ZX Spectrum > HARDWARE

Gumiak i magnetofon

(1/3) > >>

dick202:
Witam ponownie.
Kolejne pytanie z serii "nowicjusz":
Jak prawidłowo podłączyć magnetofon do Gumiaka?
Magnetofon ma wyjście opisane jako "EXTSP 8 omów" - sądzę, że to skrót od External Speaker. Wygląda na to, że to jedyny OUT w tym magnetofonie (jest monofoniczny).
Łączę więc kablem minijack-minijack z Gumiakiem (w Gumiaku podłączam się do gniazda "MIC"). Kabelek jest stereofoniczny niestety.
Jak odłączonym magnetofonie odtwarzam kasetę, to brzmi prawidłowo. Ustawiam na początek "pilota" (pisku zwiastującego początek programu), na klawiaturze wpisuję load "", włączam magnet i tylko co chwilę zmienia się kolor ramki. Nie ma tego charakterystycznego "mrowienia". Kaseta więc się kończy i nic.
W czym może tkwić problem?
Z góry bardzo dziękuję.

Damianx:
pewnie w tym jacku stereo.

Sir David:

--- Cytat: Damianx w 2012.07.27, 12:05:31 ---pewnie w tym jacku stereo.

--- Koniec cytatu ---

Jeżeli kolor ramki się zmienia, to raczej coś z tego jacka łapie. Chyba trzeba dać głośniej (kiedyś w starym Grundigu dawałem na maxa) i jeżeli jest możliwość, pobawić się barwą dźwięku.

dick202:
Przerobiłem kabelek na mono - i zaczęło mrowić.
Nawet czołówkę wgrywa.
Jednakże kończy się wgrywanie programu (bez errorów) i nie wyskakuje linia poleceń, żeby wpisać "RUN"

trojacek:

--- Cytat: dick202 w 2012.07.27, 11:48:44 ---Łączę więc kablem minijack-minijack z Gumiakiem (w Gumiaku podłączam się do gniazda "MIC").
--- Koniec cytatu ---

Ja już nie pamiętam dobrze, ale wgrywa się chyba przez EAR?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej