ZX Spectrum > MUZYKA

Trackery / formaty / playery

<< < (8/8)

Abrimaal:
Tak, .ay to jest format dla emulatora. Zawiera kod playera i dane muzyki. Te dane to może być plik trackera np. pt3, ale też dane playerów na beeper czy sample.
Można taki plik rozłożyć w AY Splitter http://abrimaal.pro-e.pl/zx/aymaker.zip i zwykle pierwszy plik po rozłożeniu to player, a pozostałe to dane.
Jednak nie wiemy, jaki to format danych. Można na szybko podglądnąć plik w notatniku i odczytać, czy to jest .pt3, ale...
oryginalne pliki trackerów .pt3 i innych znajdziemy na ZX Art https://zxart.ee/eng/music/mainpage/

Nie znam programu Mid2VT_AutoSiril, co mi intuicja podpowiada, to spróbuj src zamiast scr  :)
Inne konwertery:
mid2tap, midi2ay - tworzą całkowicie niestandardowe playery i dane muzyki po 30 i więcej KB
Zapis prawdopodobnie nie jest edytowalny w żadnym znanym trackerze.

Gelip:

--- Cytat: Abrimaal w 2021.06.06, 00:55:16 ---Tak, .ay to jest format dla emulatora. Zawiera kod playera i dane muzyki. Te dane to może być plik trackera np. pt3, ale też dane playerów na beeper czy sample.
--- Koniec cytatu ---
No dobra, ale przecież zarówno Vortex Tracker II eksportuje np. .pt3 do pliku .tap oraz ay2tap konwertuje z pliku .ay do .tap tylko, że ten drugi ma jakiś swoj loader/player inny niż loader pt3

matofesi:
To co robi VT przy zapisie do TAPa to jest kompilacja z formatu źródłowego z ewentualnym dodaniem playera i zapis binarnego "wykonywalnego" formatu do pliku, który da się wczytać do emulatora czy fizycznego sprzętu. Z tego pliku/danych możesz wygenerować plik AY, ale jeśli nie masz dekompilatora do tego konkretnego formatu (czyli dekompilatora do wynikowych plików VT), to nie zrobisz z tego z powrotem pliku PT3.

Konwersja AY do TAP to tak naprawdę kontrola, czy dany plik AY da się zagrać na fizycznym sprzęcie i pocięcie go na stosowne kawałki, dodanie loadera i spięcie całości w jeden plik. Nadal nie ma tu mowy o konwersji do formatu źródłowego - zamienia się jeden format binarny/wykonywalny na inny format binarny/wykonywalny.

Abrimaal:
Jest mowa o konwersji do formatu źródłowego, jesli plik .ay zawiera player plus standardowe pliki trackera pt3. A takich jest bardzo dużo.
Tak jak wczoraj wspomniałem, po rozłożeniu .ay przez AY Splitter, wystarczy podglądnać nagłówek pliku, pierwsze znaki w nim to
ProTracker 3.x
Jesli tak jest, to wystarczy zmienić rozszerzenie .bin na .pt3 i mamy oryginalny plik do edycji w trackerze.
To ma zastosowanie jesli potrzebujemy jeden konkretny utwór, czy kilka. Dla większej ilości lepiej ściągnąć całe zipy z ZX Art.

Gelip:

--- Cytat: Abrimaal w 2021.06.07, 03:50:05 ---Jesli tak jest, to wystarczy zmienić rozszerzenie .bin na .pt3 i mamy oryginalny plik do edycji w trackerze.
To ma zastosowanie jesli potrzebujemy jeden konkretny utwór, czy kilka. Dla większej ilości lepiej ściągnąć całe zipy z ZX Art.
--- Koniec cytatu ---
Tak, zauważyłem to jak chcę użyć pliku .pt3 do odtwarzania za pomocą chipu Intel 8253 w moim klonie Bajt:
https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=1048.msg93518#msg93518

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej