Komputery z Z80 > Elwro

Elwro 804 Junior - replika

<< < (2/4) > >>

mkamzierczak:
Leonilas, mam bogate doświadczenie odlewnicze :) Formy zrobione ze specjalnego sylikonu formierskiego. Nie jesteś w stanie odróżnić wtrysku od elementu z żywicy. Do odpowietrzania trzeba mieć sprzęt, ale również wiedzę, gdzie i kiedy takie pęcherze się gromadzą. Zrobienie takiej obudowy to pestka. Najgorsze jest odbudowanie klawiatury, sam mechanizm nie jest prosty, do tego trzeba byłoby kupić klawiaturę IBM model M albo F, ale wszystko da się zrobić, tylko kwestia ceny. Klawiatura to dwie ocynkowane blachy w środku membrana z kalki z nadrukowanymi ścieżkami. Myślałem kiedyś nad klonem. Ale szczerze mówiąc... mam tyle tematów... że do śmierci mam co robić przy założeniu, że umrę ok. 70-75... choć chciałbym żyć jak najdłużej :)

Mariuszczs:
W takich pieniądzach to darmo ( nierealne ) . A klawisze ?  W razie czego dysponuję drukarką o polu roboczym 500x900mm. Zaprojektować umiem ( musiałbym mieć to w ręce )

paroos:
Dopóki nie istnieje replika pcb, to te obudowy stały by puste :D

damik:
Puki co widziałem tylko replikę/klona FDC do tego ustrojstwa.
Mnie by się akurat przydało dodrukować kilka klawiszy by mój Elwro nie był taki szczerbaty :D
Tylko narysowanie tego w CAD'dzie mnie troszkę przerasta ;)

KWF:
Pełna dokumentacja do 804 Jr jest w Archiwum Państwowym we Wrocławiu i koszt jej kopii cyfrowej wynosi ok 800 zł. Tak na marginesie robiąc klona należałoby przeprojektować kilka rzeczy, aby pozbyć się archaicznych i niedostępnych układów, bo inaczej będzie to sztuka dla sztuki za niebotyczne pieniądze. Jeśli ktoś ma wolny czas i wolne zasoby finansowe, to temat jest otwarty.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej