Autor Wątek: Studia podyplomowe: “Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa": rekrutacja!  (Przeczytany 6661 razy)

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Ubiegnę odpowiedź typu, no ale przecież są emulatory, jednak to nie to samo co realny sprzęt i nie zawsze oddaje niuanse oryginalnego sprzętu w wielu przypadkach.  :)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

DiskDoctor

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rzeszów
@damik

Cytuj
Nie napisałeś jeszcze jaka jest tam do dyspozycji baza sprzętowa, liczba i rodzaje dostępnych retro-platform do ćwiczeń.
Bo jeśli ma to być nauka suchej teorii to wyniki mogą być raczej słabe jeśli będzie tylko jeden komputer u wykładowcy a reszta będzie oglądać nie mogąc niczego samemu przetestować lub jedna maszyna na 10 studentów też nie wróży sukcesów.

Z tego co wiem, zajęcia mają być mieszane.  Niektóre Wykład, inne Emulator, jeszcze inne: platformy retro (kilka-kilkanaście sztuk).

Na pewno będzie Falcon, na pewno będzie ZX.  Inne -- zależy od Wykładowców.  Np. będzie na Architekturze katowanie 6502 na tych matrycach do budowy układów.  Na RetrGameDev -- tworzenie gry "od zera" na Pico-8.

EDIT* więcej szczegółów można przeklikać tutaj:

https://weii.prz.edu.pl/absolwenci/studia-podyplomowe/retro-computing--technologie-i-sztuka-cyfrowa/plan-studiow

@Dalthon

Cytuj
Może trzeba było robić coś więcej niż "bywać"? ;) A tak serio (łaopatologicznie bo widzę że inaczej nie można) to na party poznajesz ludzi z którymi możesz dzielić wiedzę, szukać informacji czy wymiany wiedzy/pomysłów/umiejętności.

Łopatologicznie nie trzeba, szkoda, że nie widać, może Ty nie widzisz po prostu.

Sparafrazuję Twoją wypowiedź.

Cytuj
Na studiach poznajesz ludzi z którymi możesz dzielić wiedzę, szukać informacji czy wymiany wiedzy/pomysłów/umiejętności.
ZX Spectrum 128K + Unrainer + Stereo + DivMMC /// Amstrad CPC 6128 + CRTC 0 / 1 + reset + USB Floppy Emulator

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Cytuj
Na studiach poznajesz ludzi z którymi możesz dzielić wiedzę, szukać informacji czy wymiany wiedzy/pomysłów/umiejętności.
Na studiach owszem poznajesz prawie tak samo zielonych innych studentów a wykładowcy mogą nie mieć tyle czasu by pogłębiać wiedzę, pomysły i umiejętności z bardziej dociekliwymi studentami poza swoimi godzinami.
Oczywiście życzę z całego serca takich dociekliwych studentów oraz zaangażowanych wykładowców.
Bo z takich układów rodzą się często prawdziwe talenty i osobiste sukcesy dydaktyczne.  :)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Pewien portal mi to wczoraj "zareklamował", więc z rozpędu powieliłem wątek (a i ten się trochę "schował" już). W sumie za pół ceny i w opcji hybrydowej (zdalnie i 3-4 zjazdy) może i bym się skusił... Warto tego Niemca, co wszystko chowa, nieco jeszcze przechytrzyć...  Choć ostatnio reklamowały mi się zarządzenie oświatą i zarządzanie placówkami służby zdrowia...
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464

DiskDoctor

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rzeszów
3-4 zjazdy to masz max. 12 punktów ECTS.

Studia podyplomowe to min. 30 punktów ECTS.

3-4 zjazdy to by był kurs bardziej.

Za dużo jest ciekawych tematów do poruszenia, by liczbę godzin dzielić przez 3.

A co do online... Online nikogo nie spotkasz, nie poznasz.  Ja jak widzę jakieś wydarzenie online obecnie, od razu się przełączam na coś innego.
ZX Spectrum 128K + Unrainer + Stereo + DivMMC /// Amstrad CPC 6128 + CRTC 0 / 1 + reset + USB Floppy Emulator

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Dokładnie, ale dojazd, nocleg, etc...

Np. koncert online ma 1 zaletę - możesz razem z nimi też zagrać ;)

Choć prowadząc zdalne zajęcia mogłem sobie kręcić na rowerku stacjonarnym :)
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464