Komputery z Z80 > AMSTRAD

Klawiatura USB dla 6128

(1/2) > >>

MGuru:
Cześć,

Jestem świeżym posiadaczem 6128 i jestem tu nowy :)
Właśnie buduję sobie, trochę dla zabawy, trochę z potrzeby, interfejs usb dla klawiatury który można podłączyć do 6128.
Buduję go na RP2040 (RPi Pico) ze względu na dobry współczynnik cena/możliwości.
Mam już działający prototyp - kupa drutu, jakiś tam SW i działająca klawiatura USB pod BASIC-iem.
I tu pojawia się pytanie - czy jest wśród was jakiś zapaleniec który byłby w stanie / chciałby wesprzeć mnie w tym projekcie? Głównie na polu HW (np. zaprojektowanie płytki) ale i również SW? oraz motywacyjnym :)

Miałbym również jakieś dodatkowy pomysły jak to potem jeszcze rozbudować ze względu na zapas I/O, tryb PIO i cały drugi wolny Core w uC - typu joy USB, drugi joy na pin9, może jakieś automatyczne sekwencje znaków, przełączanie jakiś ROM-ów na płycie...  ale to potem...

Jeżeli jest ktoś zainteresowany to niech napisze, jeżeli nie to może uda mi się dociągnąć to jakoś samemu :)

P.S. Na razie interfejs startuje parę sekund (wykrywanie i enumeracja klawiatury USB) po włączeniu zasilania. Czy jest to jakiś większy problem? Czy są sytuacje (pytam bo się nie znam) że np. uruchamia się 6128 z jakiegoś powodu z wciśniętym jakimś klawiszem?

Pozdrawiam,
Marcin.

ZbyniuR:
Jak ty to do CPC podłączasz?  Przez te złącza do których normalnie jest podłączona oryginalna klawiatura, czy przez Expansion korzystając ze systemu podrzucasz bajty wciśniętych klawiszy do bufora tak aby komp nie odróżniał czy to z oryginalnej klawiatury czy ze zewnętrznej? I po co ci to?

Są jakieś ekstra ROMy w których trzymanie jakiegoś klawisza przy resecie przełącza go w jakiś niestandardowy tryb pracy, nie pamiętam szczegółów, ale to nic na tyle użytecznego aby sie upowszechniło.

MGuru:
Tak, pod złącza oryginalnej klawiatury. Po co? ... pierwotnie z powodu braku działającej klawiatury w tym egzemplarzu :)

paroos:
Z tego samego względu ja chętnie bym taki interfejs wykorzystał :)
Chętnie bym też pomógł, gdybym tylko potrafił.
A tak mogę się wykazać jedynie na polu motywacyjnym xD

zaxon:
? O d dawna mam gotowe rozwiązanie ;) Gerald z CPC viki zrobił firmware, ja dorobiłem hardware .  Gotowe płytki, gotowe interfejsy. Używam tego od lat . Tylko podłączać  ;) Nie publikowałem tutaj bo niestety admini tego forum mają chyba  jakiś uraz do ludzi którzy robia sprzęt, i pogardliwie ich określaja mianem Lutosceny ...  Ale jak potrzebujecie  to ja mam ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej