ZX Spectrum > PROGRAMOWANIE

IDE na blaszaka

(1/4) > >>

Powolniak:
Potrzebuję czegoś sprawdzonego co pozwoli na napisanie kodu na PC (edytor) a następnie wrzucenie tego do *.tap (kompilator) żeby można było na Trumnie odpalić. Dobrze żeby to była wtyczka do Eclipse albo Netbeans.

Istnieje coś takiego? Ruskie pewnie zrobili. Oni już wszystko zrobili. Podobno Modern Warfare 3 jutro wychodzi na Spectrum 128.

Tygrys:

--- Cytat: Powolniak w 2011.11.07, 22:35:32 ---Potrzebuję czegoś sprawdzonego co pozwoli na napisanie kodu na PC (edytor) a następnie wrzucenie tego do *.tap (kompilator) żeby można było na Trumnie odpalić. Dobrze żeby to była wtyczka do Eclipse albo Netbeans.

Istnieje coś takiego?

--- Koniec cytatu ---

Używam Notepad++ do pisania (ale może być dowolny inny edytor), pasmo do kompilacji *.asm, zmakebas do kompilowania plików *.bas, narzędzi GNU (a dokładniej cygwina), które mi dostarcza make, cat aby złożyć w całość (tzn .tap). Podobne środowisko kompilacji, oprócz edytora używam pod Linuxem. Emulatorem jest fuse.
Do ładowania tego na gumiaka to albo divide, albo WinTZX+mp3 player.

Jak znajdę chwile to napisze coś więcej na ten temat, w sumie to dobry temat na artykuł.

Powolniak:
Divide odpada, bo Polska Myśl Techniczna nie potrzebuje takich imperialistycznych wynalazków.
Reszta brzmi całkiem sympatycznie.

RafalM:
Eclipse, Netbeans? To jakieś środowiska do Javy? Po co strzelać z tak grubej armaty? :)

Jest w sieci wiele rozbudowanych edytorów tekstowych.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_text_editors

Ja używam osobiście używam Crimson  Editor, ale to żaden wymóg. Warto żeby edytor miał dwie rzeczy - możliwość kolorowania tekstu w oparciu o składnię Z80 i skróty klawiszowe do kompilowania kodu. Jeśli tego nie ma, wszystko i tak zrobisz ale bardziej się namęczysz.

Sam edytor to tylko narzędzie do pisania. Trzeba go połączyć z kompilatorem asemblera Z80. Z asemblerów polecam Sjasm lub Pasmo.

Może też się zdarzyć, że kompilator tworzy tylko snapshoty .sna lub .z80. Ja wówczas wchodzę w emulator i z poziomu Spectrum tworzę taśmę (czyli plik .tap) na który nagrywam dane.

Powolniak:
Rafale, with the greatest respect, ale mam mgliste wrażenie że próbujesz uczyć ojca dzieci robić.

IDE to nie edytor tekstowy.

Eclipse, Netbeans to nie "środowiska do Javy".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej