Komputery z Z80 > MSX

FM-PAK routing sygnału

(1/7) > >>

tooloud:
Znalazłem kompletny schemat i projekt płytki kartu FMPAK lite czyli FMPAC Panasonic'a bez pamięci SRAM.

Wszystko fajnie, tylko on routuje sygnał audio z wyjścia FM Yamahy z powrotem do komputera przez pin sound-in kartu.

Moje pytanie do praktyków elektroników - czy wystarczy odciąć ten sygnał z sound-in kartu i razem z masą doprowadzić do gniazda minijack czy trzeba tam dokładać jeszcze jakieś zmiany np. rezystorów?

Załączam dwa schematy, jeden to FMPAK a drugi to fejs do MC3 na tym samym układzie z wyjściem.

BTW z routingiem audio do komputera to fajnie w sumie mieć możliwość skorygowania jakimś potkiem poziomów. Idealnie byłoby móc mixować poziomy MO RO wg swojego gustu + ustawiać poziom wyjścia z FMPAK (przynajmniej w paru kompach MSX2 to się przyda)- czyli w sumie trzy potki.

damik:
Prawdopodobnie wystarczy odciąć SOUND IN, wstawić opcjonalnie potencjometr i wyprowadzić sygnał audio na gniazdo jack.
Jeśli sygnał będzie za słaby trzeba będzie zmienić rezystor R9 na schemacie FMpack'a.

tooloud:
projekt pcb jest na przewlekanych, więc korekta tego nawet dla mnie będzie wykonalna :D

ok - to idę mierzyć jak to gniazdo wpasować i zmieścić sensownie w kart :)

KWF:
Chcesz mieć mono czy stereo? Sorry to i tak będzie mono.

Na kolorowym schemacie, R10 możesz wyrzucić albo zostawić, a zamiast R9 wsadzić potencjometr 56k.

damik:
Może być stereo pod warunkiem że sama perkusja będzie w tym drugim kanale, jednak dojdzie dodatkowy wzmacniacz do schematu ;)
Za R9 lepiej dać potencjometr 100K to można będzie nie tylko ściszać ale i pogłaśniać  8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej