Autor Wątek: Beepola i klawiatura MIDI  (Przeczytany 4884 razy)

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Beepola i klawiatura MIDI
« dnia: 2013.03.18, 22:44:23 »
Nie tworzyłem jeszcze nic w Beepola ale zastanawiam się czy jest sens podłączać klawiaturę MIDI aby wprowadzać nuty wprost z klawiatury muzycznej np. Keyboardu. W programie i tak nie da się wcisnąć kilku klawiszy na raz. Program nie ma wsparcia dla MIDI ale udało mi się podłączyć klawiaturę muzyczną MIDI do Beepoli za pomocą programu Bome's MIDI Translator :-). Trzeba skonfigurować konwersję klawiszy na skróty klawiaturowe Beepoli czyli C, D, E w klawiaturze MIDI na Q, W, E itd. Po skonfigurowaniu przełączamy się na Beepolę (musi być aktywne okno). Próbowałem z wirtualną klawiaturą MIDI ale wtedy Beepola nie jest aktywnym oknem i nie odbiera skrótów klawiatury z translatora. Działa tylko gdy podłączymy klawiaturę MIDI. W translatorze jest niby funkcja WM_Messages (podobna do tej z Girdera) ale nie wiem jak jej użyć - wtedy można by pewnie posłać polecenia wprost do Beepoli nawet gdy nie jest aktywnym oknem i można by wtedy użyć wirtualnej klawiatury np. Bome's Mouse Keyboard + wirtualne porty MIDI np. MIDI Yoke.
« Ostatnia zmiana: 2013.03.19, 10:44:07 wysłana przez Gelip »
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники