Komputery z Z80 > AMSTRAD

CRTC 2

(1/4) > >>

DiskDoctor:
Niestety zanim kupiłem Amstrada, nikt mnie nie uprzedził:

"tylko nie z CRTC 2!!!"

(a pytałem...)

https://www.cpcwiki.eu/forum/amstrad-cpc-hardware/what%27s-%27wrong%27-with-crtc-2/

Co zrobić?  Czy wystarczy wymienić chip (może będę miał opcję niebawem)?

No i na który? 0? 1?

Z góry dziękuję za poradę.

damik:
Po prostu wylutuj delikatnie ten co tam jest i dokup inne wtedy będziesz mógł zmieniać na jaki Ci pasuje.
Chyba najlepiej wstawić HD6845SP ale to ma znaczenie jedynie w niektórych demkach trzepiących po jego rejestrach, bo w gierkach i większości demosów nie ma różnicy w obrazie.
A jak już drzesz układy z PCB to warto wszystkie większe scalaki dać w podstawki... tylko ostrożnie żeby sobie nie zrobić kuku ;)

Osobiście w jednym z moich CPC też wstawiłem podstawkę i mam chyba wszystkie wersje kontrolerów CRTC 6845 albo i więcej więc mogę eksperymentować dowolnie ;)

DiskDoctor:
Dziękuję serdecznie za poratowanie informacjami.

Pytanie doprecyzowujące: czy może być HD68A45SP?  Takie są na Allegro, niedrogie.

Czy to to samo co wymieniłeś, czy nie?

damik:
Tych z Allegro nie kupowałem, moje mam z jakichś złomowanych CPC lub innych urządzeń jakie je miały na pokładzie.
Ale myślę że śmiało możesz brać ten z Allegro :).
Pewności 100% jednak nie mam...

damik:
Sprawdziłem kartę katalogową, wersja z literką "A" w środku sygnatury wyrabia się przy szybszej magistrali ale wolniej (w CPC) powinna działać tak samo dobrze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej