ZX Spectrum > NAPRAWY

128 +2 ISSUE 1 problem z synchronizacją obrazu po RGB (?)

(1/9) > >>

drakon:
Witam,

Piszę tutaj, bo może ktoś miał podobny problem. Przejrzałem forum, lecz znalazłem tylko kilka tematów dotyczących obrazu z composite (ja podłączam przez RGB). Otóż po podłączeniu do monitora 128 +2 (szarak, płyta Issue 1) mam najczęściej obraz jak na zdjęciach i filmie (zerwana synchronizacja, przynajmniej tak to wygląda). Dziwne jest to, że raz na 10 (plus, minus) przypadków wszystko jest w porządku. Czasem obraz wraca do normy po kilku resetach, czasem nie. Jak już "załapie", to jest ok.

Testowałem ZXa na dwóch monitorach LCD - Samsung 711MP oraz LG Flatron M1721A, jest podobnie. Na początku myślałem, że to wina kabla (miałem jakiś sklecony dość mizernie), więc nabyłem u Andrzeja z forum porządny kabel z adapterem zasilania itd. I po podłączeniu piękny obraz, po wyłączeniu komputera i włączeniu znowu brak synchronizacji, lecz na tym kablu kosi obraz także w lewo. I tak w kółko.

Ktoś ma może pomysł, co to może być? Gdzie szukać rozwiązania?

Foty:Film:

https://www.youtube.com/watch?v=0fqHODsyuGM

pear:
Na pewno to jest ISS 1 ? Wygląda jak ISS 3 z obróconymi tranzystorami 2N3904.
W każdym razie na pewno spróbuj czy wystarczy odłączyć fonię od sygnału CV (powinna być podłączona dopiero przy modulatorze).

drakon:
Na płycie jak byk mam ISS1. Sprawdzę wieczorem, czy coś się zadzieje po przepięciu fonii.

pear:
To jest obraz z fabrycznego ISS3 https://www.youtube.com/watch?v=xuK9Ywp3NyA

drakon:
Wygląda prawie tak samo jak u mnie. No ale tak jak piszę, na płycie jest ISS1. Poza tym - to nie dzieje się w 100% przypadków, co chyba jest dziwne. No i czy to nie dotyczy tylko composite?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej