ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Harlequin 128 3H i dziwne zachowanie obrazu

<< < (2/3) > >>

vejinnovem:
Woah, haven't expected seeing you here :D
Yeah, I have installed the diodes. Little different way than you did.
I'm still not quite sure if I put them right way downside.
Can you tell?

superfo:

--- Cytat: vejinnovem w 2022.09.30, 09:34:48 ---Woah, haven't expected seeing you here :D
Yeah, I have installed the diodes. Little different way than you did.
I'm still not quite sure if I put them right way downside.
Can you tell?

--- Koniec cytatu ---

Yes, it is in the right way.
I can't tell what is wrong, will think about it.

andy:

--- Cytat: vejinnovem w 2022.09.29, 08:17:52 ---Wiem, że Harlequiny umieją działać z grabberami i LCD.

--- Koniec cytatu ---
Harlequiny tak, ale LCD, grabbery i podobne wynalazki nie koniecznie. Jeden z ćwiczonych przeze mnie monitorów LCD po cv nie lubi nawet Timexa, a z sygnałem z odtwarzacza DVD sobie radzi bez problemu. 

vejinnovem:
Testowałem na dwóch skrajnie różnych LCD, LG 13LG3050 i Samsung LH40CSPPBC/EN. Zarówno na RGB, jak i composite. Grabber to grabber, ale testowałem też na trzech upscalerach: OSSC, Speaka, GBS-8220, a nawet z nagrywarką DVD z wejściami RGB i composite.
Nie wierzę, żeby nie chciało działać absolutnie z żadnym z nich. Każde ma swoje wady, ale co najmniej jedno myślę, że by działało.
Postaram się nagrać objawy, bo z tego, co widziałem w podlinkowanych tematach to nie są identyczne.

@edit: jedyne co mam CRT to mały TV czarno biały Sailor na 12V. (o ile to CRT, może ja się nie znam). Ma opcje regulacji kontrastu, jasności i V-HOLD. Mimo kręcenia w najróżniejszy sposób ekran dalej skacze.

damik:
Tutaj może być jakaś pierdołka typu zimny lut, zła metalizacja otworu, podtrawiona ścieżka lub jakiś przywierający paproch cyny.
Albo też któryś z układów scalonych jest trzepnięty lub nie w tej technologii i rozjeżdżają się timingi.
Dlatego też w przypadku gdy nie jesteśmy pewni że dane układy na pewno pasują do naszego projektu to stosujemy podstawki by je bezboleśnie podmieniać.

No i właśnie w takich przypadkach przydaje się też oscyloskop oraz osoba która potrafi z niego korzystać.
Obawiam się że zdalnie przez forum ciężko to będzie zdiagnozować, ale możliwe że fartownie ktoś coś podpowie na chybił-trafił ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej