Autor Wątek: Dzień dobry wieczór  (Przeczytany 15613 razy)

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #15 dnia: 2020.07.15, 01:56:47 »
Niestety nigdy się nie dorobiłem AY. Więc co najwyżej był Wham The Music Box. Albo E-Tracker na pożyczanym Samie :)
Zawsze można TERAZ nadrobić zaległości ;)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Roch

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    KO02KI
  • Przyczajony Spectrumowiec, ukryty fan Z80 :-)
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #16 dnia: 2020.07.28, 20:48:55 »
Przyczyna była bardziej prozaiczna - trochę mi przestawały wystarczać trackery Amigowe i przerzuciłem się na ST z racji Cubase (którego zresztą na PC używam do dzisiaj). Do tego dozbierałem na Rolanda D-20 i tak się zaczęło. Mega STE z kolei później wziąłem ze względu na kosmiczne wielki jak na tamte czasy HDD 340 MB :) ...

Cześć,

Czy nie bywałeś w redakcji C&A ? A może "trakckerowałeś" razem z V0yagerem ?

Coś tak mi się wydaje albo coś przekręciłem.

Tylko uważaj bo chodzenie po forum wciąga... podobnie jak chodzenie po bagnach ;-)

Roch
Michael Oakley - Odyssey i Introspect - Moje kolejne odkrycie. Polecam dla retromaniaków :-)

AndyX

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #17 dnia: 2020.07.28, 21:13:38 »
W redakcji C&A niestety nie bywałem - nie wiem zresztą czy bym zaryzykował mając później ST/MegaSTE  :) Z V0yagerem nie trackerowałem chyba ... tzn nie pamiętam bo z racji tego, że byliśmy (i dalej jesteśmy) sąsiadami to w czasach C64 i Amigi się widywaliśmy. Ale szczerze mówiąc w czasach C64 znacznie bardziej mnie pociągał Atarowski Soft Synth niż trackery na C64 :)

Roch

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    KO02KI
  • Przyczajony Spectrumowiec, ukryty fan Z80 :-)
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #18 dnia: 2020.07.28, 22:51:05 »
W redakcji C&A niestety nie bywałem - nie wiem zresztą czy bym zaryzykował mając później ST/MegaSTE  :)

O!!! Ja też miałem MEGA STe. I tu taka mała ciekawostka; miałem legalnego Cubase zanim kupiłem komputer. Nie pojechałem na urlop a program kupiłem ;-) A Cubase'a znałem całkiem nieźle do wersji Audio bo potem nie miałem już platformy sprzętowej. Jak z Voyagerem nagrywaliśmy materiał "Władca Pierścieni" to wtedy nauczyliśmy się zamieniać trackerowe melodie na postać MIDI. Zresztą był nawet tekst w czasopiśmie Muzyk na ten temat.

Z V0yagerem nie trackerowałem chyba ... tzn nie pamiętam bo z racji tego, że byliśmy (i dalej jesteśmy) sąsiadami to w czasach C64 i Amigi się widywaliśmy. Ale szczerze mówiąc w czasach C64 znacznie bardziej mnie pociągał Atarowski Soft Synth niż trackery na C64 :)

To może przez przypadek trafiłeś do Mojego Atari lub potem Atari Magazynu ??  Kolejna ciekawostka: redakcje C&A i Mojego Atari a potem Atari Magazynu były w tych samych pomieszczeniach - tak! Nie pozabijaliśmy się ;-) Bo mieliśmy wspólnego wroga. Kiedyś chłopaki z Atari Magazynu zamieścili rozwinięcie nazwy INTEL. To rozwinięcie było tak skuteczne, że zadzwonili panowie z Intel Polska (lub jakiegoś przedstawicielstwa na Polskę) i jakoś tak bardzo srogo nie byli zadowoleni z tego rozwinięcia a nawet grozili ;-)

Swoją drogą jestem ciekaw co teraz porabia V0yager ?? Jakoś ostatnio widziałem go na filmie o polskiej demoscenie.

Roch
Michael Oakley - Odyssey i Introspect - Moje kolejne odkrycie. Polecam dla retromaniaków :-)

AndyX

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #19 dnia: 2020.07.29, 00:35:34 »
O!!! Ja też miałem MEGA STe. I tu taka mała ciekawostka; miałem legalnego Cubase zanim kupiłem komputer. Nie pojechałem na urlop a program kupiłem ;-)

Zazdroszczę - mnie już na oryginalnego Cubase nie było stać. Ale po latach odpokutowałem i teraz mam pełną wersję na PC. Po drodze jeszcze udało mi się napisać i wydać instrukcję do amigowskiego Protrackera 1.1b i ale tutaj także wielka fortuna ze sprzedaży mnie jakoś ominęła  :D

To może przez przypadek trafiłeś do Mojego Atari lub potem Atari Magazynu ?? Swoją drogą jestem ciekaw co teraz porabia V0yager ?? Jakoś ostatnio widziałem go na filmie o polskiej demoscenie.

Niestety nie - nie udzielałem się zbytnio. A V0yager dalej się udziela na scenie retro, z tego co widzę i chyba gdzieś tutaj mi przemknął w starszych postach? W każdym razie widuję go na spacerach z psem i ma się całkiem dobrze :D

V0yager

  • **
  • Wiadomości: 54
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #20 dnia: 2020.07.29, 12:30:44 »
Cześć RCH, cześć Andy of Synthe :) miło Was poczytać.
Potwierdzam - łażę na spacery z psami, z Andym jesteśmy (znów) sąsiadami i to już nie na odległość dzielnicy, ale paru klatek. Cubase'a nigdy nie opanowałem (choć i takowego na ST w końcu zdobyłem), zresztą Softsyntha również (jeszcze nie). Generalnie od Protrackera przeszedłem sobie długą drogę przez SID-a, POKEY-a, AY-ka, głównym narzędziem do muzykowania pozostał sobie Renoise.
Od czasu Władcy Pierścieni zrobiłem jedną (słownie) płyte -> https://www.discogs.com/V0yager-Scraps-Of-Demoscene/release/7654574. W retro i związane z retrokompami akcje raczej się nie angażuję, poza lekkim wkładem w Pixel Heaven (za racji posiadanych maszyn, gier w pudełkach i innych takich). Raczej coś tam od czasu do czasu dłubie na konkursy scenowe, w miarę wolnego czasu. A większość poświęcam na ten oto serwis -> http://pixelpost.pl/.
Po C&A, Bajtku, TS, Magazynie Amiga i Magazynie Internet pracowałem jeszcze w pary wydawnictwach - od Komputer Świata, Eksperta, po CHIP-a, później przez pewien czas pisałem do Pixela. No i skończyłem w internetach.
A wypowiadam się rzadko, bo tu wiele mądrzejszych łbów ode mnie, więc lepiej poczytać :)

Roch

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    KO02KI
  • Przyczajony Spectrumowiec, ukryty fan Z80 :-)
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #21 dnia: 2020.07.29, 22:41:23 »
Cześć RCH, cześć Andy of Synthe :) miło Was poczytać. ...(ciach!)

O! Ale numer! Fajnie, że się odezwałeś. Czy nadal urzędujesz tam gdzie urzędowałeś czyli prawie na przeciwko McDonal czy już inna dzielnica ?
Czyli nadal redaktorujesz ;-) Właśnie przeglądam stronę.

Andy of Synthe - stary już jestem ale w tamtych latach musiałem coś Twojego usłyszeć lub zobaczyć :-) I chyba było to dobre bo Andy of Synthe jakoś tak pozytywnie kojarzę.

Było by miło spotkać się gdzieś na mieście ale nie w jakimś dzikim tłumie.

Roch
Michael Oakley - Odyssey i Introspect - Moje kolejne odkrycie. Polecam dla retromaniaków :-)

V0yager

  • **
  • Wiadomości: 54
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #22 dnia: 2020.07.30, 00:37:41 »
Ta sama, utknąłem na razie na Białołęce. I tak - piszę, poprawiam i takie tam. A moduły Andrzeja pewnie sam przytargałem do redakcji.
Kiedyś trzeba będzie usiąść i powspominać IRL :)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #23 dnia: 2020.07.30, 09:27:12 »
Czasami okazji trzeba pomóc. Może jakieś spotkanie na wolnym powietrzu na początku sierpnia?

Roch

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    KO02KI
  • Przyczajony Spectrumowiec, ukryty fan Z80 :-)
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #24 dnia: 2020.07.30, 22:22:04 »
Jestem ZA! A co na to V0yager i AndyX ??? A może jeszcze pojawi się KMK ??? No ale zapomniałem bo on w dohtory poszedł i nie wiem czy chce się z plebsem zadawać ;-)

Roch

Michael Oakley - Odyssey i Introspect - Moje kolejne odkrycie. Polecam dla retromaniaków :-)

AndyX

  • *
  • Wiadomości: 12
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #25 dnia: 2020.07.30, 22:33:58 »
Czemu nie - trzeba tylko jakaś lokalizację i termin wymyślić  :)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #26 dnia: 2020.07.31, 12:34:15 »
Mogę się skontaktować z KMK, nie ma problemu. Voyager nie będzie miał wyboru - będzie musiał się pojawić ;)

Roch

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    KO02KI
  • Przyczajony Spectrumowiec, ukryty fan Z80 :-)
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #27 dnia: 2020.08.02, 22:39:16 »
Cześć

Trzeba jakiś termin wyznaczyć i miejsce. Ja jestem słaby z topografii knajpianej w Wawie ;-) Ale tak jakoś na zewnątrz. A termin to jakiś weekend. Propozycja: 7 lub 8 lub 9 sierpnia.

Roch
 
Michael Oakley - Odyssey i Introspect - Moje kolejne odkrycie. Polecam dla retromaniaków :-)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #28 dnia: 2020.08.03, 10:53:09 »
Weekendy, zwłaszcza w wakacje są słabym terminem, dlatego też najwięcej ludzi bywa w tygodniu, dlatego też środek tygodnia bywa najlepszy. Coś znajdę i dam znać w odpowiednim dziale.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Dzień dobry wieczór
« Odpowiedź #29 dnia: 2020.08.03, 14:05:11 »
może czwartek?
dużo sprzętu mało czasu.