Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
RÓŻNOŚCI / Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia Dzisiaj o 19:54:56 »
Pewnie ta kostka nie jest taką typową ze sklepu z zabawkami tylko została specjalnie przygotowana do takich warunków eksploatacyjnych (inne materiały zamiast ABS, odpowiednie smarowanie lub łożyskowanie itp) by się nie rozpadła przy tej prędkości układania.  ;)

Widziałem kiedyś na wystawie LEGO podobny automat do układania kostki, jednak działał on z dużo mniejszą prędkością.
2
RÓŻNOŚCI / Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maryjan dnia Dzisiaj o 18:16:03 »
Ja się dziwię, że się ta kostka nie rozleciała przy takiej prędkości.
3
TIMEX / Help Needed!! FDD35 and latest Ti-Of-TTL by pear
« Ostatnia wiadomość wysłana przez o0Nosferatu0o dnia Dzisiaj o 17:55:55 »
Hi, i'm looking for some help regarding the new FDD35 and also the Ti-of-TTL: so the problems are :

- FDD35 works without a problem with 2 FDD3000 original drives ( A and B ), works with PC floppies but if you put a Gotek in this mix it replicates the amount of drives.
So in a Gotek alone configuration if you do GO TO *":" and then CAT * , i'm getting 2 drives (A/B) . If i put a Gotek and a PC drive, i get 3 drives (A/C/B)
Anyone encountered this problem? I'm using a straight cable with 2x3.5 idc + 2x5.25 IDC. Jumpers are configured to XT XT AB AB. Tested all possible combinations and always get 2 extra drives  with the Gotek.

- Ti-of-TTL works in 48k Spectrum +/Timex 2048 but can't put it to work with +2 Grey / 2A /2B.
*For +2 Grey, i've tested with and without 74LS08. It has an Amstrad ROM, so tested with AMS jumper , 5-6. Always get a white border and black paper. The FDD35 is always accessing the Gotek and doesn't advance, do anything else. Remove jumpers gets the Spectrum menu.
*For +2 Black, tested with 74LS08 inserted, jumpers A13 1-2 / A14 1-2 (27C256) , jumpers 5-6 and AMS. With this configuration always get a screen full of squares and some flickering

If anyone has had these problems or similar please add your input here. All the help is appreciated.

Best regards,
Pedro Torres
4
RÓŻNOŚCI / Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matofesi dnia Dzisiaj o 12:38:50 »
co z tego za przyjemność?

Jak każdy sport "profesjonalny" - przyjemności nie sprawia jego uprawianie tylko osiąganie wyników.
5
RÓŻNOŚCI / Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gelip dnia Dzisiaj o 12:09:59 »
Jak na robota OK ale te rekordy bite w układaniu przez ludzi to idiotyzm. Układanie kostki ma wypełnić wolny czas, zrelaksować, poćwiczyć palce (nadgarstki) i umysł a nie rach-ciach i ułożone - co z tego za przyjemność?
6
RÓŻNOŚCI / Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia Dzisiaj o 09:57:45 »
Ułożenie kostki Rubika w 0,3 sekundy … robot a nie człowiek

https://youtu.be/59qgzzSD1tk?si=oEXG7Dxg6R3ianWb
7
RÓŻNOŚCI / Odp: ZX Tape Player
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matofesi dnia Wczoraj o 12:46:44 »
No ja tam znam Darta i robiłem trochę we Flutterze, ale grzebanie w cudzym kodzie, który mieli systemem na niskim poziomie to taka sobie zabawa.

Zwłaszcza jak się do tego doda fakt, że Flutter i Dart intensywnie się rozwijają i nawet z własnym projektem po pół roku nie ruszania miałem problem bo się przestał kompilować po updacie platformy ;)

A tu na starcie mam dwie zewnętrzne biblioteki, z których jedna nie ma wersji do aktualnego Darta/Fluttera a druga ma jakieś dziwne rzeczy w konfiguracji, które powodują, że nie buduje się APK.

Więc niestety dam sobie spokój.
8
RÓŻNOŚCI / Odp: ZX Tape Player
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gryzor dnia Wczoraj o 12:06:44 »
Tez myslalem, ze moze cos z tym zrobie, ale jak zobaczylem w czym to pisane, to dla mnie be...
9
HARDWARE / Odp: Cambridge - Sinclair MK14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PitMakot dnia Wczoraj o 11:37:46 »
@Klaudiusz
Skoro chesz tutaj to trzeba spełnić życzenie Admina :)

Link do forum gdzie powstał ten projekt.
https://www.vintage-radio.net/forum/showthread.php?t=166631
Jest tam jeszcze kilka innych wątków o tym.
Jest to zrobione na PIC16F877.
Usunąłem z tego interfejs i układ do ładowania.
Dodałem złącza na płytce żeby to wyglądało chociaż jak MK14.
Potem dodałem miejsca na układy tak jak na oryginale i poprowadziłem ścieżki w/g wzoru.
Oczywiście złącza są tylko dekoracyjne. Tak jak miejsca pod układy.
Choć można by się pokusić o ich wlutowanie :)
Ścieżki są i tak nie podłączone.

Więcej info w bazarze
https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=7555.0

10
HARDWARE / Odp: Cambridge - Sinclair MK14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia Wczoraj o 10:46:08 »
Szkoda, ze wsad do PICa oraz inne pomocne materialy wrzuciles na BAZAR a nie do tego watku.
Strony: [1] 2 3 ... 10