ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

A mnie się wydawało ...

<< < (2/4) > >>

tapy:

--- Cytat: ZorrO w 2024.03.19, 09:50:01 ---A czym wy sie przejmujecie przecież każdy z was ma już po 10 Spectrumów? :D

--- Koniec cytatu ---
A kto bogatemu zabroni? ;)

Ale fakt, ceny stały się chore.

paroos:
Ja się przejmuję :)
Bo niestety nie  tylko nie mam po 10, ale niektórych nie mam nawet w 1 egzemplarzu.
I w tym układzie już nie będę miał :(
Za Elwro Jr. 2,5k to równowartość np. 3 miesięcy czesnego w prywatnym przedszkolu ;)

trojacek:
Ja się przestałem przejmować. Trzeba było gdzieś poprowadzić grubą kreskę, no i ani Elwro Junior, ani tym bardziej Next się nie załapały ;)
Zwłaszcza, że z Nexta interesuje mnie tylko obudowa, bo jest ładna i klawiatura wydaje się być przyzwoita :)
Inna sprawa, że stawianie Nexta w jednym szeregu z ZX80, Tostrackiem, Jupiter Ace, Elwro i innymi historycznymi sprzętami uważam za pozbawione sensu. Next nie ma żadnej wartości jako retro, bo jest współczesną konstrukcją i jego wartość w moich oczach to suma wartości części, z których się składa, plus jakaś marża na złożenie tego do kupy i uruchomienie. To, że niektórzy tracą głowę, bo dokonują jakiejś mentalnej projekcji produktu z XXI wieku na lata 80-te wieku poprzedniego, to już nie mój problem :) Pompują bańkę i tyle. A produkty limitowane tworzą bańki, które w zasadzie nie pękają.

matofesi:

--- Cytat: trojacek w 2024.03.19, 10:34:08 ---Zwłaszcza, że z Nexta interesuje mnie tylko obudowa, bo jest ładna
...ciach reszta...

--- Koniec cytatu ---
<off-topic>
A ja myślałem, że tylko ja tak mam ;)

Next jest chorym wynalazkiem z wielu powodów - jak dla mnie najważniejszym jest brak prawdziwego procesora i - zamiast implementacji DMA/Blittera/whatever jak należy jako zewnętrznych urządzeń - dodawanie do "wbudowanego" procesora jakichś chorych rozszerzonych instrukcji... Blech ;)
</off-topic>

KWF:
Miałem Nexta KS1 i ... poszedł do kogoś innego. Nawet ta "ładna obudowa" nie była w stanie mnie przekonać do niego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej