Komputery z Z80 > ZX81

ZXPand+

<< < (9/10) > >>

damik:

--- Cytat: Maryjan w 2019.02.28, 16:16:34 ---To jeszcze jedna rzecz.
Ilu warstwowa jest płytka i gdzie była zamawiana oraz za ile.
Nie wiadomo, czy na którejś warstwie, pod stabilizatorem, albo w pobliżu nie idą ścieżki.
Stabilizatory się grzeją dosyć mocno, z tego co Piszesz.
Jak przelotki popuszczały, to nie będzie wesoło.

--- Koniec cytatu ---

To płytka z oryginalnego ZXpanda+ kupiona od Charliego Robson'a.
Zamawiana była u niego przez SMR, za standardową cenę ;)

Maryjan:
No tak, ale jak zlecił wykonanie płytek i Chinczycy mieli zły dzień, to tego nie przewidzisz.
Ja bym nie kombinował tylko odesłał w ramach gwarancji.

damik:

--- Cytat: Maryjan w 2019.02.28, 16:26:53 ---No tak, ale jak zlecił wykonanie płytek i Chinczycy mieli zły dzień, to tego nie przewidzisz.
Ja bym nie kombinował tylko odesłał w ramach gwarancji.

--- Koniec cytatu ---

Chyba tak właśnie w końcu zrobię, ale myślałem że uda się to jakoś samemu ogarnąć by zaoszczędzić trochę czasu, bo z reklamacją i wysyłką to też trochę zabawy jest.

Zresztą trudna decyzja, zaryzykować i zrobić samemu, czy od razu odesłać na reklamacje bo nie wszystko jest opublikowane do tego projektu i można utknąć w martwym punkcie. ;)

damik:
Pisałem do Charliego Robsona w sprawie mojego uszkodzonego ZXpanda.

Uzyskałem odpowiedź, że prawdopodobnie uszkodzony jest Xilinx lub też co mało prawdopodobne RAM zanjdujący się pod EPROMem, mogę mu to wysłać do naprawy za niewielką opłatę, ale mogę to też naprawić u siebie na miejscu przy pomocy kolegi lub jakiegoś serwisu.
Napisał mi że wystarczy wlutować pustego Xilinxa i zaprogramować go w ZXpandzie poprzez plik na karcie SD.
Dodał też że stosuje u siebie zasilacz stabilizowany 7,5V i jego stabilizatory w ZXpand są chłodne oraz że w przypadku oryginalnych zasilaczy może wystąpić efekt nadmiernego grzania się tych elementów.

Chyba się zdecyduję na naprawę we własnym zakresie, bo będzie to znacznie szybciej i pewnie taniej bo Xilinx kosztuje około 7,50PLN+przesyłka...




Maryjan:
Wiec powodzenia w naprawie :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej