ZX Spectrum > NAPRAWY

ZX 48k i Test ROM

(1/5) > >>

marcepan2000:
Witam, trafiła do mnie płyta Issue 3, mrugają krzaczki na ekranie. Postanowiłem że wylutuję ROM, wlutuję podstawkę i wsadzę eprom z Test Rom'em. Zaprogramowałem M27c256 dwoma takimi samymi binami 16k z tego projektu: https://github.com/brendanalford/zx-diagnostics
No i mam zagadkę. Jak uruchamiam to słyszę 8 bip'ów (tak niby ma być, to znaczy że cpu i podstawowe funkcje ula działają), potem na chwilę paski na borderze i dźwięk typu "save" ale potem stop i nic dalej. Tak się dzieje obojętnie czy nóżką 27 wybieram bank (gnd lub 5v) czy zostawiam ją niepodłączoną. Mam zły bin? Czy coś jeszcze muszę skonfigurować na płycie? Widziałem że niektórzy wlutowują diody w miejsce na płycie które służy do konfiguracji typu pamięci. Ja tego nie robiłem bo program z eprom'u się uruchamia więc chyba wszystko jest ok. Czy po prostu test natrafia na jakiś hardware'owy problem i się zawiesza? Z góry dzięki za sugestie.

marcepan2000:
Za szybko i mało dokładnie czytałem dokumentację tego test romu :) Wszystko zatrzymuje się w momencie gdy na borderze mam 8 czerwonych pasków a to znaczy że cała pamięć jest uwalona. Zagadka rozwiązana.

trojacek:
Może się okazać, że nie 8 RAM-ów, tylko przetwornica.

marcepan2000:
mało prawdopodobne że 8 kości padło?

trojacek:
W sumie  zależy, jak długo komputer działał bez odpowiednich napięć.
Jak długo - no to 8 pogrzebów bez wesela.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej