Komputery z Z80 > Elwro

Elwro 804 Junior - replika

(1/4) > >>

Maxtech:
Czy ktoś z Was byłby zainteresowany takim komputerem???
Chciałbym zacząć od wykonania profesjonalnej obudowy ( czyli na wtryskarce). Kosz wykonania dwóch form wtryskowych i produkcja prototypowa (ok 50 kompletów), to kwota ok 15..17 tyś. zł. Kwota jest spora, ale jakby się znalazło dziewięciu chętnych, to już nie byłoby tak źle :-)
 Dla obniżenia kosztów zakładam użycie gotowych klawiszy, czyli klawiatura w zmodyfikowanym układzie PC i bez dedykowanych polskich znaków.

SAJ:

--- Cytat: Maxtech w 2023.02.03, 09:31:01 ---Dla obniżenia kosztów zakładam użycie gotowych klawiszy
--- Koniec cytatu ---

To i obudowe mozna wystrugac z drewna.

Uruchom maszyne, to sie pomysli o jej obudowaniu ....

mkamzierczak:
Da się zrobić taniej taką obudowę nawet w dowolnym kolorze, klawisze też da się zrobić :) I nie trzeba robić formy do wtryskarki. Najpierw przerysujcie płytę i odpalcie komputer. Obudowa to najmniejszy problem :) Klawiaturę też się da zrobić taką jak w oryginale :)
Na zdjęciu forma do klawisza spacji, której mi brakowało i... zrobiłem kilkanaście odlewów bawiąc się barwą i dopracowując temat odlewania :)

paroos:
Wow, tego się nie spodziewałem. Niezła robota, trzeba przyznać :D

leonlas:
Efekt odlewu całkiem jak wtrysk.
Jako formy użyłeś silikon odlewniczy? A klawisz z jakiego materiału odlany?
Teraz kwestia kosztów zrobienia jednego klawisza a zrobienia całej obudowy i całej klawiatury... na pewno taniej niż wtrysk i lepiej będzie wyglądać niż wydruk.

Ja już robiłem kilka prób zrobienia pewnej obudowy (do Commodore) i wcale tak pięknie to już nie wygląda kilka form i kilka odlewów (żywica + usztywniacze) i za każdym razem kicha. Bąbelki odessane podciśnieniowo i wciąć jakieś badziewie wychodzi :(
Pomysł z klonem rewelacja ale tak jak tu wcześniej wspomniane, żywa część elektroniczna to już wielki sukces i każdy w/g własnego uznania może przemyśleć, czy chce całość "w oryginale" czy np klawisze gotowe od MX  czy temu podobne.
Ja już jestem zaciekawiony i chętny na taki sprzęt - taki na zaś ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej