ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

zxED - FOSS przeglądarka/ripper grafiki ze .sna

(1/2) > >>

RCL:
Na twitterze remakerzy podpowiedzieli o istnieniu czegoś takiego: http://sourceforge.net/projects/zxed/

Ponieważ pobieżne przeszukanie forum nie dało wyników, zdecydowałem się podzielić.

Wygląda podobnie do istniejącego na realnym Speccy programu o nazwie Sprite Tools, którego używano (poniekąd wbrew nazwie) do przeszukiwania dumpów pamięci (np. @-file w TR-DOS) w celach ripowania sprajtów/fontów oraz innych zasobów graficznych :)  Dla remaker'ów narzędzie przydatne, ale użycie tego w świetle praw autorskich może być wątpliwe ;-)

Tygrys:
Takiego typu programów ostatnimi czasu okazało się wiele.   Emulator ZX Spin ma wbudowany grabber do grafiki, z którego dość często korzystałem ;)

Phonex:
Mam taki z 1989  :D
Ładuje się w ekran. FINDER v2.4 by RAF.

RafalM:
Dość dobry jest też Spectrum Graphics Editor:

ftp://ftp.worldofspectrum.org/pub/sinclair/tools/pc/winsge.zip

A z prawem autorskim nie przesadzajmy :) Nikt nie będzie nikogo ciągał po sądach za pożyczenie sprajta na Zx Spectrum.

Tym bardziej że użycie wyripowanych niezmienionych sprajtów we własnym programie jest cóż...  trochę lamerskie ;) więc raczej nikt nie będzie tego robił.

Pyza^Illusion:
No a Code Masters i ich prawa do Dizzy'ego? Oficjalnie niby robią problemy, ale raczej nie pozwali Rosjan o kolejne części, których powstało całkiem niemało. Zresztą powiedzcie sami, czy jakby w owych grach zamiast jajka skakała jakaś wymyślona żaba, to zdobyła by taką popularność? Czasem więc "opłacalne" jest zapożyczyć postać, część grafiki i tytuł dla większego rozgłosu. I wcale nie uważa się wtedy autorów za lamerów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej