Autor Wątek: Jak wczytywać TZX ze smartfona z Android  (Przeczytany 4094 razy)

Assembloid

  • **
  • Wiadomości: 59
Jak wczytywać TZX ze smartfona z Android
« dnia: 2019.03.17, 10:20:52 »
Może komuś się przyda. Sam bardzo dużo kombinowałem metodą prób i błędów.

Udało mi się wczytać wszystkie możliwe TZXy jakie próbowałem z telefonu z Androidem (na Toastracku wszystkie, na Gumiaku tylko część).

Uzywam tej apki:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.baltazarstudios.playzxtapes

W ustawieniach tylko głośność na maxa, innych nie zmieniałem.

Oraz tego volume boostera:

https://play.google.com/store/apps/details?id=speaker.audio.tools.speaker.booster

Są w nim dwa ustawnienia - VOLUME i BOOST.

Głośność telefonu na maxa, w boosterze volume = 100%, boost różnie - niektóre gry wczytują się na 90%, niektóre na 95%, a niektóre na 100%. Próbowałem znaleźć uniwersalne ustawienie boost ale się nie da, trzeba zapisać sobie jaka gra na jakim ustawieniu się wczytuje. Więc jak wyskoczy error albo się nie wczyta - trzeba próbować na którymś innym z tych trzech ustawień.

Kabel raczej nie ma znaczenia, wczytywałem i na mono--->mono, i na stereo---->mono (stereo do telefonu, jedna z końcówek mono <obojętnie która> do EAR w Spectrum).

Świetny klimat, ładowanie loading screenów etc.

W końcu ze wszystkich tych TZXów zrobiłem obrazy Z80 w emulatorze Speculator, żebym też mógł je wczytywać szybko:) Działa to tylko z grami które się nie muszą odczytywać, bo jest to obraz tylko tego co w danym momencie jest wczytane do pamięci. No i na Z80 nie zawsze są loading screeny, bo często znikają jak gra się już wczyta. Ale jest wybór przynajmniej:)

UWAGA: Jak ktoś używa do tego swojego głównego smartfona, to pamiętajcie żeby wyłączyć potem volume boost, be pewnie można rozwalić słuchawki/ głośniki/ uszy. Nie wiem bo nie próbowałem, do ładowania gier używam dedykowanego starego telefonu.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Jak wczytywać TZX ze smartfona z Android
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.03.17, 15:12:34 »
Dzięki za podzielenie się doświadczeniami w tym temacie!