Autor Wątek: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)  (Przeczytany 29852 razy)

bruus

  • *
  • Wiadomości: 43
  • Miejsce pobytu:
    Legionowo
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 2016.10.29, 12:03:04 »
Ja wam zazdroszczę miejsca. Człowiek ma tam jakieś swoje hobby i na niektóre niestety  wymagana jest przestrzeń.
Wygrani  są ci co mieszkają w domach, no niestety w bloku troszkę ciężko z miejscem. Niby trzy pokoje, ale co z tego. Dwóch dorastających chłopaków, tylko patrzeć jak panny zaczną sprowadzać. Zona tez ma swój regał z książkami. Udało mi się wygospodarować jeszcze miejsce na małe akwarium(bo akwarium mam od zawsze - i to się nie zmieni) no i jeszcze troszkę miejsca na kompy. Ostatnio sprzedałem radiostację bo dość mocno się udzielałem w krótkofalarstwie. Ale jak się ogarnę, zrobię regał to wszystko wróci do normy, a i miejsce na kompy się powiększy :) Tak czy inaczej ja mam poważne ograniczenia i dlatego moja "baba" się wścieka  ;D

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 2016.10.29, 12:10:14 »
Powiem tak... Dużo zależy od szczęścia w wyborze partnerki :)
Moja nie miesza mi się między zety (Z80's), bo po prostu albo siedzi przed konsolą/konsolą/konsolą/kompem i gra, albo śpi ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4695
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 2016.10.29, 13:05:36 »
Oj tam, miejsce ;) 90% moich fejsow powstalo w pokoju hotelowym ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 2016.10.29, 13:51:29 »
u mnie od zawsze działa hasło "coś trzeba robić poza pracą, bo człowiek zwariuje, a jak nie ma czasu na hobby to niech sobie chociaż zbiera w spokoju".
dużo sprzętu mało czasu.

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 2016.10.29, 14:38:37 »
Ja tam zauważyłem, że mężczyzna i kobieta zupełnie inaczej rozumieją hobby.
Ja to rozumiem jako taki relaks. Tak, lubię sobie porobić komputer na płytce uniwersalnej, interfejs jakiś, klawiaturę akordową jakiś czas temu robiłem (i do dzisiaj sobie cenię, przyspiesza projektowanie w Kicadzie). W epoce programowania mikrokontrolerów z EEPROM to jest bardzo przyjemne zajęcie. Jeżeli jest z tego jeszcze jakiś zysk, to bardzo dobrze, ale nie musi, nie postrzegam tego w kategorii biznesplanu.
Natomiast, tutaj wyłącznie to co widzę obserwując związki swoich znajomych, zauważyłem, że dla partnerek hobby to jest to samo co dodatkowa fucha. Jeżeli nie przynosi zysku w gotówce, to są niedojrzałe zabawy.
Więc jeżeli jakiegoś hobbystę tak jak mnie ta cała impreza ze związkami ominie, to jednak się składa bardzo dobrze.

mkamzierczak

  • SZUKAM: ogólnie polskiego sprzętu informatycznego, Meritum 3, Jantar 0801, Karata już nie szukam :)
  • ****
  • Wiadomości: 454
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • Wszystko się znajdzie, to tylko kwestia czasu...
    • Polskie Komputery
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #20 dnia: 2016.11.04, 19:59:10 »
Mam tak w domu, z rodziną. W swojej naiwności uznałem, że jak zaanektuję sobie nieużywany strych to będę miał "pozamiatane". Cóż, pojemność strychu została przekroczona po umieszczeniu tam dwóch A5120 i konstrukcja dźwiękowo zaczęła wymagać, by jednak Robotrony stamtąd zdjąć. Zagospodarowałem im regał w piwnicy.
Dodatkowo u mnie podziałała manipulacja, że zbieranie kompów to rzeczywiście fajna sprawa. Może u Was się uda.

:D te Robotrony to niezłe krowy... u mnie na razie źle nie jest... jakoś się mieszczę w 14 m2 :)
Elkor Karat, Elwro 800 Junior, Elwro 800-2 Junior, Elwro 800-3 Junior, Meritum I, Meritum II, Meritum 3, ComPAN 8, MK45, IMPOL-II, Bosman 8, Elwro 500,  Elwro 600, Cobra, Elwro 801AT, Mazovia 1016, ITM PC 80, MERA 100, MERA 400, Mister Z80 MSA-80, MSM-1, Computex CX-80, IMZ-80

bruus

  • *
  • Wiadomości: 43
  • Miejsce pobytu:
    Legionowo
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 2016.11.04, 20:23:58 »
:D te Robotrony to niezłe krowy... u mnie na razie źle nie jest... jakoś się mieszczę w 14 m2 :)

Kurde, jak ty to robisz ??

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #22 dnia: 2016.11.05, 07:11:28 »
Bardziej odpowiednią jednostką są m3. Układanie sprzętu tylko na podłodze, to straszne marnotrawstwo ;D
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 2016.11.05, 12:21:14 »
Jak kupiłem dwa Robotrony, to kurier sam wnieść jednego nie zdołał.

Jeżeli chodzi o przechowywanie, to kilka wskazówek umieściłem w swoim małym FAQ, ale mam kilka porad:
1. Jeżeli mamy przechowalnię gdzieś powyżej poziomu parteru i to miejsce jest oparte niemal tylko na ścianach działowych, warto sobie na podłodze przylepić paski przezroczystej taśmy klejącej aby wiadomo było gdzie można coś położyć bez obaw o dziurę w podłodze.
2. Pojemniki z szufladkami na dokumenty doskonale nadają się do przechowywania mniejszych (do Gumiaka włącznie) mikrokomputerów.
3. Regały ekspozycyjne z cienkiej blachy, takie jakie np. wykorzystuje catering, są dobre do większych.
4. Powiesiłem sobie na ścianie kilka starych apteczek z przegródkami, przez co kwestia niezbędnych kabelków i zasilaczy walających się gdzie się da została rozwiązana.
5. Najwięcej miejsca w regałach marnuje się gdy półki są za wysoko. Jeżeli zaś wyjęcie czegoś wymaga wyjęcia całej reszty, to znaczy, że półki są za nisko. I tak próbami, iterujemy do optimum :).

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #24 dnia: 2016.11.05, 22:09:56 »
Ostatnio sprzedałem radiostację bo dość mocno się udzielałem w krótkofalarstwie.

Teraz to są małe ;) A zawsze można do ZX Spectrum podłączyć ;)
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464

bruus

  • *
  • Wiadomości: 43
  • Miejsce pobytu:
    Legionowo
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #25 dnia: 2016.11.06, 11:16:05 »
Teraz to są małe ;) A zawsze można do ZX Spectrum podłączyć ;)
Owszem są małe i odsłuch mają jak z wiadra, DX'a na tym rzadko uświadczysz. Wolę już samoróbki.
popełniłem kilka, bo to i tanio a i sam zrobisz tak jak chcesz.
https://youtu.be/YSsTy9LmojM
A z markowego sprzętu miałem  FT990 - poezja dla uszu.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #26 dnia: 2016.11.06, 11:24:15 »
Fajne, ale jako, ze byłem w wojsku w jednostce łączności, jakoś mnie to nie pociąga. A teraz, z tego co koledzy mi mówią, na 2m zrobiło się nieciekawie.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

bruus

  • *
  • Wiadomości: 43
  • Miejsce pobytu:
    Legionowo
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #27 dnia: 2016.11.06, 11:42:52 »
Na 2m to kiszka straszliwa. Nawet na przemiennikach zrobiło się nieciekawie.
Powoli zanika ta dziedzina "rekreacji", a szkoda.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #28 dnia: 2016.11.06, 11:46:33 »
To trochę jak z komputerami. Najpierw to rzadkość, więc ludzie się pasjonują. Potem to powszednieje, zwłaszcza wraz z rozwojem technologii, i pasja staje się "użytkowa".

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Stare komputery a żony, buty i torebki ;)
« Odpowiedź #29 dnia: 2016.11.06, 12:52:10 »
Ale zawsze można sobie znaleźć jakąś "niszę"  na swoje hobby :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma