Autor Wątek: wątek dla sympatyków fantastyki  (Przeczytany 51270 razy)

mad1

  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #30 dnia: 2014.10.15, 18:20:38 »
A pamiętacie takie serial "Ziemia 2", leciał bodajże na polsacie pod koniec lat 90-tych. Ale całkiem fajny serial był o tym jak wysłano super statek z ludźmi na inną planetę.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #31 dnia: 2014.10.15, 18:54:14 »
No to się wyjaśniło skąd masz takiego avatarka. A tego E:FinalConflict pamiętam, przypominał mi się gdy oglądałem "V-Goście" czy jakoś tak jeśli dobrze pamiętam tytuł. W ST-Enterpise fajna babeczka była, ale nie aż tak by mnie serial bardzo wciągnął.
Aktualnie nie mogę się doczekać kontynuacji "The 100". Ostatni odcinek pierwszej serii w UK pokazano ok 2 tyg temu. Drugi tom książki ukazał się jakiś tydzień temu, a już wcześniej po sukcesie serialu zapowiadano że też zostanie zekranizowany. :)

Mam pytanie z gatunku "lepiej nie pytać" - Wolicie Star Wars czy Star Trek, a może coś innego, no i dlaczego? ;)
I kolejne pytanie tego typu - Wolicie SF czy Fantasy? Czy tolerujecie domieszki Horroru czy nie bardzo?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #32 dnia: 2014.10.15, 19:01:58 »
A pamiętacie takie serial "Ziemia 2", leciał bodajże na polsacie pod koniec lat 90-tych.

A pamięta ktoś "Kosmos 1999"?...
To był absolutnie pierwszy serial SF, jaki oglądałem - i chyba pierwszy wyświetlany w polskiej TV (mogę się mylić).

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #33 dnia: 2014.10.15, 19:35:43 »
Mam pytanie z gatunku "lepiej nie pytać" - Wolicie Star Wars czy Star Trek, a może coś innego, no i dlaczego? ;)
I kolejne pytanie tego typu - Wolicie SF czy Fantasy? Czy tolerujecie domieszki Horroru czy nie bardzo?

Zbliżamy się powoli do Obcego i Resident Evil :D
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #34 dnia: 2014.10.15, 20:18:42 »
Z nowości: Lucy, Transcendence i Edge of Tomorrow
Ze starszych: 13 piętro
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #35 dnia: 2014.10.15, 20:25:00 »
Lucy OK, ale Edge of Tomorrow słabiutkie! Nudne generalnie.

mad1

  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #36 dnia: 2014.10.15, 20:26:53 »

Mam pytanie z gatunku "lepiej nie pytać" - Wolicie Star Wars czy Star Trek, a może coś innego, no i dlaczego? ;)
I kolejne pytanie tego typu - Wolicie SF czy Fantasy? Czy tolerujecie domieszki Horroru czy nie bardzo?

Mi podchodzi Sci-FI, które jest bliskie naszych czasów, np. filmy Odyseja Kosmiczna, gdzie panuje fajna aura tajemniczości i czuć w kosmosie wszechogarniającą samotność.  Lubię to bo taka historia może być dla mnie wielce prawdopodobna (choć komputer HAL jest trochę wydumany). Natomiast nie przepadam za SCI-Fi gdzie istnieją wszelakie stwory typu alieny, predatory czy tam inne rasy itd., dla mnie wtedy to zamienia się w bajkę, jako bajkę widzę też tzw. space opery w stylu Star Wars, nie kumam również klimatów Cyberpunk. Całkiem ciekawy był też film "bliskie spotkania 3 stopnia".

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #37 dnia: 2014.10.15, 20:40:17 »
A co powiecie na takie zestawienie filmów (Best Cyberpunk Movies): http://www.imdb.com/list/ls000796037/

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #38 dnia: 2014.10.15, 20:51:16 »
No przepraszam ale Lucy? Akurat bylem w PL i sie na to do kina wybralem,  i o tym mowie wlasnie ze na koniec sie trzeba wstydzic ze sie SCi-Fi lubi,  na szczescie niedlugo potem grali Straznikow Galaktyki ,
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #39 dnia: 2014.10.15, 21:20:00 »
Earth: Final Conflict był świetny!
BTW: ten serial był "created by Gene Roddenberry" w sensie pomysłu zapisanego na serwetce. Serial powstał w 1997, a Roddenberry zmarł w1991.


Mam pytanie z gatunku "lepiej nie pytać" - Wolicie Star Wars czy Star Trek, a może coś innego, no i dlaczego? ;)
I kolejne pytanie tego typu - Wolicie SF czy Fantasy? Czy tolerujecie domieszki Horroru czy nie bardzo?

1.Trudno porównywać. Star Wars to filmy kinowe, Star Trek - serial. Ale jeśli już to wolę Star Wars.
Z seriali bezkonkurencyjny moim zdaniem jest Stargate. Wszystkie po kolei. Też żałuję że skasowali Universe.

2.Nie lubię fantasy. Zanudziłem się na maxa na Władcy Pierścieni.


Jeżeli ktoś przeoczył (a są duże szanse - mało ludzi widziało, może przez nienajszczęśliwszy tytuł, sugerujący zbieżność z Lost) polecam miniserial "The Lost Room" z 2006 (3 części po 90 min.). Rewelacyjne! http://www.imdb.com/title/tt0830361/?ref_=fn_al_tt_1
Wciągnął się nawet mój kolega, który nie lubi nawet nie to że SF, ale w ogóle kina fabularnego! :D 8)


trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #40 dnia: 2014.10.15, 21:31:00 »
Lucy to typowa produkcja Bessona. Jak się go nie lubi, to się Lucy nie spodoba. Ale fani Bessona doznają rozkoszy :)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #41 dnia: 2014.10.15, 21:35:17 »
1.Trudno porównywać. Star Wars to filmy kinowe, Star Trek - serial. Ale jeśli już to wolę Star Wars.

ST to też 9 czy 10 filmów kinowych. A co do SW, moim zdaniem trzy stare są apetyczne, trzy nowe - chłam. Ciekawe, jak się uda siódmy film (grudzień 2015), obsada zwala z nóg, ale Disney's... hmm... już nie. Wyjdzie pewnie jakiś techno-Bambi.

Cytuj
2.Nie lubię fantasy. Zanudziłem się na maxa na Władcy Pierścieni.

I ja także. Pomysł rozczłonkowywania banalnej fabuły na 3 filmy po 3 godziny każdy, jest po prostu poroniony.

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #42 dnia: 2014.10.15, 21:45:49 »
A co do SW, moim zdaniem trzy stare są apetyczne, trzy nowe - chłam.
...

Jasna sprawa. Chyba "zapomniałem" o epizodach 1, 2 i 3. ;)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #43 dnia: 2014.10.16, 00:00:35 »

Ta lista z linka Tygrysa nie za bardzo mi się kojarzy z cyberpunkiem, no ale mniejsza, przypomniała mi dwa świetne filmy Surogaci, i Tron. Oraz parę ekranizacji Philipa K.Dicka takich jak BladeRunner, Total Recall, Raport Mniejszości. Nawiasem mówiąc to chyba najczęściej ekranizowany pisarz SF.

Matrix? - Hmmm kiedyś wydawał mi się bardzo odkrywczy, choć każda następna część mniej mi się podobała, no i za często go puszczają w TV. ;)


Co do S.Treków i S.Warsów fakt że pierwszy zaczynał jako serial a drugi jako film, ale teraz jest już tego że hoho:
Star Trek seriale: Original Series (79)odcinków, Animated Series (22), Next Generation (178), Deep Space Nine (176), Voyager (172), i Enterprise (98). Są też fanoskie Hidden Frontier, i Genesis.

A kinówek jest już 12: The Motion Picture - 1979, Gniew Khana - 1982, W poszukiwaniu Spocka - 1984, Powrót do Domu Na Ziemię - 1986, Ostateczna Granica - 1989, Wojna o pokój (nieodkryta kraina) - 1991, Pokolenia - 1994, Pierwszy kontakt - 1996, Rebelia - 1998, Nemesis - 2002, Star Trek (nowa seria) - 2009, Into Darkness (W stronę Mroku) 2013. Ostatniego jeszcze nie znam, a generalnie im starsze tym nudniejsze. :D

Gwiezdnych Wojen jest jak wszyscy wiemy 6:  Nowa Nadzieja - 1977, Imperium Kontratakuje - 1980, Powrót Jedi - 1983, Mroczne Widmo - 1999, Atak Klonów - 2002, Zemsta Sithów - 2005. Te starsze już mi się opatrzyły.
Do tego kilka Spin Off-ów:   Star Wars Holiday Special 1978, Przygoda wśród Ewoków 1984, Ewoki: Bitwa o Endor 1985, Droids: The Great Heep (anim) 1986, i Wojny Klonów (anim 3D) 2008.
Ale także kilka seriali:   Ewoki (anim)(26),Droidy (13), Wojny Klonów (anim)(25), no i Wojny Klonów 3D (97).

Gwiezdne Wrota też nie gorsze, 4 seriale:    SG1 (214) <- to najdłuższy serial SF w historii ale niedługo Dr Who go przegoni. ;)
I jeszcze Stargate: Infinity (animowany)(26), Atlantyda (100), i Universe (Wszechświat) (40).
I 3 kinówki:  Stargate 1994, potem aż dwa z 2008 Arka Prawdy, i Kontinuum. A na sfilmowanie Extinction od paru lat zbierają kasę.


Ekranizacja Tolkiena jest piękna, ale jednocześnie taaaakaaaa nuuuuudnnaaaa. Gdyby zmieścili tą trylogię w 4 godziny, a nie w 9, to by nie można było oderwać oczu. No ale fantasy na Tolkienie się nie kończy. Nie gorsze światy opisali:
Clive S. Lewis - OPOWIEŚCI Z NARNII, Philip Pullman - MROCZNE MATERIE (złoty kompas itp), Ursula K. Le Guin - ZIEMIOMORZE, Robert E. Howard - CONAN, Andrzej Sapkowski - WIEDŹMIN, J. K. Rowling - HARRY POTTER. ;) 
Przyznam że liznąłem jedynie Conana, bo wolę czytać książki popularnonaukowe i (nazwijmy to) paranaukowe, a co do reszty to wychodzę z założenia, że jak są dobre, to przecież je sfilmują. :)


Pytanie na dobranoc: Dlaczego Japończycy mają takiego fioła na punkcie historii o robotach w których mieszka dusza?  By wspomnieć choćby takiego klasyka jak Ghost In The Shell.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: wątek dla sympatyków fantastyki
« Odpowiedź #44 dnia: 2014.10.16, 00:28:18 »
Pytanie na dobranoc: Dlaczego Japończycy mają takiego fioła na punkcie historii o robotach w których mieszka dusza?  By wspomnieć choćby takiego klasyka jak Ghost In The Shell.

...albo ten film:
http://www.filmweb.pl/film/Dmuchana+lala-2009-499523
:D