ZX Spectrum > MUZYKA

Timer КР580ВИ53 jako generator dźwięku

<< < (12/15) > >>

steev:
Dla PT3:
Ładujesz dowolną muzyczkę z tych dwóch które wrzuciłem, przerywasz program.
Pod adresem $8000 jest odtwarzacz, pod adres $9000 wgrywasz swój własny moduł PT3.
Potem RANDOMIZE USR 32768 albo GOTO 110
W załączniku - te trzy bloki osobno.
Można odtwarzać tylko PT3.

Z 'play_I' jest taki problem, że ten odtwarzacz służy do odtwarzania tylko jednego konkretnego formatu.
Który jest nieco szurnięty ;)
W załączniku źródełko odtwarzacza, zawiera też dane muzyczne z krótkim opisem.

Gelip:

--- Cytat: steev w 2021.06.05, 19:13:11 ---Dla PT3:
Ładujesz dowolną muzyczkę z tych dwóch które wrzuciłem, przerywasz program.
Pod adresem $8000 jest odtwarzacz, pod adres $9000 wgrywasz swój własny moduł PT3.
Potem RANDOMIZE USR 32768 albo GOTO 110
W załączniku - te trzy bloki osobno.
Można odtwarzać tylko PT3.
--- Koniec cytatu ---
Ja wymyśliłem coś takiego: https://zx-pk.ru/threads/33388-treker-kr580vi53-(intel-8253).html?p=1119443&viewfull=1#post1119443
i wychodzi iż Twoim playerem 8253 tym z pliku b_cygan.tap można odtwarzać dowolne formaty (nie tylko .pt3) po wyeksportowaniu z programu Vortex Tracker II do formatu .tap Wystarczy w pliku b_cygan.tap podmienić dwa ostatnie bloki na te ostatnie dwa z pliku eksportowanego w VTII

Oczywiście nie każdy format gra dobrze i zależy to też od aranżacji utworu  8)
Np. ładnie zaczyna grać utwór Karboflex

steev:

--- Cytat: Gelip w 2021.06.05, 21:28:46 ---i wychodzi iż Twoim playerem 8253 tym z pliku b_cygan.tap można odtwarzać dowolne formaty (nie tylko .pt3) po wyeksportowaniu z programu Vortex Tracker II do formatu .tap Wystarczy w pliku b_cygan.tap podmienić dwa ostatnie bloki na te ostatnie dwa z pliku eksportowanego w VTII

--- Koniec cytatu ---
Przypuszczam, że VT przy eksporcie do TAP po prostu zmienia format modułu na PT3, bo odtwarzacz który przerobiłem innych formatów nie obsługuje :)

Gelip:
@steev
Dałbyś radę wypakować dane muzyczne Lambady z rosyjskiej wersji programu Art Studio (plik Art_no_cer.tzx lub stan emulatora w pliku Lambada.emu.rar) tak aby dało się odtwarzać Twoim playerem? Potrzebne dane masz w poście #37

steev:

--- Cytat: Gelip w 2023.03.21, 14:10:13 ---@steev
Dałbyś radę wypakować dane muzyczne Lambady z rosyjskiej wersji programu Art Studio (plik Art_no_cer.tzx lub stan emulatora w pliku Lambada.emu.rar) tak aby dało się odtwarzać Twoim playerem? Potrzebne dane masz w poście #37

--- Koniec cytatu ---
Wątpię.
Jak już pisałem wcześniej, to zupełnie inny player.
Znaczy wyciąć dane się da, ale grać na tym playerze nie będzie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej