Autor Wątek: 2 Spektrusie 48 i 48+ do serwisowania  (Przeczytany 1638 razy)

ptyku

  • *
  • Wiadomości: 25
  • Miejsce pobytu:
    Opole
2 Spektrusie 48 i 48+ do serwisowania
« dnia: 2022.04.15, 21:16:22 »
Hi
Mam 2 spectrusie 48 i 48+ do serwisowania. W obu niestety popękane, pokruszone taśmy klawiatury więc obie do wymiany. Trzeba poczyścić, zerknąć na złącze krawędziowe, wymienić co trzeba, video moda zrobić profesjonalnego, itd, itp.. Czy ktoś by się podjął?

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: 2 Spektrusie 48 i 48+ do serwisowania
« Odpowiedź #1 dnia: 2022.04.17, 23:05:27 »
Dzień dobry,
Kolega widzę się specjalnie zarejestrował w celach serwisowych (bez urazy), bo pierwszy post i już szuka serwisu (profesjonalnego) ;)
Tutaj to prawie sami hobbyści, no może poza kolegą ZAXON'em, on bowiem ma firmę, wystawia pewnie faktury i zajmuje się tym profesjonalnie (nie jestem pewien czy również serwisem).
Większość z nas (sprzętowców) i nawet byłych profesjonalnych elektroników-serwisantów robi to już raczej dla zabawy i czystej satysfakcji, więc może warto by się na początek przedstawić w stosownym wątku i opowiedzieć coś o sobie, koledzy pewnie coś doradzą, a jak będzie problem to może i pomogą fizycznie, jednak nie robimy tutaj raczej niczego komercyjnie.
Czasem bywa tak że ktoś się zgłosi do pomocy a potem tylko pretensje, bo za długo, za drogo lub za mało profesjonalnie itd. itp.

Nie wiem czy reszta się ze mną zgodzi, ale takie mam przynajmniej zdanie/odczucie na temat tego forum...  :)
« Ostatnia zmiana: 2022.04.17, 23:27:51 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: 2 Spektrusie 48 i 48+ do serwisowania
« Odpowiedź #2 dnia: 2022.04.18, 07:16:42 »
Lepiej bym tego nie ujął :)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: 2 Spektrusie 48 i 48+ do serwisowania
« Odpowiedź #3 dnia: 2022.04.18, 08:09:26 »
W sumie można napisać, że jeśli ma ktoś ochotę pomagać, to niech usiądzie lub pójdzie na spacer i poczeka, aż mu ta cała chęć przejdzie.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: 2 Spektrusie 48 i 48+ do serwisowania
« Odpowiedź #4 dnia: 2022.04.18, 10:08:44 »
Ptyku, napisz do Rubikus-a
On lubi takie wyzwania serwisowe :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: 2 Spektrusie 48 i 48+ do serwisowania
« Odpowiedź #5 dnia: 2022.04.18, 11:44:37 »
Nie zajmuje sie serwisem . Skutecznie mi to paru klientów wybiło z głowy posądzając mnie o uszkodzenie sprzętu i strasząc całą machiną państwową   . Bardzo dużo nieprzyjemności z powodu  eeproma za 5 PLN...który w transporcie sobie wylazł z podstawki... Więc serwis odpuściłem bo i po co mi to  :P
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993