ZX Spectrum > PROGRAMOWANIE

Programowanie 8 bitów on line

<< < (2/2)

matofesi:
Chodziło mi o REPT z dwoma parametrami.

A co do DB to problem jest po obu stronach. Po mojej, bo na szybko generowałem tablicę, która w pasmo się skompiluje, ale da nie taki wynik jak oczekiwałem. Po stronie 8bitworkshopa/zmaca podanie większej niż 8 bitów danej dla DB generuje błąd zamiast wygenerować po prostu młodszy bajt.

Nie neguję sensowności całego rozwiązania - oceniam po prostu, że to nie dla mnie ;)

steev:

--- Cytat: matofesi w 2020.07.22, 14:58:02 ---Chodziło mi o REPT z dwoma parametrami.

--- Koniec cytatu ---
Aaah. Tak. Ze zmienną (i ewentualnie wartością początkową/krokiem)
Nie korzystałem nigdy, więc co jakiś  czas odkrywam na nowo :)


--- Cytat: matofesi w 2020.07.22, 14:58:02 ---Po stronie 8bitworkshopa/zmaca podanie większej niż 8 bitów danej dla DB generuje błąd zamiast wygenerować po prostu młodszy bajt.

--- Koniec cytatu ---
Który assembler tak robi?

matofesi:
pasmo


--- Cytuj ---DB Define Byte. The argument is a comma separated list of string literals or numeric expressions. The string literals are inserted in the object code, and the result of the numeric expression is inserted as a single byte, truncating it if needed.

--- Koniec cytatu ---

p.janowski:
http://www.retroprogramming.com/2015/10/the-matrix-digital-rain-for-zx-spectrum.html

ten kod nie zadziałał tam

Tygrys:
Tam, w sensie na stronie w pierwszego postu mógł nie zadzialac. Za to bez problemów zadziałał kompilując go np za pomocą pasmo.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej