Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
GRY / Odp: Nowe gry na ZX 2022
« Ostatnia wiadomość wysłana przez popocop dnia Dzisiaj o 10:56:21 »
Dzięki ESXDOSowi mogę wczytywać i zapisywać dane z karty SD. Wiele interfejsów typu divIDE jest "napędzanych" przez ESXDOS. Problemy z kompatybilnością są bardzo rzadkie i zazwyczaj łatwe do ominięcia.
2
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Sizif 512 Rev C1 a kompatybilność
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia Dzisiaj o 09:48:58 »
Dziwna sytuacja, po kilkutygodniowym nieużywaniu w pełni uruchomionego i obudowanego Sizifa postanowiłem włączyć go ponownie by się nim trochę pobawić... no i dupa, kolorowe klocki  :o

Po głębszej analizie problemu okazało się że padł kolejny układ SN74CB3T3245PW (U5) upalając pin A9 w CPLD  >:(
Kto wie, może to jakaś felerna seria tych układów, lub prawie dobrze działające malowanki ;)
Układ ten na linii A9 dostawał nie wiedzieć dlaczego rezystancję 60 Ohm pomiędzy wejściem i wyjściem tego sygnału co spowodowało że CPLD na linii A9 był sterowany logiką 5V-oltową i w efekcie upaliło mu jeden pin który ma teraz czyste zwarcie ( 0 Ohm) do masy, Grrrrrrr...

Po odlutowaniu tego U5 pomiędzy tą parą pinów jest czysta rezystancja w obie strony ~60 Ohm, jednak nie do masy.
Na początku podczas uruchamiania tego komputera inny SN74CB3T3245PW też miał wewnętrzne zwarcie pomiędzy dwoma sygnałami magistrali powodując ich wzajemne mieszanie ale nie wykazywał fizycznego przebicia pomiędzy pinami na omomierzu jak w tym nowym przypadku.

Jakieś cuda Panie w tym Sizifie się dzieją :-X

3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZbyniuR dnia Wczoraj o 17:46:55 »
A co ma takiego ten ESXDOS że go używasz mimo że psuje kompatybilność?
4
POWITANIA / Odp: Witam wszystkich szanownych forumowiczów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia Wczoraj o 15:40:59 »
Hej, witaj na forum ;)

Większość z nas jest multiplatformowa, jednak z naciskiem na ZX Spectrum lub procka Z80   ;D
Sam posiadam po kilka Atarynek, Komód, Amig i wiele konsol co też nie przeszkadza mi być fanem ZX'a.

Potwierdzam uwagę KWF, że nie każdy jest zwolennikiem Ryjo-knigi  :P
5
POWITANIA / Odp: Witam wszystkich szanownych forumowiczów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia Wczoraj o 13:07:50 »
Hej,

Mam nadzieję, że w tych skromnych progach znajdziesz informacje, których szukasz. Jeśli masz jakiś problem z komputerami z Z80 tutaj znajdziesz pomoc, bo nie ograniczamy się do klanu Sinclaira.

Aha, fajnie że coś retro organizujesz. Tylko pamiętaj, że są tez tacy co nie używają twarzoksiążki.
6
RÓŻNOŚCI / Odp: Jeszcze hobby, czy już zbieractwo ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maryjan dnia Wczoraj o 12:28:50 »
Jak przyjdzie 'NOVY ŁAD" i każdy będzie miał dochód minimalny gwarantowany, też się tak będę bawił :)
Śmietnik i złom będzie moim drugim domem :)
7
POWITANIA / Witam wszystkich szanownych forumowiczów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Atari-User dnia Wczoraj o 11:58:57 »
Cześć

Na wstępie, chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum.
Jednocześnie dziękuję za przyjęcie Atarowca na Forum Amstard, Spectrum.

Ogólnie, jednak jestem multiplatformowy,
i zapraszam do zapoznania się z częścią moich perełek na FB.
Retro-Akcja
https://www.facebook.com/Retro.Markiz/
.
We wrześniu w Warszawie będę organizował wystawę, na którą już teraz zapraszam wszystkich forumowiczów.
W najbliższym czasie podam więcej szczegółów.  Wystawa będzie bezpłatna

Pozdrawiam
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez popocop dnia Wczoraj o 10:52:59 »
Saboteur: Deep Cover, czyli niby Saboteur 3, ale w postaci przygodówki tekstowej. Pierwotnie dostępny tylko do kupienia jest już w wersji darmowej.
Gra wymaga Spectrum ze 128 kB pamięci. U mnie na szaraku z ESXDOSem gra się zacina po rozpoczęciu - nie można wpisać żadnej komendy. Standardowe ominięcie problemu, to zrobienie pod emulatorem snapshota w trybie USR 0.
W załączeniu oryginalne TAPy i snapshoty.
9
RÓŻNOŚCI / Odp: Jeszcze hobby, czy już zbieractwo ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZbyniuR dnia Wczoraj o 00:26:51 »
Baba z wozu miejsca więcej. ;)

Dzisiaj trafiłem na kanał pewnego młodego jeszcze kolesia zbieracza który potrafi wydobywać dźwięki ze wszystkiego co jest na prąd, a jaką ma wielką rupieciarnię! :o  Kupił sobie starą centralę telefoniczną, a to taka szafa i sie zmieściła, kupił kościelne organy i też się zmieściły.
Kanał sie nazywa LOOK MUM NO COMPUTER.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez popocop dnia 2022.08.06, 17:16:20 »
Po kilku dekadach wypłynęła niewydana gra Thomas The Tank Engine II. Niestety została zaliczona do kategorii "distribution denied". Jest jednak dostępna jej przeróbka Rocky Rail/Road.
Rozgrywka:
https://youtu.be/R40uqWcgYVE
Plik z grą w załączniku.

Triangle, Circle, Square, trochę platformówka, trochę logiczna.
Rozgrywka:
https://youtu.be/iRHavLOupOk
Link do ściągnięcia (lub kupienia):
https://amaweks.itch.io/tcq
Strony: [1] 2 3 ... 10