianx:
Bo to jest cecha std.

dodatkowo jest tak że jak w grze masz wykorzystane oba źródła dźwięku,tzn muzyka leci z AY a inne odgłosy idą przez "beeper" to w momencie pracy "beepera" AY zostaje przyciszony.
Strasznie jest to wkurzające.

YERZMYEY a gdzie tę przeróbkę można kupić ewentualnie gdzie można znaleźć schemat ,bodź pod jakim hasłem szukać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej