Autor Wątek: Witajcie  (Przeczytany 7272 razy)

zx81

  • **
  • Wiadomości: 71
  • Miejsce pobytu:
    krakow
Witajcie
« dnia: 2013.02.17, 22:22:45 »
Przyda wam sie taki jeden szaraczek jak ja, mam nadzieje. Nigdy nie bylem posiadaczem tego pieknego komputera zx spectrum, jednak od kiedy pierwszy raz go ujrzalem zakochalem sie.
Do dzis pamietam ten piekny zapach pracujacego, rozgrzanego gumiaka.
Nalezalem do roznych klubow komputerowych, wyposazonych, a to w commodore 64, a to w meritum... niestety zx spectrum spotykalem tylko na gieldzie komputerowej, u kolegow i programie tv "sonda"
Pierwszym ktory ujrzalem na zywo byl jednak zx spectrum, i do dzis moge powiedziec ze byla to milosc od pierwszego wejrzenia. Mam nadzieje ze stane sie w koncu posiadaczem tej wspanialej maszyny.
Co czuje piszac o nim? pomyslcie... dla mnie to wciaz marzenie, synonim dziecinstwa. Wy macie go na codzien -dla mnie to wciaz obiekt westchnien i gesiej skorki. Niczym wehikul czasu -przenosi mnie w przeszlosc.
Jestem tu z sentymentu i pewnie do niczego sie wam nie przydam, ani nowego nic nie bede umial tu wniesc... ale goraco bede wam kibicowal w waszych projektach. Moze z czasem stane sie szczesliwym posiadaczem zx spectrum i moze wtedy wykluja sie jakies moje umiejetnosci :)
.. o ile go nie wsadze do szklanej gabloty i nie zamkne na klodke he he.
Aha, pierwszy raz "speca" zobaczylem na zywo w Krakowie, na gieldzie w Akademii Ekonomicznej,
ulubione gry to knight lore i jet set willy (nigdy zadnej nie ukonczylem, bo z reguly ograniczal mnie czas grania wydzielany przez wlasciciela maszyny) oraz ant attack.
Jeszcze raz witam wszystkich, naprawde sie ciesze ze tu trafilem.

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #1 dnia: 2013.02.18, 17:02:13 »
Witaj na forum! Ze swojej strony (prywatnie) również witam swojego ZIOMKA :-)

Proszę przypomnij mi.. giełda w Akademii Ekonomicznej.. Czy nie chodzi Ci czasem o słynną giełdę w Klubie Studenckim "Karlik"
na Miasteczku Studenckim ? 

Pozdrawiam,
Marcin
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF

zx81

  • **
  • Wiadomości: 71
  • Miejsce pobytu:
    krakow
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #2 dnia: 2013.02.18, 19:30:54 »
Proszę przypomnij mi.. giełda w Akademii Ekonomicznej.. Czy nie chodzi Ci czasem o słynną giełdę w Klubie Studenckim "Karlik"
na Miasteczku Studenckim ? 

Pozdrawiam,
Marcin
Witaj.
Pierwsze gieldy komputerowe odbywaly sie w Krakowie na AE, byly to lata ..okolo 83 roku.
Sprawdzalem teraz na google maps, i w widoku z lotu ptaka oceniam ze byl to budynek ksiezowka
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Akademia_Ekonomiczna_w_Krakowie_Pawilon_K_Ksiezowka.JPG
To jest pewne na 99%. Pamietam ze to byl samodzielny budynek, i pamietam droge z przystanku tramwajowego. Mialem wtedy okolo 12-13 lat. Tam tez zobaczylem po raz pierwszy gre ant attack (niezapomniane przezycie :) )
Gielda byla tam nie zbyt dlugo, przypuszczam ze moze rok. Pozniej dolaczyla do gieldy elektornicznej "karlik".
I tu, i tu bylem stalym, co tygodniowym gosciem/fanem/fanatykiem.
...Witam Krakusa :)

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #3 dnia: 2013.02.18, 21:24:04 »
Wiesz, rozjaśniłeś mi bardzo zagadkę.. A przy okazji wcięło mnie bo nie wiedziałem, że w 1983 była gdziekolwiek w Polsce giełda komputerowa.
Jeśli było tak jak piszesz to KRAKÓW (jak zwykle) PIERWSZY ! :-)


PS. Taki troszke patriotyzm lokalny :-)

ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF