Autor Wątek: Baza Danych muzyki AY  (Przeczytany 14326 razy)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Baza Danych muzyki AY
« Odpowiedź #15 dnia: 2013.11.23, 05:46:42 »
Post #4 nieaktualna część o CodeName i CodeAddress
Cześć,

Spieprzylem sprawę pisząc, że AYMaker nie zrobi pliku z 2 bloków
kodu.
Po prostu do każdego formatu potrzebny jest oryginalny player, a ja
podstawiałem vtplayer np do frmatu .stc.
Wniosek z tego, że VTracker ładuje wiele formatów, ale wszystkie zapisuje
jako pt3. Na razie mam tylko player dla stc.
Będę musiał dorwać oryginalne programy, które tworzą formaty asc, sqt, stp,
pt1, pt2, fxm itd... lub po prostu dla nich robić starą metodą, czyli z pomocą VTracker.

Mając oryginalne playery będzie można obejść się całkiem bez VT i assemblera.
Porównaj tworzenie ay z pt3 w przykładach make-from-stc/stc.ini oraz
make-from-vtplayer/vtplayer.ini

pliki exe zamieniłem rozszerzenia na XE, dla użytkowników gmail, których poczta odrzuca załączniki z exe:/
AY Music, ULA plus.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Baza Danych muzyki AY
« Odpowiedź #16 dnia: 2013.11.23, 05:49:29 »
Post #4 nieaktualna część o CodeName i CodeAddress
Cześć,

Spieprzylem sprawę pisząc, że AYMaker nie zrobi pliku z 2 bloków kodu (player+dane w oddzielnych plikach dla jednego utworu).
Po prostu do każdego formatu potrzebny jest oryginalny player, a ja podstawiałem vtplayer np do formatu .stc.
Wniosek z tego, że VTracker ładuje wiele formatów, ale wszystkie zapisuje jako pt3. Na razie mam tylko player dla stc.
Będę musiał dorwać oryginalne trackery, które tworzą formaty asc, sqt, stp, pt1, pt2, fxm itd... lub po prostu dla nich robić starą metodą, czyli z pomocą VTracker.
Mając oryginalne playery będzie można obejść się całkiem bez VT i assemblera.

@Tygrys:
Porównaj tworzenie ay z pt3 w przykładach make-from-stc/stc.ini oraz make-from-vtplayer/vtplayer.ini
pliki exe zamieniłem rozszerzenia na XE, dla użytkowników gmail, których poczta odrzuca załączniki z exe:/
AY Music, ULA plus.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Baza Danych muzyki AY
« Odpowiedź #17 dnia: 2014.01.24, 19:40:21 »


Strona wystartowała pod tym adresem, link znajduje się również na stronie głównej speccy.pl. Na razie jest to zbiór dostępnych w różnych źródłach gotowych plików .ay i kilkaset nowych. Podział na podfoldery bazuje na wypróbowanym w ASMA i HVSC schemacie, czyli wg muzyków. Do pozostałych folderów trafiają utwory niezidentyfikowanych autorów. Folder Turbo (turbosound 2xAY), ze względu na swoją specyfikę jest wyodrębniony.

Linki do znanych i wypróbowanych playerów (formatu .ay) na różne systemy, na razie są tylko trzy. Podsylajcie linki do playerów na różne platformy.

Przysylajcie swoją muzykę oraz wyciągniętą przez siebie, której tu nie ma. Jeśli ktoś chce pomóc w ripowaniu muzyki, temat znajduje się tutaj.

Przerobienie kilkadziesiąt MB dostępnych w sieci utworów z trackerów (stc, pt3, sqt, asc i podobne) potrwa zapewne długo. W tej chwili priorytetem jest uporządkowanie błędnych wpisów w już istniejących plikach, zdefiniowanie czasu trwania (pliki zrobione przed 2001), korekta nazwisk i tytułów.

Design i zawartość strony jest w fazie testów. Sugestie będą mile widziane.

AY Music, ULA plus.