Autor Wątek: Witam wszystkich :)  (Przeczytany 4478 razy)

rj1307

  • **
  • Wiadomości: 75
  • Miejsce pobytu:
    Wałbrzych
Witam wszystkich :)
« dnia: 2015.03.09, 11:01:56 »
Jak nakazuje tradycja, grzecznie witam się z wszystkimi użytkownikami sprzętu retro, nie tylko Spectrum  :)
Wprawdzie wierny jestem komputerom Atari ale tak naprawdę moja przygoda zaczęła się od Elwro800jr. Była to ósma klasa podstawówki jak otworzono pracownię komputerową z 8szt. Elwro dla uczniów, nauczyciel miał do dyspozycji 1szt. Elwro  + stację FDD + drukarkę. Teoretycznie wszystkie były podpięte w sieć, miało to pracować pod systemem CP/M, ale nigdy nie udało się tego uruchomić w ten sposób. Jak wiadomo, wiedza nauczycieli "informatyki" była wtedy na poziomie ucznia :D
Zajęcia wyglądały w ten sposób, że wgrywało się gry z MK2500 - była 1szt. przenośna dla wszystkich, grało się przez całą lekcję.
Ale na szczęście szybki mi się to znudziło, razem z kolegą zaczęliśmy przynosić listingi w Basic'u i zamiast grać - klepaliśmy je przez większość czasu, by na koniec zajęć pokazać efekty. Jak to się mówi, połknąłem wtedy bakcyla do komputerów.
Po dłuuuuuuuugiej namowie rodziców, stałem się posiadaczem swojego komputera, wprawdzie było to Atari 800XE a nie Spectrum, ale nie stanowiło to dla mnie problemu. Cieszyłem się jak dziecko :D
Na stan dzisiejszy posiadam Atari 800XL, 65XE i 520STE, a w tym tygodniu odbieram przesyłkę z ZX Spectrum 128K +2 (szarak) :)
Mam nadzieję, że na początku nie zamęczę Was zbytnio lamerskimi pytaniami.

P.S. Pozdrawiam także osoby  z Forum Atarum, widzę kilka znajomych nicków :)
 

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Witam wszystkich :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2015.03.09, 16:57:35 »
No witaj. :) 

Lamerskie pytania to jest to co Tygrysy lubią najbardziej. Ja też parę takich zadam. ;)

Wróciłeś do starych zabawek po latach, czy nigdy ich nie chowałeś w pajęczynach?

Jakie to były lata gdy posiadłeś XE a potem ST ?

A twoje największe osiągnięcia programistyczne i lutownicze to? ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

rj1307

  • **
  • Wiadomości: 75
  • Miejsce pobytu:
    Wałbrzych
Odp: Witam wszystkich :)
« Odpowiedź #2 dnia: 2015.03.10, 08:56:33 »
Powrót po latach :)
Zabawa z XE to lata 90-94, natomiast STE to dopiero "współcześnie".
Osiągnięcie programistyczne i lutownicze? A np. to się liczy?  To też basic, tylko na inną platformę :)  http://nano-reef.pl/topic/45272-sterownik-akwarystyczny-nemo/
A tak serio, z lutownicą się "urodziłem", kilka lat w serwisie RTV, potem trochę w laptopach łącznie z BGA itd. Naprawiam płyty główne od Atari.
Hobbystycznie lubię podłubać w AVR'ach. Moja ostatnia zabawka wymyślona na potrzeby córki (nie lubi grać joystickiem): http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=13020


« Ostatnia zmiana: 2015.03.10, 09:23:15 wysłana przez rj1307 »

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Witam wszystkich :)
« Odpowiedź #3 dnia: 2015.03.10, 09:26:40 »
Witaj :)
Lutownicze osiągnięcia masz spokojnie powyżej tutejszej średniej ;)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Witam wszystkich :)
« Odpowiedź #4 dnia: 2015.03.10, 11:38:27 »
Dlaczego wszyscy tutaj się jarają lutowaniem a nikt np. programowaniem gier???  :(

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Witam wszystkich :)
« Odpowiedź #5 dnia: 2015.03.10, 11:45:04 »
Bo najwięcej jest tych co grają i nie mają czasu nic tutaj pisać, a programowanie jest dla nich sztuką tajemną :)
Ja wolę lutownicę od pisania programów, bo efekt po zakończeniu projektu jest bardziej namacalny :)
« Ostatnia zmiana: 2015.03.10, 11:55:41 wysłana przez pear »
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Adix

  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Witam wszystkich :)
« Odpowiedź #6 dnia: 2015.03.11, 14:20:00 »
Witam

Byłbym zainteresowany kupnem jednej szt. interface jeśli są dostępne.

rj1307

  • **
  • Wiadomości: 75
  • Miejsce pobytu:
    Wałbrzych
Odp: Witam wszystkich :)
« Odpowiedź #7 dnia: 2015.03.12, 00:05:45 »
PW