ZX Spectrum > EMULATORY

Integracja między emulatorami i systemem

<< < (2/4) > >>

Gelip:
Napisz najpierw w jednym lub dwóch zdaniach co chcesz osiągnąć, zrobić bo piszesz o jakichś zaawansowanych ustawieniach ale te ustawienia nic nie mówią bo nie wiadomo o co Ci chodzi - jaki system operacyjny, jaki emulator (emulatory) dokładnie, napisz w punktach co Ty kombinujesz?


--- Cytat: Abrimaal w 2019.12.07, 02:54:53 ---Ja chcę dodać do gry wyścigowej dla Windows kilkanaście klasycznych gier wyścigowych.
Po to, aby nie wychodząc z gry zagrać w inną grę sprzed wielu lat. Jak to kiedyś wyglądało i jakie było trudne
--- Koniec cytatu ---

W ogóle tego nie rozumiem, o co Ci chodzi  ??? ??? :o

Idąc Twoim tokiem myślenia -> mamy sobie grę wyścigową na Windows np. NFS3. Gram sobie w grę i co teraz bez wychodzenia z niej mam uruchomić inną grę ??? Przecież to niemożliwe a nawet jeśli to i tak bez sensu, po co to?

Może i do głównego Menu gry dało by się dodać jakiś skrót uruchamiający inną grę ale po co? W ogóle tego nie rozumiem  ::) Jaki problem zamknąć grę i uruchomić inną ???

ZbyniuR:
Wymagające tytuły zwykle mają wyłączony multitasking. Najprościej byłoby dokupić drugi komputer. :)
Choć starsze tytuły można by odpalić w dosboxie w którym albo multitasking nadal działa albo może mieć pauzę.

ZX Freeq:
Chodzi o nakładkę/aplikację pod Win (lub inny system operacyjny) do odpalania różnych gier, z różnych platform?
M.A.S.S.?

Abrimaal:
Gra jest przykładem, o niej więcej nie będę pisał. Udało mi się skonfigurować emulator ZesarUX, aby startował i uruchamiał wybraną grę w wybranej konfiguracji. Zamiast jednego config na dysku systemowym, w pliku .bat czy .cmd piszemy --noconfigfile i podajemy wszystkie parametry.
Co jest niemożliwe? Przesłanie sekwencji komend, ciągu liczb z jednego programu do drugiego? Znana jest i wprowadzana do programów instrukcja np. "send to external editor". To tylko kwestia czasu, nie obejrzymy się, a będzie możliwe przesłać plik, komendę dokonującą modyfikacji i odebrać nowy plik. Kiedyś powiadano, że to niemożliwe, że ja będę mówił w Warszawie, a ktoś w Krakowie będzie mnie słyszał.
Programy powinny komunikować się między sobą, bo niemożliwe jest napisanie programu, który zrobi wszystko. To akurat jest niemożliwe. Chyba że będą powstawać plug-iny, jeden program, który rozbudowujemy i możemy nie wychodząc z niego zrobić wszystko, co potrzebujemy :)
Programy są coraz bardziej wyspecjalizowane i na przykładzie np. fotografii wiemy, że w jednym programie prostujemy geometrię, w innym zajmujemy się obróbką kolorów i detali, w jeszcze innym usuwamy niepotrzebne przedmioty z pola widzenia.
Dokupienie drugiego komputera to krok w całkiem przeciwną stronę. Ile trzeba się namęczyć aby synchronizować pliki lub aby oba korzystały z tych samych dysków i programów. Kto dziś ma czas konfigurować ten sam program dwukrotnie?
A jak często takie połączenie się zrywa. Wystarczy aktualizacja programu lub systemu i okazuje się, że nie mam dostępu z Androida do plików na PC, bo podczas aktualizacji zresetowane zostały ustawienia.


ZbyniuR:
No to wyłączyć aktualizacje, albo mniej drastycznie robić kopię pliku z ustawieniami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej