Autor Wątek: Nowy rok - nowa zabawka: SFDD3500  (Przeczytany 3498 razy)

ArturM

  • **
  • Wiadomości: 97
  • Miejsce pobytu:
    GZM
Odp: Nowy rok - nowa zabawka: SFDD3500
« Odpowiedź #30 dnia: 2024.04.04, 07:55:14 »
- Napęd kończy się równo z płytką, a powinien wystawać akurat przy tej obudowie 2.5-3mm. Można to poprawić ukośnymi słupkami pomiędzy PCB a FDD.
W zasadzie to nic nie stoi na przeszkodzie by w miejscu otworów na słupki dystansowe napędu zrobić slot w PCB i wtedy można dostroić jego pozycję względem przedniej ścianki. Taki slot na długość 2,5mm nie będzie z niczym kolidować na płytce.
Poza tym napędy nieco się różnią między sobą wymiarami i niektóre nawet w obudowie PC były "zapadnięte".

- Gniazdo zasilania też powinno wystawać poza obrys płyty. Tego nie bardzo da się naprawić, więc trzeba zrobić schodek ustalający od wewnątrz.
Albo nie montować na PCB tylko do obudowy na wcisk. Są takie ładne.

maxit

  • 128k+3
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowy rok - nowa zabawka: SFDD3500
« Odpowiedź #31 dnia: 2024.04.04, 08:22:32 »
Cytuj
Tylko włącznik mógłby być też szary :D
Albo obudowa i flop czarne.

Jest też czarna wersja obudowy i taką też kupiłem. Ale znalazłem tylko jasną stację dyskietek, stąd jasna obudowa.
Czarna docelowo miała służyć do zmontowania FDD3000 by Artur (z klasycznym flopem 3"), ale zanosi się na to, że pójdzie do innej obudowy.

Cytuj
W zasadzie to nic nie stoi na przeszkodzie by w miejscu otworów na słupki dystansowe napędu zrobić slot w PCB i wtedy można dostroić jego pozycję względem przedniej ścianki. Taki slot na długość 2,5mm nie będzie z niczym kolidować na płytce.
Poza tym napędy nieco się różnią między sobą wymiarami i niektóre nawet w obudowie PC były "zapadnięte".

Tak, zwróciłem uwagę, ze jest tam luźno. Ale ja mam jakoś w głowie żeby nie modyfikować tego, co trudne do cofnięcia ;) Przy Flopie 3" miałem w planach zrobić ramkę mocującą z regulacją głębokości.

Z gniazdem 100% racji, ale jak widziałeś moja była już całkowicie złożona :)
Zaczynałem od TIMEX`a....

pawelb

  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Miejsce pobytu:
    Wawa
Odp: Nowy rok - nowa zabawka: SFDD3500
« Odpowiedź #32 dnia: 2024.04.04, 10:22:23 »
Super to wygląda! Gratuluję.
Jaki symbol obudowy  lub namiar na sklep??   

Moja płytka uruchomiona.   
Sprawdziłem te 12V i wyszło że to jest 10.54V bez obciążenia. 
Zasilacz to 12V3A więc nie ma jak nie mieć mocy na działanie ???

W/g sugestii na GL2576-5.0TA5R ma mieć radiator ale okazało się że nie grzeje się tak bardzo by był potrzebny.

maxit

  • 128k+3
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowy rok - nowa zabawka: SFDD3500
« Odpowiedź #33 dnia: 2024.04.04, 10:37:27 »
Ja docelowo pewnie te fronty poprawię, ale generalnie jest bardzo ok, a stosunek jakości do ceny jest wyśmienity.

Kradex Z112B (czarna) lub Kradex Z112BJ (szara)

Zasilacz powinien być 13.5V żeby było po bożemu dla 2-napięciowych napędów.
Zaczynałem od TIMEX`a....

ArturM

  • **
  • Wiadomości: 97
  • Miejsce pobytu:
    GZM
Odp: Nowy rok - nowa zabawka: SFDD3500
« Odpowiedź #34 dnia: 2024.04.05, 13:06:40 »
Jeśli chodzi o moją koncepcję obudowy to dalej chciałbym to zrobić w postaci podwójnego "U".
Projekt jak na załączonym rysunku.
« Ostatnia zmiana: 2024.04.05, 14:23:36 wysłana przez ArturM »