ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Komputerowe teksty z HORYZONTÓW TECHNIKi po OCR do TXT. :)

(1/4) > >>

ZbyniuR:
Trochę sie nudziłem bez neta, a że wcześniej znalazłem na archive.org
Horyzonty_Techniki_1987_sumplement_64_strony_o_komputerach.txt
 - więc znalazłem czas na poprawienie OCR, literówek, itp.
Więc jakby ktoś chciał Reduxa zrobić to zostały mu obrazki. ;)
A to 300 KB sentymentów i nadziei na piękną przyszłość nowych wtedy 16 bitowców.

Nie dość tego, miałem też pościągane z chomika Horyzonty z czasów gdy mieli dział o komputerach w latach 85-87, bo potem ta sama redakcja wydawała samodzielne czasopismo Mikroklan. A nawiasem mówiąc stwierdzam że mieli większe pojęcie i bardziej rzeczowe teksty o komputerach niż redakcja Bajtka. :)
No i poprawiłem tak z 90% komputerowych tekstów z tych PDF w podobny sposób, brakuje Kursu Basica, testów 800XL (brakowało tych stron w tym PDF), i SinclairQL (skan jest ukośny i OCR kompletnie nieczytelny), oraz paru newsów/ciekawostek o kompach z pierwszych stron. (były poza klanem o komp) i gdy miałem natchnienie to mi umknęły. W sumie wyszło tego ok 1.2 MB tekstu. Oba pliki wklejam poniżej. :)

redhawk:
A jest jakas szansa zeby gdzies te pdfy Horyzontow wrzucic, np na archive.org jako jeden pakiet?

ZbyniuR:
Przyznam że nigdy sie nie interesowałem, by do archive.org coś dodawać. Trzeba tam jakieś konto zakładać czy jak?

Na tej stronce z interesujących mnie roczników znalazłem tylko nr 2/85 (w jpg-ach) i ten suplement tylko o kompach w djvu, który wcześniej miałem z atarionline. A nr od 3/85 do 11/87 w plikach pdf po 15-17MB znalazłem na:
http://chomikuj.pl/skup.makulatury.prl/Czasopisma.PRL/Horyzonty+Techniki
Tyle że z darmowego konta można ściągać po 50MB na tydzień, czyli maks 3 nr na raz.

redhawk:
Na archive trzeba zalozyc konto i wtedy mozna wrzucac rzeczy. Wystarczy krotki opis albo tylko naglowek. Mozna pojedynczo, ale tez jako jedno archiwum, najlepiej .zip, bo wtedy mozna z niego pliki wybierac u nich na stronie. Ten zestaw Horyzontow by tam swietnie pasowal, nawet jezeli niekompletny.

Alternatywnie jakbys mogl gdzies indziej (mega, dropbox, itepe, albo moze przez wetransfer) wrzucic na chwile nawet i podeslac linka o bylbym bardzo wdzieczny. Wiem ze sa na chomiku ale nigdy nie mialem cierpliwosci zeby nawigowac te ichnie limity.

ZbyniuR:
No ja przez te limity boleję że nie mogę sobie niektórych komiksów ściągnąć. Byłbym Happy gdyby ktoś mi uzupełnił brakujące Thorgale i jego boczne serie, te większe niż 50MB.

W wolnej chwili pomyślę by to gdzieś wrzucić, ale nie obiecuję że wkrótce. Choć może najpierw uzupełnię te brakujące 1i2 z 85 i 12/87 aby całe roczniki były.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej