ZX Spectrum > HARDWARE

Magnetofon Szaraka. Pytanie.

(1/3) > >>

Boyo:
W magnetofonie od Szaraka są dwie rolki z paskami napędowymi. Do tej większej, od spodu dociska jakaś mała "stopka" na plastikowym ramieniu.
Jakie jest jej przeznaczenie, prócz tego, że szoruje po rolce i hałasuje ;)

trojacek:
Pewnie jakiś hamulec, by się taśma nie luzowała. Bez zdjęcia trudno mi powiedzieć,  a na dodatek nie grzebię zbytnio w magnetofonach.

ArturM:
Prawdopodobnie nadłamała się blokada krzywki pauzy i sprężyna ją dociska do koła zamachowego. Widać ten zespół na zdjęciu.

Trzeba zdjąć blokadę (plastikowy krążek) wałka po stronie kasety. Potem delikatnie zdjąć koło zamachowe by sprężyna i blokada nie uciekła na drugi koniec mieszkania. Sprawdzić czy da się to wkleić. Jeśli tak to przykleić, ale tak by podłużna krzywka dalej mogła współpracować z bolcem na cięgnie klawisza pauzy. Ponownie założyć koło zamachowe z paskami i zabezpieczyć zdjętą blokadą.

Jest to dość częsta usterka tego typu mechanizmów magnetofonowych. Jeśli nie używasz pauzy możesz to całkowicie zlikwidować i pauza będzie działać tylko astabilnie.

maxit:
To się permanentnie rozłącza/odkleja. Nie wiem czy to było fabrycznie klejone, czy na wcisk. W każdym razie w każdej sztuce, którą mam w ręku, trzeba z tym porządek zrobić. Ja używam do tego akurat odrobiny kleju. Natomiast jak odbudowywałem cały mechanizm pauzy w Amstradzie, to już ten plastik ze sprężynką umocowałem bardzo cienką śrubką - więc nie poluzuje się.

perinoid:
Babrycznientonjest mocowane na taką plastikową "pinezkę", właśnie na wcisk. Jak wypadnie to potem łatwo zgubić bo lata takie małe coś w środku, można pomyśleć, że paproch.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej