ZX Spectrum > POWITANIA

Nostalgiczny za grami Amstrada

<< < (2/5) > >>

ZbyniuR:
Kiedy go miałeś, w jakiej konfiguracji, co na nim robiłeś, skąd czerpałeś soft, wybrałeś go świadomie czy przypadkiem, byłeś samotną wyspą czy miałeś znajomych Amstradowców? :)

BZHGames:
Rodzice kupili Amstrada CPC 6128, musiało to być w 1985 roku, musiałem mieć 10 lat.
Mój pierwszy dysk z grą to „6 trafień komputerowych”
Dziś nadal uwielbiam grać w Chuckie Egg i Bruce Lee.
Zaprosiłem kuzynów i przyjaciół do wspólnej zabawy. Niektórzy mieli też Amstrada, wymienialiśmy się grami.
Mniej więcej w tym samym czasie zacząłem programować w BASIC na moim Amstradzie i zrozumiałem, że jest to praca, którą chciałem wykonać później. I to właśnie zrobiłem  :)
Tutaj wszyscy wiecie.  :P

damik:
Ja swojego pierwszego CPC464 akurat też miałem z Francji w podobnym czasie, moje pierwsze gry, bo na tyle starczyło im wtedy kasy to:

- 3D Flight
- Fighter pilot
- 3D Rally
i może jeszcze jakaś jedna...

 Musiałem się tym zadowolić na jakiś rok zanim zdobyłem inne, tym sposobem zacząłem pisać swoje proste gry i programy w Basic'u ;D

ZbyniuR:
Ot bogacze, ja sie dorobiłem Amstrada dopiero w 1992. Miałem wtedy 19 lat. Dałem 3,5 miliona za 6128 ze zielonym.  Tyle samo kosztował wtedy C64 z magnetem. To był mój pierwszy komputer. Na początku miałem tylko The Way of the Tiger, oraz Impossaball. Poprzedni właściciel na nim nie grał, a te dwie gry trzymał bo uważał że udowadniają że Amstrad jest zdolny do paralaksy. Później załatwił mi (nie za darmo) spolszczone ArtStudio i Tasworda, oraz Discology i DC (taki polski kopier plikowy).

A w tydzień po kupnie kompa znalazłem ogłoszenie że ktoś sprzedaje 6128 kilka km ode mnie, to zadzwoniłem tam z prośbą żeby przekazał mój adres i tel nowemu właścicielowi, a miał 40 dysków pełnych softu. I wtedy moim problemem było gdzie kupić więcej dyskietek, a nie skąd brać soft. Sporadycznie pojawiały sie ze dwie w jakimś komisie. Dopiero po dwóch latach dowiedziałem sie że są w stałej sprzedaży w Baltonie. :)

Kolorowego TV dorobiłem sie dopiero po dwóch latach. Po kolejnym roku, myszki od ST i dużej stacji. :)

BZHGames:
Cześć wszystkim,

Oto najnowsze gry dodane do
 https://bzhgames.xyz/amstrad.php :
- Saboteur
- Flimbo's Quest
- Cobra Stallone
- Jim Power - In Mutant Planet
- BMX Simulator
- Corsarios
- Biggles
- Python
- Exploding Wall
- Space Racer
- Corsarios (Part 2)
- Miami Cobra Gt
- Street Hawk


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej