Autor Wątek: Problemik w Win7  (Przeczytany 2747 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #15 dnia: 2021.02.01, 17:40:05 »
U mnie jest stale 8 procesów svchost, ale nie widać by coś obciążały. Kiedyś ich miałem z naście i nie mam pojęcia czemu ich ubyło, ani czym się zajmują. hmmm chyba ubyło jak zmieniłem przeglądarkę z chrome na operę.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #16 dnia: 2021.02.01, 18:16:44 »
Warto sobie też sprawdzić aktualność sterowników. U mnie w wielu różnych windowsach a zwłaszcza na starych sprzętach pomagał ten program:

https://www.snappy-driver-installer.org/
Pozdrawiam
Wojtek

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #17 dnia: 2021.02.12, 11:33:45 »
Za taki obraz problemu najczęściej była odpowiedzialna wadliwa usługa "Windows Update", którą należy wyłączyć (zatrzymać), bo i tak już ona po nic w Windows 7 a często zamula  ;)

Pomimo wyłączonych aktualizacji warto się jednak upewnić jak na załączonym obrazku czy ta usługa jest istotnie nieaktywna i ją ewentualnie zatrzymać.

Kolejnym powodem zamulania może okazać się konający dysk twardy, jaki czyta dany obszar wielokrotnie lub już relokuje uszkodzone sektory przez co nie ma zbytnio czasu na obsługę systemu a głównie pliku stronicowania pamięci wirtualnej.

Kolejna przyczyna ociężałości kompa to też przegrzany procek z powodu starej pasty termo lub zawalonego brudem układu chłodzenia. (głównie w laptopach)
« Ostatnia zmiana: 2021.02.12, 13:20:45 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #18 dnia: 2021.02.13, 23:28:14 »
Okazali sie ze moce wylaczyc tego audiodg i zanim sie aktywuje zrobic logoff potem wybieram uzytkownika i efekt jak po reset ale trwa krócej. Audio wraca ale w nie zamulonej wersji zre od 0 do 2%. :) widac zwykle bytowanie aktywuje syf na nowo a tak mozna to obejsc.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #19 dnia: 2021.02.14, 09:42:55 »
Niewiele zrozumiałem z poprzedniej wypowiedzi, ale domyślam się że coś ze sterownikami dźwięku  ;).

A jakby dany sterownik wraz z jego dodatkowym oprogramowaniem odinstalować i wstawić w innej nowszej wersji lub w ostateczności zablokować to urządzenie dźwiękowe w menadżerze urządzeń?
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.