ZX Spectrum > MUZYKA

Trackery / formaty / playery

<< < (7/8) > >>

matofesi:
@Rogal Sądząc po kontekście załączone przez Abrimaala pliki to binarne wersje playerów do kilku formatów modułów (playery bynajmniej nie są "uniwersalne" ;)) skompilowane pod różne konkretne adresy do użycia przez kogoś, kto nie koduje w assemblerze ;)

Abrimaal:

Nie ogarniam nowszych systemów niż TR-DOS, więc o esxdos też nic nie powiem.
Te playery to pliki binarne, które trzeba umieścić na dysku np w ZX Blockeditor, dodać lister plików muzyki na dysku i jakąś pętlę która gra ...
ale jeśli istnieje WildPlayer, to znaczy ze ktoś już to zrobił i zawiera playery wszystkich obsługiwanych formatów.

WildPlayer w  trzech wersjach wypróbowałem na emu "czystego" Pentagon 128 i gdy pojawia się SELECT DRIVER, nie wiem co wybrać.
v0.100 w ogóle nie reaguje na klawiaturę ani mysz, więc daruję ją sobie
v0.333 rusza i gra muzykę po wybraniu driver 2.

Teraz mam zadanie znaleźć pozostałe playery na dysku, czyli wszystkie te, których wczoraj nie przesłałem.
Czy wie ktoś które to pliki?




misiek2:
Nie widziałem nigdzie tej informacji stąd pozwoliłem sobie na wpis w tym wątku. Przez przypadek natrafiłem na wildplayer działający z divmmc. Przetestowane na JustSpeccy128 oraz divmmc Zaxona i rzeczywiście działa. Po uruchomieniu uzyskuje się dostęp do karty i mamy możliwość wgrywania i słuchania utworów. Jest to w miarę świeża wersja, bo z 2020 r. a konkretniej w 2020 r. przerobiono wildplayera aby współpracował z divmmc.

https://zxart.ee/eng/software/tool/music/wild-player/

Gelip:
Jak przerobić plik .ay do jakiegoś formatu Vortex Trackera II np. pt3

Próbowałem też plik MIDI przerobić za pomocą Mid2VT_AutoSiril ale jak otworzę plik to program coś mieli ale nie ma pliku wynikowego. Jak spróbuję konwertować plik scr\input.mid to robi mi kilka plików z rozszerzeniem .txt i jak mam to otworzyć w Vortex Tracker II?

matofesi:
.ay to nie jest format muzyki. To jest zrzut części pamięci z nagłówkami z informacją pod jakie adresy wczytywać i jak uruchamiać. Nie da się tego przerobić na format edytowalny chyba, że oryginalna muzyka była pisana w czymś do czego jest dekompilator.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej