Autor Wątek: A to co? Spectrum Next.  (Przeczytany 261955 razy)

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #720 dnia: 2020.02.21, 15:46:52 »
Odpaliłem sobie stare i nowe gry i demka na ZX Next. https://www.youtube.com/watch?v=E2TchR3nIgw
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #721 dnia: 2020.02.21, 16:22:59 »
Można chyba powiedzieć, że Next to taki SAM na sterydach.
Ciekawe, czy będzie tak jak SAM unikalny.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #722 dnia: 2020.02.21, 16:50:22 »
@Maryjan Ja myślę, że zdecydowanie bardziej. Przynajmniej w sensie ilościowym ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #723 dnia: 2020.02.21, 19:35:29 »
Dobra, trzeci dzień sie tym bawie i nie ma że boli  :D Autorów za moje marudzenie i pomstowanie już przeprosiłem na Facebooku a tu niniejszym też odszczekuje wszystko , HAU, HAU ! .

Maszynka jest naprawde super, jeśli olejemy HDMI (które pewnie z czasem dopracują)  . Wygląd jak dla mnie super, klawiatura taka że, pierwszy raz mi sie chce coś napisać na ZX  dłuższego niż 3 linijki w Basicu;)

Przerzuciłem też z 40 dem, ZX 48/128/Pentagon , żadnych problemów. 

Naprawde, jestem mega zadowolony. Ten NEXT jest prawie jak Js128 ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #724 dnia: 2020.02.21, 20:03:10 »
... przez moment się nawet zastanawiałem, czy nie wysłać zdrowego rozsądku na spacer a samemu wybrać się na ebay, ale rozum zwyciężył :)

Zwyciężył, bo autorzy na kickstarterze odgrażają się, że wracają z za chwilę z drugą wersją w której zastanowią się nad poprawą kilku rzeczy (m.in. zmiana błyszczącego tworzywa na matowe:)). Tak więc, chyba się wstrzymam i poczekam na drugą edycję. mam tylko nadzieję, że te drobiazgi do poprawy nie zajmą im tyle czasu co w wersji 1 :)

BTW - Zaxon wychwalający Nexta... warto było czekać - piekło zamarza  :P :P :P

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #725 dnia: 2020.02.21, 20:14:40 »
Tak mnie kusi od jakiegoś czasu zapytać, bo się nie znam ... po kiego grzyba jest tam to Raspberry Pi Zero ?
Wiem wiem, akcelerator, ale czego i jakie to ma mieć praktyczne zastosowanie w tym ustrojstwie ?
Bo jak dobrze myślę to taka malina mogłaby to wszystko zaemulować i nie będzie potrzebny ten cały pozostały sprzęt ... a ona tam jest opcjonalnie  ???
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #726 dnia: 2020.02.21, 20:26:20 »
Pabb, może ja jestem starym zgorzkniałym dziadem  :D ale do błędu sie potrafie przyznać zamiast iść w zaparte. A skoro dostałem to co dostałem i naprawde jestem cholernie zadowolony  to nie widze powodu żeby zdania nie zmienić ... No i przelali mi 5000 GBP za dobrą recenzję , LOL.

Co do PI, jeszcze nie zasadzałem...ale info ze strony projektu wygląda obiecująco...

NextPI v.0.99D!!!!! Wot? NextPI? What is this sorcery? Well a custom version of DietPI handcrafted by the capable hands of D. Rimron-Soutter that not only plays TZX files (wha?), but also SID files, MOD files, XM files, supports XBOX gamepads (!!!!) and the list is endless! NOW supporting 2Mbps comms between Next and Pi. The process is straightforward but a tutorial will follow to help you upgrade
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #727 dnia: 2020.02.21, 20:32:39 »
Co do PI, jeszcze nie zasadzałem...ale info ze strony projektu wygląda obiecująco...

NextPI v.0.99D!!!!! Wot? NextPI? What is this sorcery? Well a custom version of DietPI handcrafted by the capable hands of D. Rimron-Soutter that not only plays TZX files (wha?), but also SID files, MOD files, XM files, supports XBOX gamepads (!!!!) and the list is endless! NOW supporting 2Mbps comms between Next and Pi. The process is straightforward but a tutorial will follow to help you upgrade

W sensie że może coś tam kiedyś z tego będzie, albo już jest do tego jakiś konkretny firmware i działa ?
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #728 dnia: 2020.02.21, 20:37:53 »
Nie wiem ;) Sam sie sobie dziwie bo przeważnie każdy komp który do mnie dotrze pierwsze co to jest rozkręcony , co tam jest w środku..... A Tego NEXTA nie ruszam.  Podłączyłem, zupdejtowałem firmware i poki co jako ZX Spectrum i Pentagon robi swoją robotę. Właśnie oglądam kolejne demo ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #729 dnia: 2020.02.21, 20:46:16 »
Ej tam - narzekałeś na proces (bo ten był do dupy), a nie na produkt (bo tego jeszcze nikt nie widział) :)

A tak poważnie - fajnie, że końcowe urządzenie okazało się tak dobre. Jak jeszcze w wersji 2 poprawią te mankamenty, które już zostały rozpoznane - to będzie jeszcze lepiej :)

Zaxon - jak będę z magnetofonami do C64 to mi pokażesz to cudo (zabiorę białe rękawiczki - NEXT będzie bezpieczny :P )

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #730 dnia: 2020.02.21, 21:02:05 »
Rękawiczki ? może od razu  iść na maxa ?

https://www.dailymail.co.uk/video/femail/video-1074741/The-famous-Naked-Gun-safe-sex-love-scene.html

Nie wiem w czym problem z ta obudową ? Może po prostu ręce to trzeba myć czasami i nie będzie sie miało takich problemów ? A kable podłączać do gniazd a nie nimi dzgać po omacku ;)  To i sie nie porysuje.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #731 dnia: 2020.02.21, 21:37:23 »
Podobno mocno się rysują te elementy z gładkiego tworzywa. Chyba nawet producenci zauważyli tę przypadłość i zastanawiają się czy nie przejść na wersję całkiem matową.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #732 dnia: 2020.02.21, 21:48:03 »
Albo na Gorilla glass... Problem moim zdaniem problem wydumany na siłe i dla idiotów . Specjalnie od 3 dni podłaczam, odłaczam, pakuje rozpakowywuje i nie oglądam.  HDMi, VGA, Jutro zobacze jak back panel wygląda po 3-4 dniach. Jak nie będzie porysowany to widać jak zwykle problem jest w userach. No bo bez urazy ale dostaje sie niezłą maszynę , a robi sie histerie bo sie tylni panel porysował ? Sam sie nie porysował, ktoś tą wtyczką nie trafił w gniazdko tylko skrobał dookoła bo nie umiał w dziurke trafić....
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #733 dnia: 2020.02.21, 21:58:36 »
Chodziło o to, aby dać folijkę na tylny panel, bo się rysuje podczas wkładanie/wyjmowania z pudełka. Do swojego Next zdążyłem już x razy podłączać kable i różne interfejsy i nic nie zarysowałem. trzeba uważać po prostu. Ale to chyba jak ze wszystkim, nie?
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: A to co? Spectrum Next.
« Odpowiedź #734 dnia: 2020.02.21, 22:43:35 »
Być może ktoś wkrótce wypuści pokrywy zabezpieczające na Next-a :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma