Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
RÓŻNOŚCI / Odp: A mnie się wydawało ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez paroos dnia Wczoraj o 11:07:29 »
Jestem prawie pewien, że przyjdzie moment, kiedy dość nagle ta wartość stanie się wirtualna.
Na tyle nagle, że nikt z nas nie zdąży na to zareagować.
Tak jak z przykładem 'kolekcjonowania', który już na forum ktoś kiedyś podawał, amerykańskich przenośnych radyjek.
To samo pewnie niedługo spotka (albo już spotkało) zbieraczy patefonów.

Przyjdzie niespodziewanie moment, że nikt nie będzie chciał już tego kupować, bo świat pójdzie do przodu.
A wszyscy którzy będą mieli do nich sentyment, albo będą się już o nie potykać w swoich archeo, albo nie będzie ich już z nami.
Dlatego ja traktuję takie zakupy tak samo, jak inni zakup butów za 1k czy butelki wina za 2k. Ma im sprawić przyjemność, ale nigdy się nie zwróci.
2
RÓŻNOŚCI / Odp: A mnie się wydawało ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia Wczoraj o 09:51:08 »
... Na pewnym etapie zacząłem się martwić, że może to jakaś choroba, ale teraz już wiem, że po prostu jestem INWESTOREM. Przez duże I :D

Raczej zmartwię Ciebie. Nie jesteś "inwestorem", a masz niezdiagnozowane zbieractwo elektrozłomu ;) Witaj wśród niezdiagnozowanych ;)
3
RÓŻNOŚCI / Odp: A mnie się wydawało ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gelip dnia Wczoraj o 06:51:08 »
Zaglądam do szafy - ZX'y, do pudeł - ZX'y, idę przez pokój - potykam się o ZX'y.
Ja w zasadzie to ZX nie miałem - mam tylko swój klon Byte ale jakoś nigdy nie czułem i nie czuję potrzeby aby mieć ZX'a. Byte był popularny w mojej okolicy - co najmniej dwóch kolegów miało taki. Kasety z grami można było kupić na ryneczku albo w sklepie - takie przeznaczone dla ZX Spectrum więc nic więcej do szczęścia nie trzeba było  :)
Z gumiaków to miałem tylko takie coś jak w załączniku.
4
HARDWARE / Odp: ZX Printer - pasek klinowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szymonu dnia 2024.03.27, 22:05:31 »
Właśnie zamówiłem ten pasek z SellMyRetro i zamierzam się pobawić :-)
Obejrzałem filmik na YouTube i mam nadzieję że się uda.
Zamówiłem też prowadnice do rolek papieru bo gdzieś przepadły.

Dam znać jak dojdzie przesyłka co się uda zrobić.
Ja wiem że to w sumie mało sensowne jak Microdrive ale takie retro sentymentalne :-) Hobby i zabawa...
5
RÓŻNOŚCI / Odp: A mnie się wydawało ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez m0b dnia 2024.03.27, 20:20:36 »
Zaglądam do szafy - ZX'y, do pudeł - ZX'y, idę przez pokój - potykam się o ZX'y. Na pewnym etapie zacząłem się martwić, że może to jakaś choroba, ale teraz już wiem, że po prostu jestem INWESTOREM. Przez duże I :D
6
RÓŻNOŚCI / Odp: Allegro Lokalnie "wałki czasowe" oszustwo ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Boyo dnia 2024.03.27, 19:02:42 »
Czy ktoś z Was robił zwrot pieniędzy na Allegrolokalnie dla kupującego? Albo zwracano Wam pieniądze za zwrócony przedmiot?
Według instrukcji obie strony otrzymują e-maila od Allegrolokalnie w informacją o zwrocie, czy w treści tego e-maila jest coś co trzeba potwierdzić np. kliknąć w zamieszczony link, odesłać odpowiedź etc?
7
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: ZX Pico
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Biken dnia 2024.03.27, 18:49:41 »
A widzisz, takie buty. O tym to nie wiedziałem. Trzeba to przemyśleć jeszcze.
8
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: ZX Pico
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zaxon dnia 2024.03.27, 17:16:14 »
Firmware do tego  to niestety jest takie jakie jest...Miałem okazje je chwile poużywać , odpalić trochę softu, zero kompatybilności, tyle że działa i sie uruchamia. Więc dałem sobie spokój. Dobra rzecz żeby amatorów w kanał wpuścić .. I nic poza tym.
9
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: ZX Pico
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Biken dnia 2024.03.27, 17:00:25 »
Może i jestem za nowoczesny, ale przeciągnięcie pliku z katalogu to "pendrive" jakim czyste RPico nie jest wyzwaniem.
Da się nawet Total Commanderem skopiować.
Tu właśnie jaram się prostotą jaką wykazano się przy budowie tego ZXa.
Jako ciekawostkę powiem że obie płytki mają możliwość wlutowania albo elementów przewlekanych THT jak i SMD.
Ale to dla estetów z orlim wzrokiem.
Zamiast wlutowywać gniazdo zasilania USB-B (takie drukarkowe) można wlutować USB-C  byle by + i - się zgadzał. Jak kto woli.
10
RÓŻNOŚCI / Odp: A mnie się wydawało ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zaxon dnia 2024.03.27, 16:59:30 »
Hmm... Tak będzie już z  10 lat, jak śledzę podobne tematy .  średnio co roku taki temat sie przewija.  :D Ludzie narzekali że drogo i narzekać będą. Jednocześnie samemu  chomikujac po szafach kilka-kilkanaście Zx-ów jednocześnie narzekając że już ich nie można tanio kupić   :P Pewnie przez spekulantów ...  :D Zresztą , jakby nie patrzeć to tego sprzętu nie przybywa. Przynajmniej w oryginalnym stanie. Jest popyt, są ceny jakie są. DO tego, portale aukcyjne nie ułatwiają wystawienia i srzedaży tego typu sprzetu. Sama prowizja od tego tosatracka i inne opłaty na Allegro wyniosły pewnie ponad 400 PLN.
Strony: [1] 2 3 ... 10