Autor Wątek: Błędy w wikipedii pod hasłem ZX_Spectrum  (Przeczytany 3515 razy)

DDX

  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Błędy w wikipedii pod hasłem ZX_Spectrum
« dnia: 2012.03.21, 17:04:45 »
- Dodać go do linków w polskim artykule w Wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/ZX_Spectrum
No, ale to raczej pod warunkiem, ze najpierw usunieta zostalalby ta cala masa strasznych bykow z tego artykulu w polskiej wersji. W przeciwnym razie odium tych bzdur mogloby czesciowo splynac na speccy.pl.
pozdrawiam
DDX

DDX

  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Błędy w wikipedii pod hasłem ZX_Spectrum
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.03.21, 18:53:45 »
-->Tygrys: Juz kiedys sie do tego przymierzalem (mam wrazenie, ze nawet usunalem pewna niebezpieczna dezinformacje dot. IF2 i ZX Printera, a i w innych wersjach jezykowych troche poprawialem, np. dot  Elwro 600 i E804JPC), ale tutaj jest tego tyle i czesciowo az tak "pozagniezdzane", ze pewnie wygodniej byloby wszystko od poczatku napisac (a przynjamniej obszerne fragnenty)...  czego sie nie podejmuje.
Tak na przyszlosc: jesli bedze mial czas, zapal i umejetnosci, zeby cos napisac/zrobic, to sie sam zglosze, rozumiemy sie ;D?

Swoja doga w pale mi sie nie miesci z jakiego powodu ktos zadal sobie ogrooomny trud powymyslania tych wszystkich "rewelacji" :'(... nie dysponujac odpowiednia wiedza mozna bylo chociazby oprzec sie na ktorejs z zagranicznych wikipedii (np. z cz, ru, uk, ktore sa obszerne i chyba bez duzych niescislosci)  i ew. uzupelnic o jakies specyficzne polskie aspekty.

Przeprawszm za OT i wiecej nie bedze "bruzdzil" ;) w tym watku.
pozdrawiam
DDX

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Błędy w wikipedii pod hasłem ZX_Spectrum
« Odpowiedź #2 dnia: 2012.03.21, 19:22:28 »
@DDX Zajrzałem w artykuł i faktycznie... za głowę się załapałem. Na szybko poprawiłem bzdury w parametrach technicznych, ale dalej już nie mam siły...

Sabe^OLB

  • **
  • Wiadomości: 53
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Błędy w wikipedii pod hasłem ZX_Spectrum
« Odpowiedź #3 dnia: 2012.03.21, 23:27:51 »
zerknąłem na szybko, a jakie bzdury o Samie w tym artykule ktoś nawypisywał

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Błędy w wikipedii pod hasłem ZX_Spectrum
« Odpowiedź #4 dnia: 2012.03.22, 11:00:02 »
No to poprawiajcie panowie. Nie ma się co cieszyć że jakiś leszcz głupoty powypisywał, tylko trzeba samemu zakasać rękawy :)

Ja w kwestiach hardwarowych jestem średni więc jeszcze sam bym głupoty popisał ;)

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: Błędy w wikipedii pod hasłem ZX_Spectrum
« Odpowiedź #5 dnia: 2012.04.09, 20:04:27 »
Cóż, nie tylko na wiki w przypadku +2 piszą tylko o 3 kanałach dźwięku (a beep też działa) i o braku podsłuchu magnetofonu (słychać w TV i w gnieździe sound).
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Błędy w wikipedii pod hasłem ZX_Spectrum
« Odpowiedź #6 dnia: 2012.04.10, 09:49:46 »
Ja osobiście Wikipedią pod tym zwględem się ewidentnie brzydzę.
Ja wpiszę stan faktyczny, a oni wypie.rdolą, bo niezgodne ze specyfikacją.

Że nie wspomnę o naziście z WOS, który od lat konsekwetnie usuwa korekty robione przez Polaków, a głównie korekty dotyczące polskiego wkładu w 'scenę' Sinclair.

Są to odrażające praktyki, z którymi nie chcę mieć nic wspólnego.