ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Jarek Sobczak - poszukuję

(1/1)

krru:
Cześć,

Poszukuje jakiegoś kontaktu lub informacji o Jarku Sobczaku. Mieszkał w Warszawie, na Płockiej, w latach 80 i 90 działał na giełdzie, początkowo z ZX Spectrum (programy i proste przystawki), potem przesiadł się na Amigę. Ostatni raz spotkałem go przypadkowo na ulicy w okolicy roku 2000. Co jakiś czas szukam go w sieci, ale jakoś nie mogę znaleźć, a osoba z branży IT raczej powinna być znajdywalna w ten sposób. Czy ktoś coś o nim wie z lat poźniejszych niż 2000? Oczywiście spytam też na PPA.

damik:
Warto też sprawdzić serwis grobonet.com albo inny podobny, bo to różnie czasem bywa... ;)

rafamiga:

--- Cytat: krru w 2023.11.12, 09:36:53 ---Cześć,

Poszukuje jakiegoś kontaktu lub informacji o Jarku Sobczaku. Mieszkał w Warszawie, na Płockiej, w latach 80 i 90 działał na giełdzie, początkowo z ZX Spectrum (programy i proste przystawki)

--- Koniec cytatu ---

Niestety, nie wiem co się z Jarkiem dzieje. Ale w latach 80-tych bywałem u Jarka często i "razem" opracowaliśmy przystawkę Masterface. To ta, która po naciśnięciu przycisku NMI robiła na borderze tęczę.

Nie wiem czy to za moją namową czy sam z siebie, ale Jarek zaprojektował i "produkował" Masterface metodą chałupniczą, a ja miałem chyba jej drugi egzemplarz po jego własnym i testowałem pierwszy soft. Przystawka robiła turbo i chyba nawet zrzucała pamięć. Potem kontakt się urwał, już w czasach Amigi.

No i miał fajny sprzęt grający. Puścił mi kiedyś Another Brick in the Wall cz. II. Zrobiło to na wczesnym nastolatku takie wrażenie, że zaczęła się moja przygoda z Pink Floyd. 8^)

krru:
Pamiętam, ta przystawka to pierwotnie było turbo (podmiana 2KB romu) a potem została uzupełniona o obsługę NMI. Miałem (własna konstrukcja) programator EPROM i często bywałem z nim u Jarka lub Jarek dawał mi do zaprogramowania
partie układów. Pewnie nawet się u Jarka spotykaliśmy. Nie wykluczam, że kiedyś byłem też u Ciebie (oczywiście razem z Jarkiem). To ty byłeś adminem AmigaBBS?
Co do asortymentu to przypominam sobie - do Spectruma spowalniacz, AY oraz wspomniane turbo a potem Masterface, Do Amigi to chyba tylko MIDI.

rafamiga:
Home of AMiga, tak, ale to już stało na PC-cie. Wcześniej Raster BBS stał na Amidze.

Masz rację, najpierw było turbo, potem reszta. Tak dawno, że już zapomniałem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej